Üyelik silme

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Arkadaşlar merhaba. Üyeliği silmek istiyorum nasıl yapılır? Yönetim yapıyorsa ricam olacak üyeliğimi silmek istiyorum. Hepinize teşekkür ederim destekleriniz için. Sağlıcakla kalın.
Üyelik silme işlemi site kanunları gereği yapılamıyor , isterseniz kendi rızanızla birdaha üyelik ile girmez askıya alır yada ben sizin üyeliğinizi yasaklarım ama gerek yok .Onun harici bir silme işleminizi gerektirecek istisnai bir durum var ise belirtin .

eski

Editör
Üyelik silme işlemi site kanunları gereği yapılamıyor , isterseniz kendi rızanızla birdaha üyelik ile girmez askıya alır yada ben sizin üyeliğinizi yasaklarım ama gerek yok .Onun harici bir silme işleminizi gerektirecek istisnai bir durum var ise belirtin .
istenildiğinde devletler bile vatandaşlıktan siliyor,
kurallar gereği silinememesi çok saçma kişi haklarına da aykırı.,
Bu kuralın yönetim tarafından tekrar incelenmesi gerekli.

Düzenleme ilave.
Üyelik iptali genele gösterilmekten kaldırılır, kendisine nedenleri özelden sorulabilir , yinede silinmesini istiyorsa silinmesi gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bencede üyelik istenildiği zaman silinmesi gerekir, nasıl kişi istediği zaman üye olabiliyor ise ,istediği zamanda üyeliğini sildirebilmeli, forum kişi sayısını yüksek tutmak niyeti arka planda kalmalı, malumumuz 20.000 üzeri üye total, kullanici üye sayısı 100 civarı, site kendini yenilemeli güncellemeli, bu uygulama forumun yararına olur diye düşünüyorum.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bencede üyelik istenildiği zaman silinmesi gerekir, nasıl kişi istediği zaman üye olabiliyor ise ,istediği zamanda üyeliğini sildirebilmeli, forum kişi sayısını yüksek tutmak niyeti arka planda kalmalı, malumumuz 20.000 üzeri üye total, kullanici üye sayısı 100 civarı, site kendini yenilemeli güncellemeli, bu uygulama forumun yararına olur diye düşünüyorum.
Üyelik silinebilir haklisiniz yanlız üyenin açmış olduğu ve cevap yazdığı tüm konuları site google üzerine index için gönderiyor.

Google index yaptıktan sonra belirli bir süre bu linkler siz silme işlemi yapana kadar google üzerinde görüntülenmeye devam ediyor.Silme işlemini yapmak istediğiniz linkleri tek tek google göndermek zorundasınız.Daha sonra tekrar google botları bekliyorsunuz site indexleme yapmasını ( Örnek benim 1200 mesajım var bu 1200 link demektir.Ve 1000 konuya cevap yazdım demektir.Vakko nikini silmiş olsak 1000 konunun linkleri değişicek demektir.Sadece benim cevaplarım değil konuya tüm cevap yazanları etkiler.)

Silme işlemi sırasında google indeks alana kadar sitedeki kullanıcının konuları ve mesajları görüntülenmeye google üzerinde devam ediyor.

Belirli bir zaman sonra google site güncellemesini aldığı zaman linkler direk googleden silinmiyor.Taki google yeni index alana veya siz yeni index site haritasını google yollayana kadar. x kişi google üzerinde hesabı ve konuları silinen kullanıcının konularını görmeye devam edecek ve site linkine tıkladığı zaman geçersiz bağlantı uyarısı alacaktır.Site yok gibi algı yaratır.Site için iyi bir durum değildir.Bu sebepten olacakki üyelik silme işlemini site kabul etmiyor.​

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bilindiği üzere şahsî bilgilerini vererek üye olma zorunluluğu yoktur. Hickimse ismini,şehrini vb. vermek zorunda da değildir.
Burası bilgi paylaşımı yapılan sanal bir platformdur.
Bu platforma paydaş olmak isteyen kişi, kuralları okuyarak kabul eder ve ona göre davranır. Kuralları okuyarak kabul eden paydaş, bir süre sonra kuralları tanımadığı beyanatını vererek aykırı bir durum için talepte bulunamaz.
Her şeyin üzerinde T.C. Anayasası, onun altında silsileli kanunlar, tüzükler v.b. yaptırımlar bulunur.
Kişi girmek istemiyorsa girmez olur biter. Ben kendime engel olamıyorum daimi süreli ban istiyorum derse o da yerine getirilir.

Bu iş çocuk oyuncağı değildir!
Söz, yazı kişiyi bağlar. Bağlamalıdır ve kalıcı da olmalıdır.
Olmalıdır ki, herkes seviyeli,saygılı,kanunlara uyan belirli bir düzen içerisinde hareket etmeli ve etmeyi de öğrenmelidir.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Üyelik silinebilir haklisiniz yanlız üyenin açmış olduğu ve cevap yazdığı tüm konuları site google üzerine index için gönderiyor.

Google index yaptıktan sonra belirli bir süre bu linkler siz silme işlemi yapana kadar google üzerinde görüntülenmeye devam ediyor.Silme işlemini yapmak istediğiniz linkleri tek tek google göndermek zorundasınız.Daha sonra tekrar google botları bekliyorsunuz site indexleme yapmasını ( Örnek benim 1200 mesajım var bu 1200 link demektir.Ve 1000 konuya cevap yazdım demektir.Vakko nikini silmiş olsak 1000 konunun linkleri değişicek demektir.Sadece benim cevaplarım değil konuya tüm cevap yazanları etkiler.)

Silme işlemi sırasında google indeks alana kadar sitedeki kullanıcının konuları ve mesajları görüntülenmeye google üzerinde devam ediyor.

Belirli bir zaman sonra google site güncellemesini aldığı zaman linkler direk googleden silinmiyor.Taki google yeni index alana veya siz yeni index site haritasını google yollayana kadar. x kişi google üzerinde hesabı ve konuları silinen kullanıcının konularını görmeye devam edecek ve site linkine tıkladığı zaman geçersiz bağlantı uyarısı alacaktır.Site yok gibi algı yaratır.Site için iyi bir durum değildir.Bu sebepten olacakki üyelik silme işlemini site kabul etmiyor.​
Aynen bahsettiğiniz sebepten dolayı üyelik silme yapılmıyor. Ancak istenirse kullanmıyacaksa üye kendi nickini yasaklayabiliriz.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu ve benzeri vakaları yönetimde
bir yönetmenlik kuralları konusu açılıp
gerekli açıklamalar yapılsa
ve bu gibi durumlarda herkes ne yapacağını bilseydi

her benzeri vakayla karşılaştığında
herkes konuya direkt çözüm yerine ...
düşüncelerini veya önerisini yazmazdi diye düşünüyorum

yönetim kadrosunun ve ekibinin
bu konuda yönetimde bilgilendirilmesi

bu ve benzeri vakalara gruplar halinde
her bir yöneticiye yetki dağılımı verilmesi
bu durumu çözecektir ...

örnek olarak ...
üyelik silme işlemi isteyen bir uye paylaşım yapıp üyeliğini silmek ister sebep her Neyse
biliriz ki üyelik silmek gerek siteye gerekse googlede veri tabanı için sıkıntılı
yetkilendirme görevlendirme için
Uye lik silme
Üyelik birleştirme
ornegin bu vaka
@mayhem ustanın branşı

buna benzer olarak @Koray Kor dışında bir form görevlisi seçmek gibi
kategori sorumlusu vs benzeri atamalar yapılsa
formun daha guvenilirden ziyade
daha iyi göz altına alınacağının düşüncesindeyim

tabiki bu yazdıklarım her üye gibi benimkide bir
öneri ...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ben ilgileniyorum bu durumlarla Konuya dahil olan bir çok arkadaş biliyorki silme konusu artık konularda bile sınırlı haksızsınız diyemem böyle olmamalı yanlız bazı arkadaşlarında bahsetdiği gibi sorun teşkil ediyor silmek her fırsatda yazıyoruz bu durumu . Kimi arkadaşların en doğal hakkıdır gerçekten eski üyelerden kendisinin tüm mesajları ve ismin silinmesini sınırlı zaman ve sayıda kendi adıma onaylıyorum yeni üyeler hariç 2-3 konu açıp üyeliğimi silin kabul görmez ve yoksada üyelik sözleşmesinde bu durumun sözleşme çerçevesinde kayıt olurken kabul ediyorum diyerek kayıt açması . işin aslı bu gibi durumlar basit biz ufak yazılarla insanları kandırmak istemiyoruz . açık ve net olunursa herşey mümkün .

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ben ilgileniyorum bu durumlarla Konuya dahil olan bir çok arkadaş biliyorki silme konusu artık konularda bile sınırlı haksızsınız diyemem böyle olmamalı yanlız bazı arkadaşlarında bahsetdiği gibi sorun teşkil ediyor silmek her fırsatda yazıyoruz bu durumu . Kimi arkadaşların en doğal hakkıdır gerçekten eski üyelerden kendisinin tüm mesajları ve ismin silinmesini sınırlı zaman ve sayıda kendi adıma onaylıyorum yeni üyeler hariç 2-3 konu açıp üyeliğimi silin kabul görmez ve yoksada üyelik sözleşmesinde bu durumun sözleşme çerçevesinde kayıt olurken kabul ediyorum diyerek kayıt açması . işin aslı bu gibi durumlar basit biz ufak yazılarla insanları kandırmak istemiyoruz . açık ve net olunursa herşey mümkün .
Nerde insan hakları ?
Bir konuda kafam çok karışıyor ?
Eski uyeliklerle açılan konular yer edinmiş
Yeni uyeliklerle açılan yeni konular eskiye nazaran daha risksiz olması gerekmiyor mu ben anlamam bu işlerden
Googledir paneldir bilirsin ?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu düşünceyle daha önce hareket etdik olmuyor bu yeni sistemler google işleri zora sokuyor kaldıki önünü alamayız hiç bir anlamı kalmaz ve eminimki bu düzeni çok ararız her konu açan tamam alacağımı aldım silin konumu beni der böyle olmaz . insan hakkları derken ? Bizim haksız bir çalışmamız olmaz sonuçta sizler ve site için uğraşılıyor bizim çabamız insan kazanmak üyeler yeri geliyor razı bile gelse biz konu silme yada üyelik dondurmada bile zor karar veriyoruz istemeyiz yani kaybetmek .