Kaya içinde define nasıl belli olur

Hoplit

Bilgili Üye
Daha önce içinden altın alınmış 3 kaya gördüm bunların nasıl olduğunu yazacağım.

İlk kaya tesadüfen kepçenin patlatmasıyla ortaya çıktı, elektirik üretmek için yapılan pervanelere yol açılırken kepçe kayayı patlattı bir buçuk ton altın çıktığı söylendi kaya tabuttan 3 kat daha büyüktü. Buna parayı nasıl soktular inceleme fırsatımız olmadı biz bakmaya gittiğimizde aradan 2 gün geçmişti.

2. kaya ise bilgisayar masası kadar belki biraz küçüktür. Kaya yanlardan 2 parça daha yapıştırılmış. Sağlamken bunların yapıştırma olduğunu anlamak zor birbirinden ayrılınca belli oluyor. Ortadaki kayanın ortası boş tam ortada yuvarlak oyuk var ne kadar diyeyim bi 10 kişilik yemek kazanı kadar, aynı kazan gibi oymuşlar kazanı gör oymayı gör. bu tam derenin ikiye ayrıldığı yerdeydi ama dere kocaman dere değil küçük dere yazın su bile akmaz anca kışın akar.

Birde yine tabuk büyüklüğünde kaya normalde baktınmı kaya üstünde harç sıva var ama sen bunu hayatta anlayamassın bunu bilen biri kırmış içini boşaltmış, Bu kaya hiç öyle farklı kaya değil etraftaki kayalar nasılsa oda aynı gerçi zaten kaya aynı sadece oradan delik açmışlar içini genişletmişler altınları doldurup üzerine sıva yapmışlar, sıvanın sıva olduğunu anlamak çok zor. tek bişey var buna dedektör tutsan kesin öter. ha kapağı unuttum üzerinde kapak var ama kapak sıvanın altında kalmış sıvayı kaldırınca kapak meydana çıkıyor yaklaşık 15 cm sıva var.

İşte böyle 3 tane kayadan çıkarılmış defineye şahitim ondan daha çıktımmı hep kayalara merak sararım millet düzde yürür ben kayaların içine girerim bana derler düz yoldan neden gitmiyon diye şeytan türtüyor işte ille kayalara gideceğim.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Senmi gördün bunları hoplit usta yoksa alıntı mıdır.

Hoplit

Bilgili Üye
kendim gördüm hocam ne alıntısı hepsi bizzat gördüğüm kayalar şaka maka değil. biz yalan söyledikmi tutmuyo yalan tutması için muhabir olmak lazım yalan yok yalanı bıraktım gerçi yalanda değildi mizah yaptık onuda anlamadılar. yalan söylemek için muhabir olmak lazım böyle bi ülke ne yaparsın. nası ülke diye sorma 1 haftadır altı üstü bi maske takmasını öğrenemeyen millet hangi kanalı açsam maske takma dersleri var ala ala ben rütük olcam hepsine ceza veririm ula türk mülleti bu kadar aptalmı 1 hafta hergün maskeden başka yayın yok.

The Thing

C*
Süper Moderatör
kendim gördüm hocam ne alıntısı hepsi bizzat gördüğüm kayalar şaka maka değil. biz yalan söyledikmi tutmuyo yalan tutması için muhabir olmak lazım yalan yok yalanı bıraktım gerçi yalanda değildi mizah yaptık onuda anlamadılar. yalan söylemek için muhabir olmak lazım böyle bi ülke ne yaparsın. nası ülke diye sorma 1 haftadır altı üstü bi maske takmasını öğrenemeyen millet hangi kanalı açsam maske takma dersleri var ala ala ben rütük olcam hepsine ceza veririm ula türk mülleti bu kadar aptalmı 1 hafta hergün maskeden başka yayın yok.
Aga sorduk sadece bu ne şiddet bu ne celal :)
Keşke fotolu sohbet olsa idi. Örnek teşkil edecek şekilde.

ersen0010

Bilgili Üye
Geçenlerde burdada pamukçu yokuşu dedikleri yerde doğalgaz hattı açarken 120 kilo çıkardılar diye sötlendi. Paylaşamamışlar gerçi yakalan mışlar

Efendi51

Bilgili Üye
@Hoplit usta o bile sıkıntı bak Çin den maske ile ne geliyor? şaşırmamak lazım, Çin malı maskelerde hep virüs tespit etmiş Avustralya ve geri gönderiyormuş, bilginize

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
OLMAYAN 1.5 TON ALTINI SATTI
Avrupa'da yayın yapan Türk tv’lerine verdiği reklamlarla müşteri toplayan PIM Gold'un, en azından 1.5 ton altın karşılığında müşterilerine ‘hisse sattığı’ ancak ortada altın olmadığı ortaya çıktı. Vurgunun boyutu ise şimdilik 67 milyon 778 bin euro olarak hesaplanıyor. Savcılığın bir süre önce baskın yaptığı Heusenstamm'daki şirket merkezinde suratlar asık ve çalışanlar kendilerine rakip olan ‘Altına dayalı hisse’ satan Bonus Gold’un ihbarcı olduğunu söylüyor. Ancak olmayan altınların nasıl pazarlandığı ve karşılığında nasıl faiz ödendiği sorularına cevap verilemiyor.

Son düzenleme: