tek resimden medet ummak

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sayın arkadaşlar. Ustalar. Sevgili doğaseverler. Romalılar. )))) bu fotoları çekerken. Tamda bir sülüeti andıran. Tarafına. Denk. Getirip. Çekmeyin. Bırakın. Doğal halleriyle çıksınlar. Çevresi. Üstü. Baktıkları. Yön. Gibi. Kriterleri. Ön. Plana. Çıkarın. Ustalarımızda. Zaten. Tecrübeleri. İle. Yönlendiriyolar. İnanın. Öyle daha sağlıklı olur... Saygılarımla. Arz. Ederim. Naçizane. Kendi. Görüşümdür

Mal bulanındır

Mal bulanındır

Define hobisi ile uğraşanlar

1- Sözü doğru olmalıdır.
2- Tecrübelerini paylaşma işini bir görev saymalı
3- Çözemediği izleri korumalı , kırmamalıdır.
4- Yasal sınırları aşmamalı, kaçak kazı yapmamalıdır.
5- Tarihi bilgisi üst seviyede olmalı.
6- Bu alanda kullanacağı teknolojiyi iyi tanımlıdır.
7- Nefsine düşkün tamahkâr olmamalıdır.
8- Definecilik bir geçim kaynağı olarak görmemeli. Bir hobi şeklinde yapmalıdır.
9- Tarihi izleri korumalı,
10- Defineci bir arkeolog kadar bilgili ve becerikli olmalıdır.
11- Yapacağı işleri bir plan dahilinde yapmalıdır.
12- Her bulduğu veriyi kayıt etmeli, sonrada yorumlamalıdır.
13- Hurafelerle yola çıkmamalı Mutlaka yüzeysel bulgularla işe başlamalı.. Saygılarımla. Bol nasiplrr

Tastan

Editör
Mal bulanındır ustam emek verip bu tecrubelerinizi paylaştıgınız için bu engin cömertliginiz için dogrulugunuz kadar yardımseverliginiz için cok teşekkur ediyorum allah yar ve yardımcınız olsun sizin gibi guzel insanların arasında olmak buyuk şans benim icin allaha emanet ustam SAYGILAR...

Mushap

Editör
Günceldir... Çünkü hala.. sevgiliye kartpostal atar gibi tek resim atanlar var.
Okuma aliskaligimiz olmadigindan olabilir mi.birde soyle bir teorim var burdaki ustalarimin elinde sihirli degnek vardir tasin resmine degdirince etrafini ve detaylarinida gorebiliyorlardir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Tekli fotograf paylasan arkadaslarin buyuk cogunlugu ilk paylasimlarini internet uzerinden (yasal korkular sebebiyle) yapmaktan cekinir ve bu sebeple de isareti ile alakali olan ve internette var olan butun paylasimlari okur. Varsa cevresinde guvendigi bilgisi olan kisilerle istişare eder. Ama hem okuduklarindan hem de yaptigi istişarelerden istedigi sonucu alamamis olanlar tek foto ile okuduklarina duyduklarina en yakin yorumu yazacak kisiyi bekler. Bu kisi cikinca da mumkun oldugu kadar yeri/isareti desifre olmadan istedigini almaya calisir. Bu surecte de definecilik hobi kana ulasmis DNA ya bulasmaya baslamistir. Altin tutkusu da kemirmeye baslayinca ve internet ortaminin bugune kadar kimseye bir sorun cikartmadigini farkedince hem ilk konusunu hem de yeni konularini daha rahat paylasima acmaya baslar. Ozetle durum bu.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Tekli fotograf paylasan arkadaslarin buyuk cogunlugu ilk paylasimlarini internet uzerinden (yasal korkular sebebiyle) yapmaktan cekinir ve bu sebeple de isareti ile alakali olan ve internette var olan butun paylasimlari okur. Varsa cevresinde guvendigi bilgisi olan kisilerle istişare eder. Ama hem okuduklarindan hem de yaptigi istişarelerden istedigi sonucu alamamis olanlar tek foto ile okuduklarina duyduklarina en yakin yorumu yazacak kisiyi bekler. Bu kisi cikinca da mumkun oldugu kadar yeri/isareti desifre olmadan istedigini almaya calisir. Bu surecte de definecilik hobi kana ulasmis DNA ya bulasmaya baslamistir. Altin tutkusu da kemirmeye baslayinca ve internet ortaminin bugune kadar kimseye bir sorun cikartmadigini farkedince hem ilk konusunu hem de yeni konularini daha rahat paylasima acmaya baslar. Ozetle durum bu.
aynen katılıyorum ve bizzat yaşıyorum
ilk konusunu açmış bir çok yeni üye arkadaşımız benim yorumuma istinaden özelden yardım istiyorlar
suçlamak ya da yargılamak istemiyorum ama yukarda açıkladığınız sebeplerden dolayı da çokta yadırgamıyorum
genelde konusunun devamını ekler yaparak sürdürmesini tavsiye ediyorum uyan oluyor uymayan oluyor
uymayana da elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum