• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

İşaretler ve üçgenler.....

Blue.

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamün Aleyküm yakında bu bölgeye tekrar ARGE ye gideceğim
Daha önce bu işaretleri karışık biçimde atmıştım
Şimdi ilk foto kemer kemerin duvarlarında bir çok işaret var çizimler var en dikkat çekici iki üçgen biri yaşlı ağaçta diğeri kemerin duvar yapısında kucuk üçgen duvardaki ağaçtaki büyük ağaçtaki üçgenle duvardaki üçgen arasında 50 metre var ormanlı alan toprak zemini çakıllı bir çok yaşlı ağaç var çoğu meşe ağacı ve insan figürlü kralli yazıt ise ağaçtaki üçgenin arka kısmında derenin ortasınin üst kemerde yüksekte ve bu kemerin tam Orta kısmın da ilk girişte kemer duvarında istavroz ve dirgen işaretleri mevcut kemer duvarında kemer büyüktür buraya geliş yolu çok eski bir yol denmekte yol kemerin altında da geçmekte değerli yorumlarınızi paylaşırsanız sevinirim iyi ARGE yapıp dönerim İhsAllaha Saygılarımla

Ekli dosyalar

vakko

ι ρѕιχι мσυ
Moderatör
İlk resim yazı eskidir @vakko Usta işçiliği iyi yapılmış günümüzde de belli oluyor Yeni gibi görünüyor
O zaman şöyle izah edim kemerdeki kral figürü dediğiniz tabela ile yazının alakası yoktur.İkiside farklı dönem işi.Şahsi fikrim sonradan yazılmıştır.Niye yarım foto yazının olduğu taş geriden yokmu çekilmiş görsel tamamını gösteren.

Kemerdeki figür o şahısın mıntıkasına giriyorsun demektir veya o şahısın anısına yapılmış bir kemerdir.Oralarda birşey çıkmaz kemerin dışında arge yap bence.​

Son düzenleme:

Blue.

Editör
Kayıtlı Kullanıcı

O zaman şöyle izah edim kemerdeki kral figürü dediğiniz tabela ile yazının alakası yoktur.İkiside farklı dönem işi.Şahsi fikrim sonradan yazılmıştır.Niye yarım foto yazının olduğu taş geriden yokmu çekilmiş görsel tamamını gösteren.

Kemerdeki figür o şahısın mıntıkasına giriyorsun demektir veya o şahısın anısına yapılmış bir kemerdir.Oralarda birşey çıkmaz kemerim dışında arge yap bence.​
Yok ustam bu kemer meşhur Trakya dan istiranca dağların İstanbul'a giden su kemeri dir Roma yapımı dir daha sonra Bizans kullanmış SONRA Osmanlı devletimiz kral Roma özgü bişey gibi kemerin en üstünde karşıya bakıyor ve çok küçük tür kral yazıti gözle Zor görülür üçgenler dirgen işaretleri hepsi bu bölgede bir kaç foto buldum atıyorum ustam

Ekli dosyalar

vakko

ι ρѕιχι мσυ
Moderatör
İlk resim yazı eskidir @vakko Usta işçiliği iyi yapılmış günümüzde de belli oluyor Yeni gibi görünüyor
Senin kemerdeki figürüde bu şekilde düşün usta.Alttaki görseldeki figürde bir kemere ait.Şehire girişte bulunuyor.Sizin görseli net çekebilirseniz altında yazılar mevcut kime ait olduğunu anlarız.

Blue.

Editör
Kayıtlı Kullanıcı

Senin kemerdeki figürüde bu şekilde düşün usta.Alttaki görseldeki figürde bir kemere ait.Şehire girişte bulunuyor.Sizin görseli net çekebilirsiniz altında yazılar mevcut kime ait olduğunu anlarız.
Anladım Usta anladım o kral çok yüzde kemerin çokta küçük profesyonel kamera ile anca bu kadar net çekebildik bidaki sever daha iyi kamera ile gitmem gerekcek eyvallaha Saygılar... sağlıcakla..

Üst Alt