rüya da define bulmak

zaz12

Bilgili Üye
Merhabalt ilk oncelikle tum dostlarima selam olsun.
Arkadaslar daha önce kaplimbaga 2 diye actigim konuyu rüyamda gördüm .isaretin bulundugu alandan
Asagiya dogru kazmaya basladim . Tabi toprak ok yumasak . Sonra kazmayi vururken bir ince ses geldi.
Abi kup diye sevindim . Ama kup gorunmuyordu. Sonra topragin icine elimi attim . Kupü cikarmaya calisrken icinde kirildi ve nasil olduysa
Toprak altinda kiralan sikkeler tipragin uzerinde geldi her nasil geldiyse. Sonra ben tek tek toplamya
Basladim . 5 tane bizans dönemine ait sikkeler gordum. Sonra digerleri ise normal gumus sikkeleri buldum. Topragin
Üzerinde tek tek toplarken sonra koylum tanidigim iki cocuk geldi. Sonra onlar da bu defineyi gordu.
Onlari kandirip koye yilladim . Sonra beyaz bir poşete koydum ve birden uyandim. Sizce bu ruyanin
Bir anlami var mi ?

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Çok güzel bir rüya maşallah,eğer rahmani ise.
Lakin herşeyden evvel şunu sorayım ''rüyadan uyandıgında sırtın ve malum yerin açıkmıydı'' .)))
Yanlış anlama bende cok rüya görürüm ve uyandıgımda kaba etlerim açıkta bulurum kendimi.
O kısım hava alınca beyne fazla oksijen gidiyor galiba.)))
Arkadaşlarında agzına sakız oluyorum tabi sık sık .)))

zaz12

Bilgili Üye
Çok güzel bir rüya maşallah,eğer rahmani ise.
Lakin herşeyden evvel şunu sorayım ''rüyadan uyandıgında sırtın ve malum yerin açıkmıydı'' .)))
Yanlış anlama bende cok rüya görürüm ve uyandıgımda kaba etlerim açıkta bulurum kendimi.
O kısım hava alınca beyne fazla oksijen gidiyor galiba.)))
Arkadaşlarında agzına sakız oluyorum tabi sık sık .)))
Ustam uzerim de battaniye vardi. Kaldigim da sadece kol disardaydi. Belki bilinc altida olablir. Ama.ruya tabirlerinde baktigim da define ile alakali bir durum yok yani. İna biraz kafam takildi. Sonucta rahmani bir ruya ise karsiligini kimse bilemz ama kirmani ve diger unlu ruya tabircileri ayni seyleri.soylemis.
İnsalah ustam dedin gibi dusundugumuz gibi bir küp buluruz :')
Bulmasak bile dedigin gibi bir yerleri acik unutmusuzdur hahahah :)

Babilli

Aktif Üye
Kimseye anlatmayip , 2 rekat şükür namazı kılıp kimseyle gorusmeden niyetini bozmadan ruyanda gördüğün yeri kazsaydin olurdu. :) Ama geçti. :)

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Ustam uzerim de battaniye vardi. Kaldigim da sadece kol disardaydi. Belki bilinc altida olablir. Ama.ruya tabirlerinde baktigim da define ile alakali bir durum yok yani. İna biraz kafam takildi. Sonucta rahmani bir ruya ise karsiligini kimse bilemz ama kirmani ve diger unlu ruya tabircileri ayni seyleri.soylemis.
İnsalah ustam dedin gibi dusundugumuz gibi bir küp buluruz :')
Bulmasak bile dedigin gibi bir yerleri acik unutmusuzdur hahahah :)
Beyaz poşet vb kısımlar ayrıntılardır aslında rüyada.
Mesela istihare yani Allah'a danışmak icin yapılan rüyada renkler önemlidir.
Siyah kırmızı sarı iyi digildir.
Ama beyaz yeşil vs iyidir.
Bunun gibi düşünmek lazım.
Ha bilinçaltı olması muhtemel.

Sana bişi anlatıyım şaşır.
Birkaç sene evvel Ankara'ya giderken yozgatın akdagmadeni civarında yolun sol kısmında zirvede görünen birkaç oda mezar girişi açılmış halde gördüm.Hemen karşısı yani yolun sag tarafında ise dimdik sivri kabak gibi ortada kale gibi kayadan tepe gördüm.
Tabi aracla hızla geciyoruz ayrıntıları göremedim.
Neyse bunu bi arkadasıma anlatmıstım bu işe yeni baslayan bi arkadasa.

Aradan yıllar gecti bu arkadas o civarda bir köye ögretmenliğe basladı.

Birgün rüyamda öglene dogru 10-11 gibi bu yeri gördüm.
Yolun sag tarafındaki o sivri büyük kayadan tepenin orada 6-7 kişi dolaşıyoruz ve bir dere var.
Ben dereye bakıyorumki askeri zırh giymiş 2 mt boyunda balıklar.Başlarında ise romalı general migferleri.
O tepeye cıkıyorum oymalar merdivenler vs var ve ceşitli altın gümüş bakır sikkeler topluyorum.
Yanımdakilerede diyorumki '' burası iyi bir nokta cok ciddi malzeme toplayabiliriz''
Tabi yanımdakiler sallamıyor beni.
Neyse uyandım saat 11 civarı.
Aradan 2 saat gecti o civara yakın köyde ögretmenlige baslayan arkadas aradı.
Dediki ''tahmin et neredeyim''.
Bilmiyorum dedim.
Senin bana yıllar evvel anlattıgın yere geldik 7 kişi geziyoruz cok güzel resimler getiriyorum sana dedi.
Aynı gün resimleri yolladı internetten rüyamda gördügüm ne varsa o var .)))

Tabi bir eksigi var rüyanın oda ben orda yoktum ve tabi sikkelerde toplanamadı .))

O gün bugündür oraya hala gidecem düşün.

zaz12

Bilgili Üye
Beyaz poşet vb kısımlar ayrıntılardır aslında rüyada.
Mesela istihare yani Allah'a danışmak icin yapılan rüyada renkler önemlidir.
Siyah kırmızı sarı iyi digildir.
Ama beyaz yeşil vs iyidir.
Bunun gibi düşünmek lazım.
Ha bilinçaltı olması muhtemel.

Sana bişi anlatıyım şaşır.
Birkaç sene evvel Ankara'ya giderken yozgatın akdagmadeni civarında yolun sol kısmında zirvede görünen birkaç oda mezar girişi açılmış halde gördüm.Hemen karşısı yani yolun sag tarafında ise dimdik sivri kabak gibi ortada kale gibi kayadan tepe gördüm.
Tabi aracla hızla geciyoruz ayrıntıları göremedim.
Neyse bunu bi arkadasıma anlatmıstım bu işe yeni baslayan bi arkadasa.

Aradan yıllar gecti bu arkadas o civarda bir köye ögretmenliğe basladı.

Birgün rüyamda öglene dogru 10-11 gibi bu yeri gördüm.
Yolun sag tarafındaki o sivri büyük kayadan tepenin orada 6-7 kişi dolaşıyoruz ve bir dere var.
Ben dereye bakıyorumki askeri zırh giymiş 2 mt boyunda balıklar.Başlarında ise romalı general migferleri.
O tepeye cıkıyorum oymalar merdivenler vs var ve ceşitli altın gümüş bakır sikkeler topluyorum.
Yanımdakilerede diyorumki '' burası iyi bir nokta cok ciddi malzeme toplayabiliriz''
Tabi yanımdakiler sallamıyor beni.
Neyse uyandım saat 11 civarı.
Aradan 2 saat gecti o civara yakın köyde ögretmenlige baslayan arkadas aradı.
Dediki ''tahmin et neredeyim''.
Bilmiyorum dedim.
Senin bana yıllar evvel anlattıgın yere geldik 7 kişi geziyoruz cok güzel resimler getiriyorum sana dedi.
Aynı gün resimleri yolladı internetten rüyamda gördügüm ne varsa o var .)))

Tabi bir eksigi var rüyanın oda ben orda yoktum ve tabi sikkelerde toplanamadı .))

O gün bugündür oraya hala gidecem düşün.
Ustam arkadasiniz zekiymis baya bir dusunun sizin anlatiklarinizi o uyguluyor ve ona kismet oluyor gelde
Kafayi yeme . Ama o yine size gelmistir :)))
Ustam kader kismet yinede. Ama gidip orada islem.yapacam kesin yani . Buyu de tilsim da ne olursa olsun gidecem .
Ya sizin gibi ruya da turrsa bende sana hediye yollayacam hittili baskan :)
Babilli ustam bilseydim.yazmazdim .bakalim artik kader kismet yani. Dua et hayirlisi olsun diye :)

Babilli

Aktif Üye
Rabbim hakkında hayirlisini versin ustad. Aklında bulunsun bundan sonra :)

C

caution

Misafir
genelde hepimize olur bulduğumuz yerleri hep kazarız bilinc altı diyelim biz ona orada normalde aklımıza geleni yapamayıp baska seyler yaptığımızda olur diye düşünüyorum

fakat rüyada define olayı baska bir şey hiç bu işler ile alakası olmayıp normal hayatını sürdüren bir kişi sıradan bir günde sıradan işler ile uğrasırken birden bire falanca ağacın altı falanca tarlanın üstündeki cesme yada bulundukları evin bir yerinde diye görülüyor diye biliyorum

birde rüyalar konusu ap ayrı bir ilim arkadasım işin ehline yorumlat var ise cevrende yoksa dediği gibi arkadasın 2 rekat şükür namazı en iyisi

Babilli

Aktif Üye
caution dediğin gibi farklı bir ilim olabilir.

Bu zaz12 kardeşimizin gördüğü rüyanın yazmış olduklarım dışında bir açıklaması yok, bizzat basıma geldiği için biliyorum. :)

zaz12

Bilgili Üye
caution dediğin gibi farklı bir ilim olabilir.

Bu zaz12 kardeşimizin gördüğü rüyanın yazmış olduklarım dışında bir açıklaması yok, bizzat basıma geldiği için biliyorum. :)
Ustam 1 ay sinra rüyanin akibetinin ne olacgi belli olur. Sukur namazi da kilmadim .
Ama hocam yani bilinc alti da olabilir ise o 13 14 yasindaki kucuk cocuklarin isine ne orda :))
Ama korkuttgun yer kipi gozlerimle gormeden topraginda ellerimi attigom da kirildi. Tuhaf harbiden normalda toprak altinda kalmasi gereken sikkeler toprak uzerine yayildi ? Kristof34 ustam sen ne diyorsun ?

Tann

Yeni Üye
selam arkadaşlar
Bende bir şey anlatmak istiorum bundan 20 sene evvel bende buna benzer bir ruya görmüstüm benim yaşadıgım köyde köy kenarı bır akar syumuz vardır bu suya yakın kucuk bır tepe vardır ve kendımı o tepenın cıvarında buyuk bir taş var ve ben ruyamda o taşı altını kazıorum ve kendımı bır magara ıcınde buluyorum. İşin ilginç tarafı ben bu ruyayı tam 3 kere görmüş olmam ve her defasında hep aynisini gördum,ve 3 kez sonra bır daha hiç görmedim.Ama son kez gördükten sonra aradan bir sene zaman gecti ben kımseye anlatmamıştım bir gün o yerı gıtmeye karar verdım sadece merak etmiştim bakalım aynen ruyamda gördüm gibi mı taş varmıydı yoksa yokmuydu? Tam o ruyamdakı taş oradaydı aynen ruyamda kı gıbı. Bide tam bu taşın ustunde bır nısan vardı sanki uzerınde kaynak suyu akarmıs gıbı tastan bir oluk gıbı yapılmıs ve bende bu oluka su doldurdum bakalım su nereye akıcak ve tahmın edın kı su tam bu kayanın ustune aktı ve boyle tam tamına 20 sene yada 25 sene oldu ama o nışan halya orda oldugunu biliorum ve ben ıkı ay sonra koyume donecem ve o nışanı her tarafını fotoloyacam ve buraya paylaşıcam burdan saygı deger ustalardan ve bütün arkadaşlardan fıkırlerını duymak istiorum.