Ustalar abiler yardım

16tolga16

Aktif Üye
vakko ustam tercumesini yapacakmis.Hep birlikte ogreniriz ne amacla yazildigini.Irak biliyosun babil topraklarinin bulundugu yerde kurulu.Yahudiler oraya surgun edildiler sonra geri donduler hepsi degil tabi Orada buyu ogrendikleri yazilidir.Bazi soylemlerde Harut ve Marutun babilde buyu ogrettikleri soylenir.Sahte degilse bulundu yer mayhem ustanin dedigi gibi arastirilmali buyu kitabi olma ihtimali yuksek gibi sahte degilse..

Son düzenleme:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
vakko ustam tercumesini yapacakmis.Hep birlikte ogreniriz ne amacla yazildigini.Irak biliyosun babil topraklarinin bulundugu yerde kurulu.Yahudiler oraya surgun edildiler sonra geri donduler.Orada buyu ogrendikleri yazilidir.Bazi soylemlerde Harut ve Marutun babilde buyu ogrettikleri soylenir.Sahte degilse bulundu yer @mayhem ustanin dedigi gibi arastirilmali buyu kiyabi olma ihtimali yuksek gibi sahte degilse..
Bu tarz yazitlar en az 1000 1500 yilliktir.Hic yipranma yok kitapta.Renk solar bu tarz yazitlarda isleme uzerinde.Bu kadar canli renk olmaz yazitta.Kitap sayfalarini tutan yerler metal 1 gr paslanma yok gormednizmi ?

Harikar

Member
Savasta tasinicak bir kitap degil bu.Yanlis anlamayin hikayesi inandirici degil kitabin.Sahteler zaten ordan geliyor turkiyeye.Yarin yazarim konu icinde kitapta yazanlarin turkcelerini.Iyi forumlar
Doğrudur ustam ama dediğim gibi içinde yalan yok dayımın dediğini sizlere anlattım türkiyede yaşıyorum ben sizlere çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için

Harikar

Member
vakko ustam tercumesini yapacakmis.Hep birlikte ogreniriz ne amacla yazildigini.Irak biliyosun babil topraklarinin bulundugu yerde kurulu.Yahudiler oraya surgun edildiler sonra geri donduler hepsi degil tabi Orada buyu ogrendikleri yazilidir.Bazi soylemlerde Harut ve Marutun babilde buyu ogrettikleri soylenir.Sahte degilse bulundu yer mayhem ustanin dedigi gibi arastirilmali buyu kitabi olma ihtimali yuksek gibi sahte degilse..
Teşekkürler ustam bilgileriniz için minnettarım

16tolga16

Aktif Üye
vakko ustam sabah ola hayrola ben sadece ihtimal uzerinde durdum.:)Dediginiz gibi parlak net,kuf yok sayflar saglam.Hayirliso diyelim Harikar kardrsimiz icin.

yalova1971

Yeni Üye
orjinalde olsa bir sey ifade etmez siyonistlerin kabala öğretisi ile ilgili yani pis bir buyu kitabi yak gisin

vakko

@vakko usta baktiniz mi yazinin cevirisini yapabilir misiniz
Orjinal değil.Her zaman önümüze gelen sallamasyon hikayelerden biri.Yazilan konu oruçla alakalı kocaman sacmalık.Tutarsız bir sürü kelime.Hayvan figürleride adrenalin katmis kitapa.Birazdan detayli açıklamasini yapicam.Bu arada günaydin :)

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
vakko ustam gunaydin:)merakla bekliyorum Ramazan ayina ozel hazirlanmiş anlaşilan..

vakko

@16tolga16

Arkadaşın resimleme yapmis olduğu sayfalarda bir hayattan bahsedilmis.Tavus kuşu figürü olan sayfada birisinin pusuya düşürüldüğünü ve öldürüldüğü ifade edilmiş.Hayvan figürünün yazıyla alakasi yok sadece görüntü insanlari cezbetsin diye çizilmiş.Hayali.

Davut peygamberin 6 köşeli yıldızının oldugu sayfada üstte bilgelik neydi olarak yazilmiş.Altında davut peygamberin 6 köşeli yıldızı resmedilmiş.İbranicede bu yıldız figürü davut kalkanı olarak ifade edilir.

Kelebek olan sayfada bu kişinin elindeki kitapla birlikte uzun bir zaman geçirdiğini daha öncede oruç tutmuş oldugunu daha sonra 3 gün yine oruç tutmuş oldugu yazilmiş.Kitapla birlikte bu kişi yaşadığı yerden ayrılmış.Daha sonra bu kişi yoldan geri gelmiş.Nereye geri geldiği vs yazmıyor sayfada.

Tam sayfa yazı olan sayfada,kişi nasil görünmek istediğini anlatmiş.bir tilki gibi kurnaz ve çok yemek yiyen biri gibi.Tamamen hayali bir kurgu oldugu için saçma sapan terimler çıkıyor karşımıza tercüme edilirken.Sayfalarda yazılanlar bunlardan ibaret.Kullanilanilmak istenen dil ivrit ama yazan işi bilmediği için birçok kelime hatası yapmış.Orjinal bir buluntu değil.

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
vakko ustam bilgilendirmelerin icin tesekkurler.Umarim konuyu acan arkadaşta kitabin nasil hazirlandigini ve ne icin ortaya cikarildigini bu yazini okuyunca anlayacaktir.Başini agritmasin..