Harita için Acil Yardım Lütfen

Tudeg

Yeni Üye
Arkadaşlar bu taşı yerden çıkardım lütfen yardımcı olun

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sen ne gordugunu bize de anlatirsan biz de yardimci oluruz. Kaya bazalt. Toprak ustu dış yuzey yosunlanmis, toprak alti dış yuzey de topraktan dolayi kahverengine donmus. Ama aslolan kirilan bir parca sonrasinda ortaya cikan ic rengidir. Siyah ve icinde beyaz taneler ile bazalt derim ben bu kayaya... harita diye baslik atmissiniz amma ben benzetemedim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Doğal. İşçilik yok geçiniz.

harun0606

Aktif Üye
Bu taşı kaç metreden çıkardınız. Doğal gibi görünüyor dere kenarına yakın biyermi yada su kuyusuna

Storm

Editör
Şu mantıkla düşün güzel ustam. Hani bazı ağaç kökleri toprak içinde zamanla taşlaşır ve enfes vi görüntü oluşturur. Suan senin kara taşın üzerinde ki de ona benzer. Ot veya yosun zamanla taşlaşmış ve taşa yeni bi katman oluşturmuş. İz emarelerinden anlarsın zaten.

Tudeg

Yeni Üye
Gerçekten üzülere şunu söyliyim bu haritaya doğal diyenler bu işi bırakınız lütfen. Sorulara gelince bu taşı yarım metre toprak altından çıkardım ortalama 50 ilersinde kuru dere var ve haritaya tamamen oturan bir arazi yapısının ortasından çıktı. Haritada 3 değerli mezar ve yukarısında kilise ve yollar verilmiş ama malesef doğal diyorsunuz. Ayrıca bu resimde görülmüyor ama toprak üstünde kalan kısmında köpek kafası mevcut, kırılan köşesinide ben kırdım çıkarırken topraktan