Sizi İkaz Ediyorum, Uyelerimizin Cebine Uzanmayin..!

Turko

Uzman
@Kafkaslı Usta görünce bu yazdığını Zaten senden şüpheleniyordum diyecek turko :unsure:

Nasıl anlaşıyorsunuz Ben 3/1 diyorum diye kimse teklifte bulunmuyor demekki gidenler bedavaya gidiyor . Fakat bir terslik var demekki elleri hep boş geri dönüyorlar dolu olsa duyardık yada şikayet olmazdı .
Başkan konuyu okuyunca ben bile kendimden şüphe ettim aklın yolu bir kafkaslı abim ne derse doğrudur karışma hacıya görmüş geçirmiş adam itiraz mı edeyim yok ben değilim diye ne derse o . Yalnız 3 te 1 çok o dediğin iş olmaz.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sahtekarlar ilk uydu işinden denediler çoğu kişiyi çarptılar bana çatıcınca düzenlerini yerle bir ettim ama yüzsüzlükle burada kalıp devam ettiler hatta inkar ettiler. Nede olsa ar damarı çatlamıştı ne yapsan boştu. Şimdi de benzer bir vaka ortaya çıkarsa hiç şaşırmam. Çünkü defineci insanımız gerçek olmasını istediği şeyi duymak için elinde ne varsa vermeye razı geliyor. Tek istediği yalanda olsa birilerinin ona umut ettiği şeyi söylemesidir. Fırsatçı namussuzlarda bu umut kapısını buldu fırsata çevirip fakirin 3-5 kuruşunu çalmaktan geri durmuyor. Nede olsa haram ve günah artık öyle tatlı geliyorki Cennet - Cehennem kavramlarını yitirmişler. Bu yüzden ne etsek onlara işlemez yüzsüzlüklerini her yerde doğruymuşçasına savunacaklardır. Rabbim ıslah etsin böyle insanları İnşallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam bu mevzu hem ciddi bir yara, hemde iki ucu b*klu değnek. Bir tarafta umut peşinde olan acemi defineciyi ağına düşürmek için ortam kollayan çakallar, ama diğer taraftanda madem burası garanti gel ortak çıkaralım diyerek işin ciddiyetini anlamaya bile gerek görmeyen keriz tayfası. Kusura bakmayın ama gerçek budur. Bunun adı mağduriyet değil kerizliktir. Burada atılan kıytırık bir resme bile yardımcı olmak için kendini parçalayan, zamanını ayırıp bilgi ve tecrübesini masaya yatıran o kadar usta varken. Bu ustaların tek kuruş menfaati olmadığını gördüğü halde bu tarz para tuzaklarına düşenler varsa zeten bu işi bıraksın. APTAL ADAMDAN DEFİNECİ OLMAZ... Defineci belli bir donanıma sahip olacak, araştırmacı olacak, ve en önemlisi zeki olacak. Yönetim olarak sizlerin elinden bu konuda hiçbirşey gelmez ki ustam. Yapabileceğiniz tek şey o çakalları deşifre edip, yıldırmaya çalışmak. Bu mevzunun en acı tafafıda yine sizin hissenize düşüyor. Çünkü bu tarz durumda söylenecek şeyleri zaten sizde biliyorsunuz."" Böyle bir site vardı. Tüm ustalar yardımcı olmaya çalışır gibi görünüyor ama bunların hepsi teşkilat. Üyeleri dolandırıp paralarını tokatlıyorlar. "" İşte konunun en acı yanıda budur. Selametle...
Son paragrafta bahsettiginiz hususun da ortaya cikmamasi icin bu uzun ve detayli yaziyi yazdik. Hamdolsun site yonetimi tertemiz ve boyle kalacaktir.

Su anda hala aktif olup dediginiz sekilde hareket eden yerler var midir? Varsada biz bilmiyoruz, duydugumuz seylerin delili de yoksa, dedikodusunu yapmayiz. Oralardaki arkadaslarin bir kismi burada da uye oldugu icin, buradaki tedbirin oralara da yansimasi olacaktir.

Ayrica baska sitelerin yonetiminde olan bizi taniyan bizimde kendisini tanidigimiz, sozumuze itibar eden Yonetici kardaslarimiz var. Elbette Bu tip istismarcilarin o sitedeki niklerini de bildigimiz icin kendilerine bilgi verecegiz. Gerisi ise onlarin bilecegi istir. Vebal bizde kalmasin.

Sitemizin uye sayisi yuvarlak olarak 25.000 kisi dir. Bu 25.000 kisi icinde 2-3 tane cakalin cikmasi bu sitenin gorevlilerinin, yonetiminin bu konuda ne kadar hassas oldugunun da delilidir. Bunda kiymetli uyelerimizin ust seviyede bilincli olmasinin da cok buyuk katkisi var.

Elbette sinek 1 tane de olsa migde bulandirir. Merak etmeyin kimsenin migdesinin bulanmasina da musade etmeyecegiz.

Baslangic da yazdiginiz hususa bir fikra ile katki vermek isterim kiymetli ustam:
Nasreddin Hocamin evi soyulmus.
Her gelen hocama kizmiş:
Neden alarm taktirmadin?
Niye celik kapi yaptirmadin?
Kapiya dobermani baglatmadin?
Vs.vs.vs.
Muhterem Hocam bunalmis ve demis ki:
Yahu komsular hic mi hirsizin sucu yok?

Elbette cakal tayfasinin ağina dusen kardaslarimizda da kabahat var. Bizlerin ozel mesajlari acik. Bize danisma babinda bilgi verselerdi, bu duruma dusmelerine firsat vermezdik. Hemide bu tayfayi daha cabuk tanirdik. Geregini de yerine getirirdik.

Suna inaniyorum:
Her şerde bir hayr olabiliyor.
Simdi bu mesele ile alakali bu yazilanlar bile inanin cok kiymetli kazanclardir. Bugun ve dahi yarinlarda bircok kardasimiza fayda verecektir.

deli firat

DOĞACI
Sahtekarlar ilk uydu işinden denediler çoğu kişiyi çarptılar bana çatıcınca düzenlerini yerle bir ettim ama yüzsüzlükle burada kalıp devam ettiler hatta inkar ettiler. Nede olsa ar damarı çatlamıştı ne yapsan boştu. Şimdi de benzer bir vaka ortaya çıkarsa hiç şaşırmam. Çünkü defineci insanımız gerçek olmasını istediği şeyi duymak için elinde ne varsa vermeye razı geliyor. Tek istediği yalanda olsa birilerinin ona umut ettiği şeyi söylemesidir. Fırsatçı namussuzlarda bu umut kapısını buldu fırsata çevirip fakirin 3-5 kuruşunu çalmaktan geri durmuyor. Nede olsa haram ve günah artık öyle tatlı geliyorki Cennet - Cehennem kavramlarını yitirmişler. Bu yüzden ne etsek onlara işlemez yüzsüzlüklerini her yerde doğruymuşçasına savunacaklardır. Rabbim ıslah etsin böyle insanları İnşallah.
Aynen ustam zamanında da uyardık kötü olan biz olduk bazen düşünüyorum da iyimi oldu diye ki uyardım diye bir üye küfür bile eti bana

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aynen ustam zamanında da uyardık kötü olan biz olduk bazen düşünüyorum da iyimi oldu diye ki uyardım diye bir üye küfür bile eti bana
Ustam akrebin görevi sokmak dervişin görevi yardım etmek. Akrepde keyfinden değil canının tehlikede olduğunu düşündüğü için sokuyor. Bizim defineci arkadaşlarda dolandırılacağını bilsede umudunu kaybetmekten korktuğu için söylemiştir. Düşğnsene bir yerin var yıllardır aklında seni zengin edecek yer diye hayal ediyorsun uydudan baktırmışsın adam sana daha da fazlasını saymış ama biri gelip sana diyorki burada hiçbirşey yok. Orada ya ümitlerini ve hayallerini kaybedip bir hiç olacaksın yada hayallerini korumak pahasına kişiyi yalanlayacaksın.

Bende bazı durumlarda çok savundum çünkü bana söylenenler kendimi kandırmaya yetmişti. Düzenin böyle kurulduğunu görünce ve kesin kanıt olmayınca gerçeği tercih ettim. Yapacak birşey yoktur.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
4 yıldır yalvarıyorum abime gel inat etme 1 ayda 10 tane yer geliyor bana 5 bin den 3 yer bağlasam sene sonuna dedektör firması kurarız yuttub kanalı açıp 8-10 video atarız bulduk buluyoruz bulmak üzereyiz açtık açıyoruz derken 4 sene atar tutar 6 sıfırlı haneleri görünce tövbe ederiz kapatırız tükkanı 2 de çeşme yaptırırız biter gider dedim .. dedim dedim dinletemedim. Meydanı boş buldu millet.
. Güldürdün beni gece gece mübarek ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bilmediği insanların kim olursa olsun cebine gözdiken kim olursa olsun acınmamalı ustalar, hıırsız hırsızlığından vaz geçmeyecektir, en azından burda yapamamalı, tabii ki keklenenlerde de suç yok değil, adamın biri 3000 tl. ye kundaklı elektronik basit bir devresi olan pirinç çubuk almış şaşırdım görünce, asgari ücret ile çalışıyor adamcağız garibanın teki ..........

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Mağdur bir üye arkadaşımızın ifadesidir...

"Çok garanti konuştu bizde inandık"
"İstenilen memlağıyı karşılayacak gücüm yoktu bankadan kredi çektim."
Çekilen Miktar 20.000 bin

Kendi çevresindeki arkadaşlarınında iştirakiyle birlikte totalde 103,bin tl zarar edildiğini beyan etmiştir.
Bu arkadaşımız aktif bir üye olmasının yanı sıra güven babında yaşadığı bu olayı kendi cahilliğine vererek
hatasını anlamakla beraber insanların aynı hataya düşmemeleri hususunda tanımadıkları keza garantör ifadelere aldanmamaları hususunda bu uyarıyı kendisinin (nickin/isminin bilinmemesi sebebiyle) izniyle bilgi paylaşımı yapılmıştır.