Ustalar bu örme duvar nedir acaba

Avare

Member
Dogal olma ihtimali varmi buranin .merdivenli yermi kuyu dediniz .bolge neresi uata

Rüzoo

Yeni Üye
Kayanın hepsi örme sadrce burası beyaz kalmış burası kaleymiş kalenin duvarları falan duruyor videoda daha belli ama atamadım evet o kuyunun içine merdivenler yedi basamak seklinde iniyor sonra bitiyor ve boşluk oluyo bölge tunceli tarafı usta Avare

Rüzoo

Yeni Üye
Buranın içerisinde bi mezar odası varmış lahit cıkartılmış ustam orası şimdi su dolu tavandanda hediyesi alınmış

LabarNa

Bilgili Üye
Kayanın hepsi örme sadrce burası beyaz kalmış burası kaleymiş kalenin duvarları falan duruyor videoda daha belli ama atamadım evet o kuyunun içine merdivenler yedi basamak seklinde iniyor sonra bitiyor ve boşluk oluyo bölge tunceli tarafı usta Avare
Kardeşim ben bu resimlerle önceki yorumuma nazaran
örme taşların orjinal olduğu kanaatindeyim yanındaki ormelere bakarak.
Ama muhtemeldirki senden önce gelenler olmuş ve kayaları temizlemiş ler. Kayalarda ki Ton farkı ondan.
Birde 70 cm Hilti ucu buraya ideal ölçü değil kapaksa eğer burası ,
1.5 m. Ve üzeri kalınlık olduğu kanaatindeyim.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
2. Parti attigin 3. Ve 4. Foto ayni .bu noktayi iyi incele.oval kapama gibi gorunen bu yerde dikkat edersen bu kapatilmis gibi gorunen yere ayri bi tas ile tapalama yapilmis.iki yamacin arasinda kalan bu kesimli tas sagda gorulen örme yuzeyi baskilamis.bence bu noktayi degerlendirin.

degirmenci

Aktif Üye
Taş kesim yeri net belli ...mezar olabilecek bir işaretin yok fotolarda