Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Nil

Engellendi
ustam ekonomik beklenti içinde değiliz çok şükür , zaten öyle olsaidik ücret karşılığı hizmet verirdik, kaç gündür özelden yazanlara çekim yapmaktan beynim sulandı :) gönülden ALLAH razı olsun diyen birileri olur inş düşüncesi ile yardım etmeye çalışıyorum. zaten fakir84 tahminen en fazla 20 30 bin dolar arası para kazanmıştır bu olaydan kaç kişiler bilemiyorum umarım kendilerine bir küçük sermaye çıkarmışlardır.
@Nil ustam,
1-Düzgün çekim nasıl yapılır?
2-Bir yere 2 veya 3 defa çizim yaptığımızda farklı görüntü almamızın sebebi nedir? Standart işlem nasıl olmalıdır? Teşekkürler...

Bu arada @fakir84 kardeşim, Nil ustamın size faydası dokunduysa küçük bir hediyeyle teşekkür edebilirsiniz, inanılmaz bir motivasyon olur :) Tabii takdir sizin yine de.

Nil

Engellendi
size balık tutmayı öğretmeye çalışanlara balığı tutup önünüze koysunlar istiyosunuz. yetmez gibi birde kabahatli mi olunuyor peki buyrun sizi de görelim ustam
Şüpheniz mi var ?

İnsanlar yardım almak için soru soruyorlar cevap hep şu şekilde 1. sayfada herşey açık ve net ...

Azrad

Engellendi
size balık tutmayı öğretmeye çalışanlara balığı tutup önünüze koysunlar istiyosunuz. yetmez gibi birde kabahatli mi olunuyor peki buyrun sizi de görelim ustam
Ben size kabahatlısınız demedim.Ayrıca bu program ve sistemi bu siteden öğrenmedim.Ama insanların bu konu üzerine gittiğini bu forumda gördüm.Kendi bildiklerimi ve çalışmalarımı test ettim test ettim ve doğru sonuca ulaştım.İnsanlarada bunu paylaşıyorum.Paylaşacağımda.Size de sordum farklı teknikler varmıdır diye.Farklı teknikler kullandığınızı yazışmalarınızdan anladım.Fakat bana 1. sayfaya bakın orada herşey net dediğiniz mesaj kutumda kayıtlı.Biz insanlara hakkı öğretiyoruz.Her zaman öğreteceğiz.İnşallah

Nil

Engellendi
bende diyorum ki sizi de görelim işte buyrun işte meydan , kötü birşey demedim dememde siz bazı şeyleri anlayamamışsınız bence, şöyleki örn, OKM firmasına gidip yazılım ve programlarını isteyin onlardan sizin cihazın aynısından yapıcaz bizde deyin alıcağınız cevap bellidir. formda bu konuda belli başlı bazı bilgiler en azından kendinizi geliştirme adına bazı bilgiler paylaşıldı siz istiyorsunuz ki yılların emeği birikimi tek seferde ismini bile bilmediğimiz kişilere sunulsun , sizde haklısınızdır birşey demiyorum buyurun diyorum sadece siz paylaşın bizde görelim diyorum , inş başarılı olursunuz diyorum ön yargı ile yaklaşıp şüphenizmi var zaten sizden yardım istedik konu başında herşey anlatıldı vs gibi bir çıkışma içine girdiniz anlamak mümkün değil sanki dolmuş gibisiniz. hatta bilgi nekadar değerlidir şu gereksiz yazıyı bile yazmak yerine bilgi edinmeye çalışmak çok daha önemlidir. dediğim gibi inş başarılı olursunuz ustam
Ben size kabahatlısınız demedim.Ayrıca bu program ve sistemi bu siteden öğrenmedim.Ama insanların bu konu üzerine gittiğini bu forumda gördüm.Kendi bildiklerimi ve çalışmalarımı test ettim test ettim ve doğru sonuca ulaştım.İnsanlarada bunu paylaşıyorum.Paylaşacağımda.Size de sordum farklı teknikler varmıdır diye.Farklı teknikler kullandığınızı yazışmalarınızdan anladım.Fakat bana 1. sayfaya bakın orada herşey net dediğiniz mesaj kutumda kayıtlı.Biz insanlara hakkı öğretiyoruz.Her zaman öğreteceğiz.İnşallah

Azrad

Engellendi
bende diyorum ki sizi de görelim işte buyrun işte meydan , kötü birşey demedim dememde siz bazı şeyleri anlayamamışsınız bence, şöyleki örn, OKM firmasına gidip yazılım ve programlarını isteyin onlardan sizin cihazın aynısından yapıcaz bizde deyin alıcağınız cevap bellidir. formda bu konuda belli başlı bazı bilgiler en azından kendinizi geliştirme adına bazı bilgiler paylaşıldı siz istiyorsunuz ki yılların emeği birikimi tek seferde ismini bile bilmediğimiz kişilere sunulsun , sizde haklısınızdır birşey demiyorum buyurun diyorum sadece siz paylaşın bizde görelim diyorum , inş başarılı olursunuz diyorum ön yargı ile yaklaşıp şüphenizmi var zaten sizden yardım istedik konu başında herşey anlatıldı vs gibi bir çıkışma içine girdiniz anlamak mümkün değil sanki dolmuş gibisiniz. hatta bilgi nekadar değerlidir şu gereksiz yazıyı bile yazmak yerine bilgi edinmeye çalışmak çok daha önemlidir. dediğim gibi inş başarılı olursunuz ustam
Herkesin bilgisine ve tecrübesine saygı duymak erdemlilik kavramının göstergesidir.Kaynağı doğruyu temsil eden her yazılan yazıda değerlidir.Ben kesinlikle bir nefret nitelikli bir cevap yazdığımı düşünmüyorum.Bahsettiğiniz okm örneği ticari amaç güden define bulma sistemleri üreten ve geliştiren firmalar için evet doğru bir örnek olur.Fakat güya bizler ticari amaç gütmeyen insanlar ticari amaç gütmeyen bir define forumunda bildiğimiz bulduğumuz her türlü yöntemi haftalarca bu forumda yazmıyorsak dile getirmiyorsak ve sorulan sorulara geçiştirici cevaplar veriyorsak o zamn kusura bakmayınki okm firmasından da örnek verdiğiniz gibi bilinçaltınızın kurbanısınız.Yazdığınız yazı bunu söylüyor.

Neyse

Nil

Engellendi
:) evet neyse demişsiniz ya neyse o olsun görücez sizide bakalım
Herkesin bilgisine ve tecrübesine saygı duymak erdemlilik kavramının göstergesidir.Kaynağı doğruyu temsil eden her yazılan yazıda değerlidir.Ben kesinlikle bir nefret nitelikli bir cevap yazdığımı düşünmüyorum.Bahsettiğiniz okm örneği ticari amaç güden define bulma sistemleri üreten ve geliştiren firmalar için evet doğru bir örnek olur.Fakat güya bizler ticari amaç gütmeyen insanlar ticari amaç gütmeyen bir define forumunda bildiğimiz bulduğumuz her türlü yöntemi haftalarca bu forumda yazmıyorsak dile getirmiyorsak ve sorulan sorulara geçiştirici cevaplar veriyorsak o zamn kusura bakmayınki okm firmasından da örnek verdiğiniz gibi bilinçaltınızın kurbanısınız.Yazdığınız yazı bunu söylüyor.

Neyse

lazopo53

Member
Erkan55 @romAntik @saftilki ve @Azrad bu konuyu merak eden dostların ilgisine
s.a değerli ustalarım ve dostlarım birşey bildiğimizden değil.ancak vermiş olduğumuz uğraşların sonucu olarak sadece surfer kullanarak görüntü elde edebileceğimizi göstermek ve bu çalışmayı geliştirebilirsek hiçbir programa gerek kalmadan çok az bir zamanda bu görüntüleme işlemini elde edebileceğimizi düşünüyorum.lütfen büyük üstadlarım bu konuya bi el atarmısınız?

VİDEOYU YÜKLEYEMEDİM LİNKİ AŞAĞIDA

sadece surferle yeraltı görüntüsü - YouTube

fakir84

Engellendi
@Nil kaybolmadım efendim buralardayım :) malum bazı görüsmelerle mesgüldüm..
@Bilal Bey tavsiyeniz için tesekkür ederim zahmet vermissiniz düsünmekle.. @Nil hanımın faydası dokunmadı aksine olayı komple ona borcluyuz..olay su sekilde oldu..biz normal bir metalle ugrasıyorduk aynı bölgede,actıgımız mezarlardan haberimiz yoktu. @Nil hanımla burada tanısmamızdan sonra bir de siz bakın dedik 3 mezar tepit etti ve bu sekilde bulduk actıgımız mezarları..yani kücük bi hediye değil daha baska bi teklifim oldu kendisine ve vefalı insanlarız gerekli düsüncelere sahibiz..

Son düzenleme:

fakir84

Engellendi
bu arada koordinat sapma olayını en aza hatta sıfıra indirmek icin tavsiyem telefon gibi cihazlar kullanmayın..ne kadar kaliteli telefon olursa olsun saglıklı vermio..bu uydu olayında 1metre hata bile dünyalar kadar fark yaratıo..tavsiyem kaliteli bir gps cihazı alın..marka yazmam sıkıntı oluyormu bilmem ama garmin bu işin piiri..cok düsük bi model de olmasın vasatın üstü 1000-1500 liralık bi cihaza kendinizden bile fazla güvenebilirsiniz..evinizin yolunu siz sasırırsınız o sasırmaz..mesela su iş içinde kullanabilirsiniz..keşif için evden cıkısta acın cihazı gezin dolasın eve döndünüz takın bilgisayara o dolastınız rotayı harita üzerine döksün..nereden süphelendiniz nerelerde ibare gördünüz hemen harita üzerinden alın koordinatı işleyin pc de..cep telefonu gibi habire koordinat bulacagım diye ugrasmayın..pc de islediniz koordinatları tespitinizi yaptınız malzemenin koordinatını tespit ettiniz diyelim tlfla o noktaya giderseniz illaki tam noktaya varamayacaksınız ne yaparsanız yapın..ama bi gps cihazıyla 10cm bile sasmadan o noktaya ulasırsınız..

Nil

Engellendi
herşeyi fazla açık yazıyosun ablacım bişey değil teklifini kabul etmediğimide yazaydın bari :) mazallah sonra ücret karşılığı yardım ediyorum sanırlar benden size tavsiye küçük bir sermaye elde etmişken eldekini kaybetmeden küçük bir dükkan aç bişeyler yap hazıra dağ dayanmaz
@Nil kaybolmadım efendim buralardayım :) malum bazı görüsmelerle mesgüldüm..
@Bilal Bey tavsiyeniz için tesekkür ederim zahmet vermissiniz düsünmekle.. @Nil hanımın faydası dokunmadı aksine olayı komple ona borcluyuz..olay su sekilde oldu..biz normal bir metalle ugrasıyorduk aynı bölgede,actıgımız mezarlardan haberimiz yoktu. @Nil hanımla burada tanısmamızdan sonra bir de siz bakın dedik 3 mezar tepit etti ve bu sekilde bulduk actıgımız mezarları..yani kücük bi hediye değil daha baska bi teklifim oldu kendisine ve vefalı insanlarız gerekli düsüncelere sahibiz.. @Nil hanım tahmininizin biraz üzerinde anlastık bronzlar tahminimizden biraz fazla tuttu 53bin dolara anlastık..ekibimiz 5 kişi bazı ? işaretlerine cevap vermis olayım :)