Oda Boyutu Sorum Olacak

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sadece paylaşmak istedim ve ayrıca üslubunuz yanlış. Oruç kafanıza vurmuş diyeceğim sahura kalkmak üzeresiniz yinede teşekkürler :)
Kusura bakmayın insanların kafasına kakmadan olmayacak bu iş çünkü.
Ya dolandırıliyorlar ya da en kıymetli en değerli zamanlarını harcıyorlar.
Bende size kıymet veriyorum ki bu mesajı yazıyorum.
Rast gelsin..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalar ben program ile tarama muhabbetini çok araştırdım pek inanmam sizin sitede de baktım ve inanmamam gerektiğini anladım lakin çok samimi bir dostum konumdan bakıyim dedi bizde göz çıkarmaz dedik az önce bir fotoğraf geldi elime sizle paylaşmak istedim bizim konumumuzda bu görüntü çıkmış onun deyimiyle taradığında çıkmış. bilgili olan biri varsa yardımcı olabilir mi acaba
Ekli dosyayı görüntüle 277266
Şimdi önemli olan çıkan görsel değilde sana ne söylediğidir. Tam olarak bu örsel için sana ne dedi sen onu yaz bizde hayal gücünü ölçmüş olalım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
13*13 el yapimi toprak altinda cokmeden kalan odanin olmasi zor.
Kaya icinde dogal veya el ile acilan yasam alani olabilir.

Amma babanizin buldugu yerde bu olcude bir bosluk yok. Zira babaniz cubukda %100 basarili degil. Basarili olsaydi evladi olarak siz bundan tereddut etmezdiniz.

Dolayisiyla tekrar bir baskasi tarafindan burasi kontrol edulse daha uygun duser.

Boslugun odanin olmasi da yetmez, icinde ne var? İci bos olan yere manzarasi guzel diye girilmez. Hal bu olunca metal tespitine de gerek vardir.

Mevzu 3d goruntuye dusunce labirent olur. Giris kolay olsa da cikis zordur. :)

garaman

Yeni Üye
Şimdi önemli olan çıkan görsel değilde sana ne söylediğidir. Tam olarak bu örsel için sana ne dedi sen onu yaz bizde hayal gücünü ölçmüş olalım.
Devlete bıraktık hocam meseleyi onlara kalırsa yer altı şehrinden bahsediyorlar :)

Yabgu

Bilgili Üye
Öncelikle herkese hayırlı geceler dilerim bu forumda yeniyim inşallah güzel zamanlarımız olur.
Sorum şu tüm üstadlarıma
13m * 13m oda boyutu olur mu yer altında tecrübeli kişiler yardım edebilir mi?
Selamın aleyküm. Boşluk gerçekten boşluk mu? Bir de bu var tabii...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Öncelikle herkese hayırlı geceler dilerim bu forumda yeniyim inşallah güzel zamanlarımız olur.
Sorum şu tüm üstadlarıma
13m * 13m oda boyutu olur mu yer altında tecrübeli kişiler yardım edebilir mi?
Desteksiz olmaz sutunlari varsa olur mümkün amaci bir mabet olabilr mümkün ama neden 13 ×13onu anlamadım hiçde rast gelmedim kurbanım

Turko

Uzman
Olur ama 13 değil o 12 MT.

Duvarlarda 1 MT de bir çubuk aç kapa yapıyorsa 6 MT lik yatay kütük kiriş atılıp çapraz bindirme yöntemi ile tavanı kitlemişlerdir. Bölge Doğu Anadolu ise Urartu, Akdeniz veya güney Anadolu tarafı ise Hitit olabilir. Derinlikte önemli. Derinlik baksın 4 MT nin üzerinde tavan - Toprak zemin arası ölçü alıyor ise kuyu girişlidir. Rast gelsin.