Sıra cumayamı geldi?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Dünyayı yıllardır kasıp kavuran 'Black Friday' (Kara Cuma) indirim günleri geldi çattı. Türkiye'yi de son 5 yıldır etkisi altına alan Black Friday nedir? Kara Cuma adı, Türkiye'de neden tepki çekiyor? Hangi firma ne hedeflemişti, ne buldu? Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Kara Cuma ne zaman başlıyor?

Ekli dosyayı görüntüle 263752

Hayırdır.... ?

Nedir bu organizenin adı ?
Ne yapılmaya çalışılıyor ?

Cumamız, cuma günümüz mübarektir " kara cuma " diye bir tabir kullananları kınıyorum....

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İslam'da kutsal sayılan rakamlar, günler, isimler... Gibi ne varsa Hollywood filmlerinde şeytana yada uğursuzluğa atfedilerek insanların beynine işlenmiştir maalesef. Bugünün okumayan ve araştırmayan toplumuda bunlara meyil etmiştir maalesef

Apollon01

Moderatör
Moderatör
buna uyan yerli firmalarda var maalesef karacuma da ne demek? aslında çok mühim bir mesele değil mi? bizim inancımızla alay ediliyor maalesef, gözümüzün içiçne baka baka, bağıra bağıra, perşembe gece yarısından sonra indirimler başlıyor o da kara cuma adıyla yapılıyor, yeni bir uygulama değil ama, artık yavaş yavaş yaygınlaşmış,,, @kaynak ustam katılıyorum, insanlarımız buna topyekün tepki göstermeli bence, Allaah razı olsun

odin

Editör
adamlar takir takir muslumanlari eziyor, muslumanlarda takir takir birbirlerini eziyor. musluman karsitlari tek bir sekilde ezilir. bilim ile. baska turlu ezemezsiniz. malum bu da musluman cografyada zor. gucume gidende içimizden cikan akilli adamlari kendi bunyelerinde bize karsi calistirmalari.

bir tanidigim amerikada yazilim muhendisi olarak ise girdi. (sirketin ismini vermek istemiyorum ama ismi bu forumda duymamis olanin cikmasi imkansiz. atiyorum google gibi)

bu donanimda kim olursa olsun ekmegine bakar. turkiyede 10-15bin tl karsiliginda ismi duyulmamis bir sirkette calisacagina aylik 20-25bin$ alir gelecegini kurtarir.

ulkeninde ekonomik durumu ortada iken beyin gocunun olmamasi dusunulemez. avrupada bunca senedir duruyorum acliktan olen duymadim. bizim ulkemizde malum 4er 4er son careyi goze aliyorlar. burada keseyim sonrasi konuyu degistiriyor...