işaretler hakkında yorum.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
derinlik garmin çekimiyle ortalaması bulundu ama her zaman çubukla teyit edildi.2. işarette derinliği işaret ile anlıyoruz kolaylıkla.1.işarette ise garmin ile elde ettiğimiz datayı surfer ve voxler ile detaylı çalışma sonrası tespit edildi.tespit edilen metraj ile ulaşan metraj 20 cm şaştı.
Merhaba.
Herkes ilgi alanına göre bir yerden tutup sorduğu için, müsadenizle bende bir soru yöneltmek istiyorum.
Derinlik alırken çubuk ile teyit ettiğiniz için, çubuğu kullanan kişi, mezar üzerinde "sade yalın çubuk ile" extra bir sistem kullanmadan mı bu tespiti yapıyor?
Evet ya da hayır demeniz benim için kâfi.
Teşekkürler..

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
ermeni saklama yapmadan önce ilk ne işareti yapar ? veya ermeni ve rum saklama nasıl yapar.
Buna müsaadenizle ben cevap vereyim.
Tuzaklı soru peşindesin ama standartı yoktur ustam.
Evlerde ok ve harfler oyuklar meşhur.
Dağ ve derelerde de çok çok farklı yöntemleri var.
Burda vurgulanması gereken şudur.
Saklarken tesadüfi saklamıyorlar.
Din matematik ve astronomi hesaplaması hepsinde var. En basit Gömülerinde bile...

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Din matematik ve astronomi hesaplaması hepsinde var. En basit Gömülerinde bile...
tuzaklı saklama yapanlarda var onun için sordum arkadaşa.

Selamun aleyküm @kanije ustam, başarılı ve güzel çalışmalarınızın devamını diler, bu güzel çalışmanın ucundan ufakta olsa göstermeniz yeterli oldu, benimde sizin 2. İşarete benzer bir işaretim var dikdörtgen kare oyma kayaya yapılmış kaya kesimi simetrik dikdörtgen, işareti temiz bir şekilde temizlerken etrafını biraz açtım işaret yan duruyor yani dikdörtgen oyma kuzey tarafına bakıyor benim kuzey tarafındamı mezar aramam mı gerek, çünkü iki sene önce çubukta acemiyken mineraleden dolayı kayanın altına doğru işlem yaptım epey emek verdim

kanije

Bilgili Üye
Merhaba.
Herkes ilgi alanına göre bir yerden tutup sorduğu için, müsadenizle bende bir soru yöneltmek istiyorum.
Derinlik alırken çubuk ile teyit ettiğiniz için, çubuğu kullanan kişi, mezar üzerinde "sade yalın çubuk ile" extra bir sistem kullanmadan mı bu tespiti yapıyor?
Evet ya da hayır demeniz benim için kâfi.
Teşekkürler..
hayır üstad.
şimdi çekimi altın garmin ile.bu datayı işledin ve kordinatları belirledin işlediğin datadan,sonra garmin ile mazlemenin.tünelin.mezarın vs olduğu kordinatların üzerine garmin ile gittin be oraya bir taş koydun.
şimdi garminin işi bitti.çubuğu aldın.önce boşluk.sonra değerli malzeme tespiti yaptın.çubuk ile garmin ile tespit ettiğin nokta örtüşüyorsa bilki yer doğrudur.gerisi nasip.

kanije

Bilgili Üye
herkes istediğini sorabilir.
sonuçta burada bir ticaret yapmıyoruz.birşey de talep etmiyoruz.
bu sitede onlarca kişiye yardımcı oldum.bir çıkarımız vs yok.bildigimiz kadarıyla yardımcı oluyoruz.

kabakburgiba

Operatör
@kanıje ustam,merhaba.tek kişinin girebildiği bir tünel.kapısını açınca,göziken alt alta 5 işaret,bu işaretler sağ çerçevede gizli siyah bir taşa işlenmiş.tünel dolu, belli bir ilerlemeden sonra tünel daralıyor ve gidiş yok.genişletilip tekrar devam ediliyor.10 m den fazla gidilip,örülü tünel bitiyor.bu tünelden girince bir daha geriye dönme imkanın yok.dolgu kısım karşımıza çıktı.1 gibi biraz aşağıya indik.zeminde döşeme tuğlalar çıktı.altındada horasan 30 cm gibi.oda kırıldı.yumuşak dolgu toprak.bu işaretler ve tünel bir şehrin altında.yani yerleşim yeri.medeniyet dersen çok eski. sence tünel neden dolgu.tünel neden bitmiş olabilir.tuzaklı bölgemidir.artık hiç bir alet tutamıyoruz.çok dar.ve su sızmaları var.

kanije

Bilgili Üye
@kanıje ustam,merhaba.tek kişinin girebildiği bir tünel.kapısını açınca,göziken alt alta 5 işaret,bu işaretler sağ çerçevede gizli siyah bir taşa işlenmiş.tünel dolu, belli bir ilerlemeden sonra tünel daralıyor ve gidiş yok.genişletilip tekrar devam ediliyor.10 m den fazla gidilip,örülü tünel bitiyor.bu tünelden girince bir daha geriye dönme imkanın yok.dolgu kısım karşımıza çıktı.1 gibi biraz aşağıya indik.zeminde döşeme tuğlalar çıktı.altındada horasan 30 cm gibi.oda kırıldı.yumuşak dolgu toprak.bu işaretler ve tünel bir şehrin altında.yani yerleşim yeri.medeniyet dersen çok eski. sence tünel neden dolgu.tünel neden bitmiş olabilir.tuzaklı bölgemidir.artık hiç bir alet tutamıyoruz.çok dar.ve su sızmaları var.
güzel gardaşım.öncelikle bana özelde resimleri ve işaretleri paylaş.video varsa daha iyi olur.
tünel dolgu olması normal.yumuşak elenmiş toprakla dolgu yapıyorla genelde.ben aynı olayla kayseride yer altı şehinde karşılaştım.25 metre dolgu temizledikten sonra girişe ulaşabilmiştik.
bir görelim ona göre değerlendirelim üstad.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
herkes istediğini sorabilir.
sonuçta burada bir ticaret yapmıyoruz.birşey de talep etmiyoruz.
bu sitede onlarca kişiye yardımcı oldum.bir çıkarımız vs yok.bildigimiz kadarıyla yardımcı oluyoruz.
Aksi bir yargılamada bulunmadık üstad. Rahat ol sıkıntı yok :))