Yaylada bulduğum bu tasa cekic vurdum

camelblack

Yeni Üye
Parçalara ayrıldı küçük küçük ort. 1 e 1 cm boyu var resimde ki elmas madeni midir yorumlariniz nedir yoksa kuvars mi? Hayırlı ramazanlar ....

odin

Editör
herkes jeolojiden kayaç yapilarindan anlamiyorki hemen soruna cevap versin. bilgisi olan yazar.

AmoRe

Aktif Üye
sorunuza bilgisi olan cevap verecektir sabırla beklemeniz gerekebilir bu sebeple ikinci mesajınızdaki tarzınızda ayrıca hoş değil.

Pscyhe

Engellendi
Guzel kardesim sitemiz eşşiz bilgiye degerli yorumculara sahiptir.herkesin bilgisi degisik konular uzerinedir.mesela ben bulundugum bolge adina roma ve bizans medeniyeti uzerine kendimi gelistirmeye calisiyorum diger bilgileri burdan ogreniyorum.tas olayi jeolojik bi olay benim bu konuda bilgim yok.ama sitemizde cok degerli ustalarimiz var gorunce elbet sana bilgi aktarimi yapacaklardir.olaya bu gozle bakip sizde bizlere bu konuda anlayis gosterirseniz sevinirim.

timur964

konularim
elmas madeni ülkemizde çıkmıyor .. dediğin gibi parçalanma olayı da ispatı

jeolog

Co Admin
Co Admin
Elmas değil kardeş Opal bu. Opal nedir diye biri açıklama yapsın diye beklemek yerine bu yazıyı okur okumaz hemen google amcaya yazıver anında cevaplar karşına çıkar. Bulduğun yerde daha var ise de bir şeyler kazanma şansın olabilir...
Ekli dosyayı görüntüle 142359

timur964

konularim
yansımalarına bakarak jeolog ustama katılırım çok narin bir taştır Eskişehir kutahya bölgesinde olabilir lakin işlenmesi zordur çok damarlı olması işlem sırasında fireye sebep olur

Xasax

Member
Eger elmas ise gece odadaki lambayi sondurunce karanlikta hala belli bir sure parliyorsa elmastir

Amisos

Bilgili Üye
Parçalara ayrıldı küçük küçük ort. 1 e 1 cm boyu var resimde ki elmas madeni midir yorumlariniz nedir yoksa kuvars mi? Hayırlı ramazanlar ....
Malesef yine sen çalışmaya devam elması öyle çekiçlen kıraman elmas değil ama belki bizim için değersiz başkası için değerli bir maden olabilir sabırlan bekle bakalım