öküz başı

Yabgu

Bilgili Üye
deephunter büyük başlık var ustam, büyük hedeflerde 12 metreyi görür diyorlar daha test etmedim ama bu sitede ve satış acenteleri söylüyor.
Mümkün değil 12 metreyi görmesi, bende kullandım. Çok hassas bi cihaz, doğru kullanmak gerekiyor, toprak ayarı sık yapın, tarladan tarlaya geçişde bile toprak ayarı tekarlayın.

oymak beyi

Bilgili Üye
sunak in önünde iki çizgi var. ve öküzün başı bu sunak olan kayaya dönük. öküzün dibinde dere var, sunak olan kayanın batısında da dere var, her iki dere de, birleştiği nokta da cihazla yoklandi ama sinyal alinamadi

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
usta o kadar araştırdım burada da bakındım eger bu dediğinizi o zaman okusaydım almazdim cihazı, o büyük başlığın büyük çapı geniş metalleri 12 metreden gördüğünü okudum hep, aaah ah
Yuhh demekten alamadım kendimi. Yav bu kadar da olmaz sahtekâr herifler ceplerine üç kuruş koymak için soylemedikleri yalan yok. Utanmasalar 30 MT.den bir kazanı görür derler.. Ustam sen hevesini kırma,ama beklentin de öyle çok yüksek metreler olmasın derim. Bencebir kazan dolusu büyüklüğünde eşyayı 2-5 ile 4.00 arası anca görür... İnşaallah diyeyim.. Bunun üstüne çıkması için altta araba yada kamyon olması gerek..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
etrafta ki bazı kayalar, doğal mı yapmamı bilemedim. yıkmak zarar vermek de istemedim, anlayan Ustalarımiz lütfen yardımcı olabilirler mi
3 resimdeki haç mekanın kutsallığından bahsediyor. İşöilik çok ağır olabilir ve hatta elle yapılması bile imkansız olabilir. Büyük olan kayalarda mezarların olması lazım ama sana bu elindeki cihazı öttürebilen bir usta buluıp kayalardaki boşlukları bulmak düşer.
öküz başı

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
3 resimdeki haç mekanın kutsallığından bahsediyor. İşöilik çok ağır olabilir ve hatta elle yapılması bile imkansız olabilir. Büyük olan kayalarda mezarların olması lazım ama sana bu elindeki cihazı öttürebilen bir usta buluıp kayalardaki boşlukları bulmak düşer.
öküz başı
Ustam hoş geldin :) Standart mezar derinliğini boşluk olarak tespit eder. Yani en baba 2 MT. Daha asssasina yüreği yetmez bu cihazın hadi olsun 2.5 mt geçen güz üç gün boyunca arazide antrenmanimiz oldu ordan biliyorum. Bu arada konu sahibi kardeşim cihazın birçok cihaza göre iyidir bunuda bil. 75 cm.den 1 TL boyutunda gümüş parayı yakaladı bu cihaz. Beni çok şaşırttiydi bu durum.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam hoş geldin :) Standart mezar derinliğini boşluk olarak tespit eder. Yani en baba 2 MT. Daha asssasina yüreği yetmez bu cihazın hadi olsun 2.5 mt geçen güz üç gün boyunca arazide antrenmanimiz oldu ordan biliyorum. Bu arada konu sahibi kardeşim cihazın birçok cihaza göre iyidir bunuda bil. 75 cm.den 1 TL boyutunda gümüş parayı yakaladı bu cihaz. Beni çok şaşırttiydi bu durum.
Hoş bulduk ustam bende jeosonar3d kullanıyorum orta başlıkla 1.80 'den şiş çıkardığımı biliyorum büyük başlık 4 mt kadar görür ama cihazı otturmek lazım. Ha bu cihazla uydudan toprak ayarı yapmaya çalışanı bile görmüş adamım ???

oymak beyi

Bilgili Üye
Hoş bulduk ustam bende jeosonar3d kullanıyorum orta başlıkla 1.80 'den şiş çıkardığımı biliyorum büyük başlık 4 mt kadar görür ama cihazı otturmek lazım. Ha bu cihazla uydudan toprak ayarı yapmaya çalışanı bile görmüş adamım ???
usta cihazı otturmekten kastınız cihazı kullanmayı çok iyi bilmek demek sanırım. eger oyle ise doğru daha bir ay kadar oldu alalı ve yeni yeni sahaya çıkıyorum. anladığım kadarı ile sizin jeosonardan aldığınız performansı benim de bu cihazdan almam mümkün çünkü yaklaşık olarak aynı cihazlar diye biliyorum, doğru muyum?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Uydudan toprak ayarimi ???

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
usta cihazı otturmekten kastınız cihazı kullanmayı çok iyi bilmek demek sanırım. eger oyle ise doğru daha bir ay kadar oldu alalı ve yeni yeni sahaya çıkıyorum. anladığım kadarı ile sizin jeosonardan aldığınız performansı benim de bu cihazdan almam mümkün çünkü yaklaşık olarak aynı cihazlar diye biliyorum, doğru muyum?
Doğru kardeşim çok benziyor ama o cihaz biraz daha karmaşık. Örneğin ilk kullanıcılar cihazda dijital göstergeye bakarak iş yaparken çok fazla yanılır ve cihazı kötüler ama cihazı bilen kişi hem gösterge hem osiloskop değerlerine hemde mekana bakarak toprakta olabilecek etkenleri düşünür. Bazıları hava kapalı uydudan toprak ayarı yapamıyorum diye yakınır :ROFLMAO:

oymak beyi

Bilgili Üye
ustalarım bölgeden gelen resimleri sizlere aktarmaya devam ediyorum. yıl başında memlekette olacağım, buraya girmeden dönmek istemiyorum. nereye bakmam gerekiyor, yeni resimlere de bakarak fikir belirtirseniz memnun olurum

oymak beyi

Bilgili Üye
öküz başı olan kayanın üstü, yanı ve boynuzu yakın dan çekimi

oymak beyi

Bilgili Üye
bu işaretler öküzün yüz metre gerisinde tek bir kayada, kayanın bir ucunda iki çizik diğer ucu da işe V işareti,