Yaşantı izi ile define işareti birbirinden nasıl ayrılır?

physy

Yeni Üye
Saygıdeğer üstatlarım. Vatanımız her köşesinde yaşantı izleri dolu. Geçen yarım saat arabadan indim ne izler vardı! Her kayada murçlar, girişler, sütunlu kaya mezarları, mağaralar; sizleri temin ederim hepsini bir arada gördüm. Her tespit edilen boşluk, her iz, her su kenarı, değişik gelen her taş, höyük benzeri her yükselti, her tümülüs, kesilmiş kayanın her tarafı define mi dolu olur. Bu konuda doğru yol nedir? neler yapılması gerekir. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Saygıdeğer üstatlarım. Vatanımız her köşesinde yaşantı izleri dolu. Geçen yarım saat arabadan indim ne izler vardı! Her kayada murçlar, girişler, sütunlu kaya mezarları, mağaralar; sizleri temin ederim hepsini bir arada gördüm. Her tespit edilen boşluk, her iz, her su kenarı, değişik gelen her taş, höyük benzeri her yükselti, her tümülüs, kesilmiş kayanın her tarafı define mi dolu olur. Bu konuda doğru yol nedir? neler yapılması gerekir. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Şahıs gömüsü olur , kişi kendi ganimetini herhangi bir amaç için saklar , bunu sadece kendisi bulabilmesi için iz-işaret veya harita çıkarır .Bunu bulmak zordur genelde tesadüfen bulunur.
Mezar hediyeleri - Yaşayan kavmin dini inançları ön plandadır , bu doğrultuda kişi değerli eşyaları ile defnedilir.
Döküntü (Tek Tek ) ; bunlarda orda yaşam oldugu zaman aralıgından arta kalan dökülen , saçılan o anki dönemim değerli-değersiz materyalarını içerir.