Merhaba bu bilmeceyi çözebilir misiniz?

mad61

Yeni Üye
Merhaba, 100 yıldan eski yerleşim yeri ( rum ) değirmen çökmüş ve tam karşısında ceviz ağacı değirmenin hemen arkasında oluk gibi işaretli olan kaya kayaya sırtını verince sol çaprazda ( güneydoğu) x y gibi olan işaretli kaya o kayanın diğer sırtında da diğer işaret var ben at'a benzettim. Değirmen ve üstündeki kaya bir tarafta ceviz ağacı ve diğer kaya diğer tarafta arada dere var toplam bunların hepsi 200 300 m2 içinde. Bakir ve dokunulmamış bir arazi. Nasıl bir yol izlemeliyim?

xkL8zy.md.jpg

xkNoMS.md.jpg xkNVXs.md.jpg xkNrac.md.jpg

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kardeş elinin üzeride olduğu son resimdeki kaya dört yandan resmini atarmısın bir görelim, biraz geriden olsun resimler yanlarını da görelim

mad61

Yeni Üye
tamam. şehir dışına çıkacağım dönüşte detaylı gönderirim. görüntülü de arayabilirim daha önce benzer tecrübesi olanınızı.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kaya çatlaklarıdır. İşaret göremedim. Çizimler net olmalı.

Esteban74

Editör
Ceviz ağacıni çatal olarak gördüm. Çatalın baktığı yönler kuzeybatı güneydoğumu ?

mad61

Yeni Üye
Ceviz ağacıni çatal olarak gördüm. Çatalın baktığı yönler kuzeybatı güneydoğumu ?
ŞU AN MAHZEN YERİNİ TESPİT ETTİK. BAKIR ÇUBUKLAR İLE BOŞLUK ALDIK ( 4 LÜ ÇUBUK- İLK KEZ KULLANDIM YABANCISIYIM UZMAN BİRİ VARSA SORMAM GEREKENLER VAR) GİRİŞ DİYE BİR BÖLÜM TESPİT ETTİK 1 METRE KAZINCA 1M2 EBATINDA KAYA ÇIKTI DURDUK. GİRİŞE KAYA KOYMALARI NORMAL MİDİR?

mad61

Yeni Üye
ŞU AN MAHZEN YERİNİ TESPİT ETTİK. BAKIR ÇUBUKLAR İLE BOŞLUK ALDIK ( 4 LÜ ÇUBUK- İLK KEZ KULLANDIM YABANCISIYIM UZMAN BİRİ VARSA SORMAM GEREKENLER VAR) GİRİŞ DİYE BİR BÖLÜM TESPİT ETTİK 1 METRE KAZINCA 1M2 EBATINDA KAYA ÇIKTI DURDUK. GİRİŞE KAYA KOYMALARI NORMAL MİDİR?
5QQ9dn.md.jpg 5QQwT8.md.jpg

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Murcla yapılmış işaret, iz göremedim. Bu demek değildir ki orda birşey yok. Varsa bile daha zorlu bir araştırma gerekir. Değirmen gömüleri hakkında sitede oldukça yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

mad61

Yeni Üye
Murcla yapılmış işaret, iz göremedim. Bu demek değildir ki orda birşey yok. Varsa bile daha zorlu bir araştırma gerekir. Değirmen gömüleri hakkında sitede oldukça yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
TAŞI ÇÖZÜMLEDİK 100 METRE İLERİDE MAHZENE ULAŞTIK. KAZARKEN GİRİŞTE KAYA ÇIKTI BU NORMAL Mİ DİYE SORDUM?