Ustalar abiler yardım

Mehmet_mehmet

Engellendi
Ben size samimiyetle şunu belirteyim, orjinalliğinden şüphem var ama varsayalım ki orjinal. Define işinde buluntuyu elden çıkarmak zordur, ama kitap kadar değildir. Kitap işi çok zordur ve risklidir aynı zamanda şu ana kadar çoğunlukla yakalanıp hapis yatan bir çok insan var bu kitaplar yüzünden. Bir şekilde bulundu ise (Satınalmadıysanız birisinden) en doğru yol müzeye götürüp teslim etmektir. Ben aksi bir yönlendirme de bulunmam ve kendi şahsi görüşümdür.

Kitabın dili, ne anlattığı ve orjinalliği konusunda diğer arkadaşlar ne yorum yaparlar bilemiyorum.
Bakınız çok değerli arkadaşlar ustadlar sahtesini boşver. Orjinal pahalı para etmez ne varsa kesinlikle ama kesinlikle müzeye bir şey teslim etmeyin kesinlikle.müzeler yıllarca bu garibanı bu halkı kandırdı dolandırdı kendilerindeki malzemenin sahtesini yapıp orjinalini Müzeden çıkarıp sattılar müzeye teslim etmek demek bu kanunlara boyun eğmek demektir niyetiniz temisze illa allah c.c bir yol gösterir size

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bakınız çok değerli arkadaşlar ustadlar sahtesini boşver. Orjinal pahalı para etmez ne varsa kesinlikle ama kesinlikle müzeye bir şey teslim etmeyin kesinlikle.müzeler yıllarca bu garibanı bu halkı kandırdı dolandırdı kendilerindeki malzemenin sahtesini yapıp orjinalini Müzeden çıkarıp sattılar müzeye teslim etmek demek bu kanunlara boyun eğmek demektir niyetiniz temisze illa allah c.c bir yol gösterir size
Müzeler dediğiniz zaman çoğul oluyor.Tüm personel bunu yapamazYapmaz.Çalışanlara verilen izinler sinirlidir.Mesela bende bir çok yer ariyor veya araştırıyorum.Benimde arkadaşlarim var müzelerde görevli.İhtisas veya arkeolog.Neden bana yardımcı olmuyorlar ellerinde belge kayıt oldugu halde :).Dediğiniz bazi müzelerde yapilmiş yakalananlar gereken cezayi almiştir.Şimdi tüm müzelerde atilan her adim takip ediliyor izleniyor.Örnek bir çalışma alaninda açıklama yapıcak müze müdürü ilk başta ankaradan onay aliyor.Müzeler belki değerini vermiyor haklisiniz.Malesef ülkemiz yasaklar ülkesidir.Define aramak yasak cihaz satmak serbest gibi sacma sapan prosüdürlerle iç içe yaşiyoruz.Müze harici arayisa girenlerde yakalaniyor.Haberlerini okuyoruz.Herkezin hakkında hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

Herkan

Member
Kenzul havas olabilir bu kitap emin olmamakla beraber öyle dusunuyorum havas demek Allahin uarattigi madde ve manevi alemindeki tum canlilara dualar ile yön vermeye kalkmaktır

vakko

Kenzul havas olabilir bu kitap emin olmamakla beraber öyle dusunuyorum havas demek Allahin uarattigi madde ve manevi alemindeki tum canlilara dualar ile yön vermeye kalkmaktır
Kenzul havas bu şekilde resmedilmez anlatılmaz.

Son düzenleme:

Herkan

Member
Havas ilminde neleri kontrol altinda tutulabildigini yada nelere neyler yaptirabildigini biliyormusunuz ben az cok biliyorum bu kitabinda havas kitabi oldugunu idda etmedim olabilir dedim sadece

vakko

Havas ilminde neleri kontrol altinda tutulabildigini yada nelere neyler yaptirabildigini biliyormusunuz ben az cok biliyorum bu kitabinda havas kitabi oldugunu idda etmedim olabilir dedim sadece
Komple okudum.M.varli yazdiği 1140 sayfalık kitabi.Yanlız Konumuz burada paylaşılan kitap ve içeriği.Bu kitap içeriğinde havas ilminin uzaktan yakından alakası yoktur.

Harikar

Member
@16tolga16

Arkadaşın resimleme yapmis olduğu sayfalarda bir hayattan bahsedilmis.Tavus kuşu figürü olan sayfada birisinin pusuya düşürüldüğünü ve öldürüldüğü ifade edilmiş.Hayvan figürünün yazıyla alakasi yok sadece görüntü insanlari cezbetsin diye çizilmiş.Hayali.

Davut peygamberin 6 köşeli yıldızının oldugu sayfada üstte bilgelik neydi olarak yazilmiş.Altında davut peygamberin 6 köşeli yıldızı resmedilmiş.İbranicede bu yıldız figürü davut kalkanı olarak ifade edilir.

Kelebek olan sayfada bu kişinin elindeki kitapla birlikte uzun bir zaman geçirdiğini daha öncede oruç tutmuş oldugunu daha sonra 3 gün yine oruç tutmuş oldugu yazilmiş.Kitapla birlikte bu kişi yaşadığı yerden ayrılmış.Daha sonra bu kişi yoldan geri gelmiş.Nereye geri geldiği vs yazmıyor sayfada.

Tam sayfa yazı olan sayfada,kişi nasil görünmek istediğini anlatmiş.bir tilki gibi kurnaz ve çok yemek yiyen biri gibi.Tamamen hayali bir kurgu oldugu için saçma sapan terimler çıkıyor karşımıza tercüme edilirken.Sayfalarda yazılanlar bunlardan ibaret.Kullanilanilmak istenen dil ivrit ama yazan işi bilmediği için birçok kelime hatası yapmış.Orjinal bir buluntu değil.

Vakko ustam çok teşekkür ederim tercüme ettiğiniz için Allah razı olsun abi

vakko

Vakko ustam çok teşekkür ederim tercüme ettiğiniz için Allah razı olsun abi
Bu tarz yazıtlarda kelimeler birbirini takip etmek zorunda.Elinizdekinde karışık yazıldıgı için anormal terimler ortaya çıkıyor tercüme edildiği zaman.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kitabin yapraklari nasil, karton gibi sertmiydi yoksa bukulebiliyormuydu. Dokunabildinizmi kardesim.

Harikar

Member
Bu tarz yazıtlarda kelimeler birbirini takip etmek zorunda.Elinizdekinde karışık yazıldıgı için anormal terimler ortaya çıkıyor tercüme edildiği zaman.
Ustam peki orjinal mi yoksa orjanalle alakası yok mu buna dair bilginiz var mı