kaya mezarı

ağrı

Aktif Üye
bu bir zemin altı kaya mezarı ama diğerlerinden farklı çünkü bu 2 sedirli bide merak ettiğim bu sedir yapısı hangi kavme ait

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aile için zengin denilebilecek bir mezar yapısı.nişler karşılıklı veya köşelerde duruyorsa yani ara boşluğu gömüye izin verirse 1. dereceden oğul evlat araya hatta mezar altı taş oyularak 2. zeminaltı gömü yapılabilir. araştırmak size kalmış ben gördüm.

ağrı

Aktif Üye
Sayın ustalar ilk resim yukarda fotosu olan mezarın girişi ve ikinci resimde 5 metre solunda kaya kesiminden yola çıkarak çalışma yaptığımız yer bir metre 30 cm filan indikten sonra mezarın girişi gözüktü delikten içeri baktığımızda toprak doluydu en yukarısında bi 15 cm boşluk vardı,ek olarak girişin dibinde bir meşe ağacı vardı kökleri bizi çok yordu mezarın içinede devam ediyor bu kökler ve patlamış diyip bıraktık

ağrı

Aktif Üye
aile için zengin denilebilecek bir mezar yapısı.nişler karşılıklı veya köşelerde duruyorsa yani ara boşluğu gömüye izin verirse 1. dereceden oğul evlat araya hatta mezar altı taş oyularak 2. zeminaltı gömü yapılabilir. araştırmak size kalmış ben gördüm.
Evet sıvalı boyanmış belli güzel bi mezar içinde niş yok sedirler biri girişin solunda biri karşısında sağındada mihrap tarzı bir boşluk var

ağrı

Aktif Üye
Buranin girisinden iceriyi komple goren resim disardan geriden resimlerin yukle belki bi katkimiz olur bu haliyle evden tasinali cok olmus bos oda nin anlami yok
Girişi çok tuhaf bunun ustam giriş yapılan yer bir kuyu ağzı gibi yani tepeden girme öyle yapılmış içeri girincede girişinin giriş kısmının orda sıvanın arkasında aslında merdivenli girişi var ama dokunulmamış