İşlem hakkında yardım

Dadaş06

Yeni Üye
Bi yer işlem yapıyoruz yaklasik 2.5, 3 metre indik
Değişik katmanlar var ilk once normal toprak altında òzenle dizilmişbgibi çay tepsisi büyüklüğünde taşlar var 5 cm kalinliginda yüzeyleri düm düz toprakla karışık ama duvar gibi yassı vaziyette konulmus onun altinda siyaha çalan renkte toprak var 20.25 cm kadar
Sonra yumusak 0.3 kum gibi toprak var onun altında kalinligı 8 cm genişligi 13 cm boyu 30 cm büyüklügünde taşlarla orülmüş bi katman var aralarında harça benzer bi malzeme var onun altındada beyaz kazmayla kırılan kimi yer 5 cm kimi yer 3 cm bi katman var altı pütürlü acemiyiz işlem yaptık ama anlamadigimiz icin ne tarafa gidecegimizi bilemedik makine götürecez burda mezar altın heykel v.b. seyler cikabilirmi bu arada küp parçalarıda çıktı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bi yer işlem yapıyoruz yaklasik 2.5, 3 metre indik
Değişik katmanlar var ilk once normal toprak altında òzenle dizilmişbgibi çay tepsisi büyüklüğünde taşlar var 5 cm kalinliginda yüzeyleri düm düz toprakla karışık ama duvar gibi yassı vaziyette konulmus onun altinda siyaha çalan renkte toprak var 20.25 cm kadar
Sonra yumusak 0.3 kum gibi toprak var onun altında kalinligı 8 cm genişligi 13 cm boyu 30 cm büyüklügünde taşlarla orülmüş bi katman var aralarında harça benzer bi malzeme var onun altındada beyaz kazmayla kırılan kimi yer 5 cm kimi yer 3 cm bi katman var altı pütürlü acemiyiz işlem yaptık ama anlamadigimiz icin ne tarafa gidecegimizi bilemedik makine götürecez burda mezar altın heykel v.b. seyler cikabilirmi bu arada küp parçalarıda çıktı
.
Kardes hosgeldin de ..bu tariflere gore cani sıkılmıs bir insan profili ciziyosun. Allahini dinigi seversen hic bulasmada sormada...okadar katman vs sayip anlaamik netarafa gidek altin heykel vs cikarmi diyen biri ne olacaginida bilir.

Dadaş06

Yeni Üye
Ustam bastada dedigim gibi bu isten anlamam ilk defa işlem yapıyoruz kendim insaatciyim ama buldugumuz katmanlar burda bise oldugunu soyluyormu yoksa oyalayici birseymi soruyorum bu sitenin amaci bilgi paylasimi degilmi

Dadaş06

Yeni Üye
Ustam bastada dedigim gibi bu isten anlamam ilk defa işlem yapıyoruz kendim insaatciyim ama buldugumuz katmanlar burda bise oldugunu soyluyormu yoksa oyalayici birseymi soruyorum bu sitenin amaci bilgi paylasimi degilmi

Apollon01

Moderatör
Moderatör
anlattığına göre güzel bir yerdesin, buraya neden işlem yapıyorsunuz? işaret falan mı vardı? cihazla falan baktınız mı? cihaz veya çubuk burdane var belki söyler size, neden hiç resim çekmediniz? çektiyseniz de işlem yaptığınız yerim resiimlerin buraya eklersen daha güzel yardım gelir, böyle ezberden olmaz kardeş, görsel bu işte çok önemli diğer ustalar da aynı düşüneceklerdir, kolay gelsin başarılar dilerim

The Thing

C*
Süper Moderatör
Küp kırıkları çıkması iyi fakat siz burada neye işlem yapıyorsunuz, yapı nedir, o yüzden foruma bol bol foto yükleyiniz ve sayfa şenlensin.

Dadaş06

Yeni Üye
Şuan elimde mevcut foto yok ama çekerim türbe deniliyor ama 2 tane mezar var sadece fakat mezarlarında kıbleyle alakası yok 50 metre ilerisindede yakindaki köylü tarafından yapılmış cemevi var kullanilmiyor mezarlar tepenin zirvesinde

Dadaş06

Yeni Üye
Resimleri çekip ekleyecegim daha önce işlem yapılmış biryer burası işaret varsada onlar gördü arkadaş bize söledi biz korkuyoruz gitmeye siz giderseniz gidin dedi biz devam ettik anlaşılan dedigin gibi resim eklemeden olmayacak ustam