• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Sabirli umutlu ve sakin olalim

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kayıtlı Kullanıcı
Polenler ucusmaya basladi, burun akintisi hissi veren bir yanma, sigaradan ve geniz akintisindan dolayi kisa kisa oksurukler, hayir tek olsam sorun yok, ama haftalik alisverise cikmak gerekiyor, hanim hamile hastaneye gitmek gerekiyor, corona mevzusu baslamadan 1 gun once valide (70 yas) geldi bize (tum israrlarina ragmen geri gondermedik memleketine), ulkemizin nerelerinde vakalar gorulmus nereler de ölümler var ortada bir bilinmezlik, aciklanan sayilar var ama buyuk illerimizde pandemi hastanelerinde calisan doktor arkadaslarla gorusuyorum hastanelerindeki sayilar aciklanandan biraz! fazla, is boyle olunca hem annem hem esim disari cikip gelmemden dolayi risk altinda cok gerildim su siralar o yuzden de sitede fazla yardimci olamiyorum. Iyi de kotu de Allah'tandir asla sorgulamiyorum, insallah kaldiramayacagim yuk ile sinanmam.
Bugünlerde geçecek inşallah ...
Sadece sabır sükunet ...
Bu topraklar insanlık çok daha kotulerinide atllati
Inanın bu yine iyi sadece evde oturup beklemek belli bir süreç Allahın izniyle herşey yoluna girecek
Başta ülkemiz olmak üzere allah herkesin yar ve yardımcısı olsun sabır isteyen bir süreç ...

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu zamanda en ağır görev bizim sanırım, vatan biz, millet biz, ümmet biz, demekki, demekki güçlü kuvvetli olmak için bol bol dua etmek bize düşüyor, yoksa 1 ölüp bin dirilen bir milleti kim dize getirebilir. YA DÜNYA İNSAN OLUP HUZUR İÇİNDE BİZİMLE YAŞAR. YA DÜNYA BİZİMLE SAVAŞIR AKLI ŞAŞAR. Ne başka bir dünya var, nede başka bir TÜRKİYE var. Heleki bu bizdeki yarım yamalak imanla bile bizimle baş edene şaşarım.
Ağzınıza sağlık. Elhamdülillah bu necip millet zor zamanda tüm farklılıkları bir kenara bırakıp, birlik olmayı asırlardır başarmıştır. Atalarımızdan miras aldığımız bu ahlakın hâlâ korunuyor olması geleceğe dair ümit verici. Herkesin bir hesabı varsa unutmayalımki Kainattaki hiçbir iş kendisinden gizli kalmayan Rabbimizinde bir hesabı var. Herkesin hesabı şaşar onunki şaşmaz. Ne mutlu tevekkül sahibi olabilene, ne mutlu darlikda ve bollukta onu unutmayana. :)

Cemov

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Abiler tamam rahim ve rahman olan yaratanımız korur bizi amenna sadakna. Fakat bizimde tedbir almamız lazım

1. Her derde deva sumak. 1 kaşık sumağı 4 bardak suda kaynatın bırakın soğusun. Günde 2 defa birer bardak için. Demedi demeyin.
2. Elma sirkesi. 1 bardak ılık suya yarım yemek kaşığı dökün için evinizi temizleyin. Sıvı deterjanın içine dökün. Bulaşık deterjanına karıştırın.
3. Çörek otu yağı. Sarı kantaron yağı. Keçi boynuzu pekmezi bunlarıda usülüne göre kullanın. Hergün her dakika abdestli olun namazını kılın sonrası korkmayın.
Sumak için haftada 1 bardak tavsiye ediliyor. Hani fazlası zarar olmasın sen onu birdahâ araştır istersen.

melhame

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sumak için haftada 1 bardak tavsiye ediliyor. Hani fazlası zarar olmasın sen onu birdahâ araştır istersen.
Üstad hergün 2-3 bardak için diyende var. Biz sağlık durumumuza göre günde 1 bardak içersek yeterli olur.

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Sumak için 4 gun önce izlediğim video izleyin bence
Sen bunu bide kuresel ilac sektorune gondersene.bak nasunufusdan siliyolar adamlarin ekmegiyle oynama çomak sokma.bak ben diyomuyum 20 tl lik antivurus ilaci ise yariyo diye demiyom.ismini yaziyommu yazmiyom

Üst Alt