Pop martinin arkadaşları anlatıyor

Ali2020

Aktif Üye
şu ortada gezen belgeler var onlar çakma. çevirme yapılmış daktilo ile yazılmış. aslı hangi dilde onu biliyormusun.
Hocam belgelerde su mekanlarn(deresam-karakilise-ag kilise-minjikli- kilid dag-coban kilse-avci ismayil)adi gecmismi?

balkaya34

Bilgili Üye
Bunlar efsane değil, pop martin arkadaşlarına sürekli hazinelerden bahsediyor. Cherni Osam köyünden bahsediyor ama nokta vermiyor tabi, köyün üstündeki mağaranın birinde. bu para haritaya çizilmiş. harita koyun derisinden. işte bu ilk ve en büyük gömülerden biri. bu gömü volçan konumda yazdığım resmi kazı yapılan yer. bu harita türkün elindeymiş. gidiyorlar resmi kazı başlatıyorlar sonra kazı durdurulup harita bilmem ne hepsi sır olmuş. bu volçanın ilk alınan parası bence. kimse demesin volçanın parasını bulan yok diye. var hemde biri türk.

ben şimdi hep bulgar tarafından gidiyom er geç edirneden içeri gireceğiz :) oradan balikesire kadar yolumuz var. çünkü edirne kariyerinde zirve yaptığı yer. artık osmanlının müdahale etmeye karar verip asker çıkarttığı yer. sonra aşağı doğru ineceğiz.

Selam hoplit usdam : Bu konularda malûm HAMAMLAR dan bahseder bu konuyu yazarsaniz ben gorduklerimi anlata bilirim ve bunlarin bazi goruntuleri var elimde onlarlada desdekleyebilirim, Benim kimseyi bana gelin diye bir israrimda yok , Bunlari sadece gördüm inceledim ,kirmadım,kazma vurmadim,ben sadece bunlara tutkum vardi ,Hevesim vardı ,Cocuk yaslarda dinlerdim bende hobi gibi oldu. Selam ustam

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm ustalar hayırlı günler dilerim hamam dediniz aklımda olan bir hamam vardı ne zamandır araştırmak istediğim sakaryanın taraklı ilçesinde ilceye gelmeden bizans hamamı diye duydum etrafındada da yaşantı yerleri kalıntıları var bilgisi olan var mı ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Orjinal belge paylaşın eşkiya işini kovalayan ustalar.Orjinal belgeleriniz çeviri yapılır.

balkaya34

Bilgili Üye
Orjinal belge paylaşın eşkiya işini kovalayan ustalar.Orjinal belgeleriniz çeviri yapılır.

Selam vakko usdam : Benim hiç belgem olmadı ,Isdanbulda avcilardaki kahvelerde bu belgelerin çogaltildigini duymuştum, Avcilarda O tarihlerde bir arkadasin vasitasiyla PROFÖSÖR lakaplı Asil adı AHMET AYDINLI olan saygideger bir defineciyle tanısdık ,O bana yine avcilardaki kahvelerde dolasan bu belgelerden 25 veya 30 sayfalik ,bu isaretleri anlatan ,Hazirlanmis bir lisde gibi belgeler verdiler, Ve birde , MEHMET ALİ MESDAN in yapdigi hayali bir cizim harita verdiler, Harita sahibi mehmetali mesdan ,Yablonova ,Isdinye diye yaziyordu uzerinde bunlarla ugrasiyordum.Ve bu belgelerin ikiside beni bunlari.bulmamda basariya ulaştırdı, Ama ben bunlardan hicbir isdifade edemedim. Saygilar