Kristal Kuvars mı?

Marco

Bilgili Üye
Değerli forum üyelerim ve ustalarim, Bu kayaç parçasına Arazide gezinirken denk geldim, sizlere ve @jeolog ustama danışmak istedim efendim. bir ederi var mıdır, bulunduğu yerlerde birseyler var mıdır. Şimdiden teşekkür ederim, Saygılar sevgiler dilerim..

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bir ederi yoktur ancak sus esyasi olarak kullanilabilir. Dogada cok fazla bu sekilde kristallenmis olani mevcuttur. Etrafinda degerli mineral bulmak zordur cunku bu tip kristallenmeler genelde sıkısma ortamlarinda olusan bosluklari doldurarak olusurlar.

AVCILAR

Aktif Üye
Bir ederi yoktur ancak sus esyasi olarak kullanilabilir. Dogada cok fazla bu sekilde kristallenmis olani mevcuttur. Etrafinda degerli mineral bulmak zordur cunku bu tip kristallenmeler genelde sıkısma ortamlarinda olusan bosluklari doldurarak olusurlar.
Hocam kayaçların oluşumu ile bilgiyi paylaşmanı 4 5 6 gözle bekliyorum . Benim için en can alıcı nokta Bu yaptığın açıklamadi boşluk konusu nasıl bir boşluk oluşur ki böyle bir madde meydana gelir .. oluşturacağın sayfayı sabırsızlık la bekliyorum .

Marco

Bilgili Üye
Bilgilendirme için Çok teşekkür ederim @jeolog Ustam. Saygılar sevgiler dilerim :)