Hangi Mezarın İçindekiler Daha Değerlidir.

Mhmtylmz

Aktif Üye
İkinciyi aç'ta en azından bakir ile 3,4 gümüş görelim.. Boşluk tespitlerin iyi ama metal ve derinlik tespitin zayıf gibi..
evet öyle yapacağım ama onu bulamam hem o ortalık yerdeydi size çalıların dibinde kuytu köşede birini açacağım artik şansa ne çıkarsa sonucta gündüz kazıyorum ve komşu bahçeler var insanlar görebilir ?

@ibrhm

Bilgili Üye
evet öyle yapacağım ama onu bulamam hem o ortalık yerdeydi size çalıların dibinde kuytu köşede birini açacağım artik şansa ne çıkarsa sonucta gündüz kazıyorum ve komşu bahçeler var insanlar görebilir ?
Fotoğrafı yokmu ? Bari doluya işlem yap ,bizde tahmin yürütelim.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Sen cümbüşünü yaşamaya devam et biz o cümbüşleri yaşayamayı bırakalı yıllar oldu
tabiki abim ben 35 yasindayim buradaki çoğu abilerimiz benim yaşımdan fazla tecrübeleri ve uğraşları var ben çubuk alalı ve gezmeye başlayalı daha 1.5 oldu yada olmadi ama çok hırsıydım taki ilk başlarda minerallere boşa kürek sallayama kadar :)

Mhmtylmz

Aktif Üye
Fotoğrafı yokmu ? Bari doluya işlem yap ,bizde tahmin yürütelim.
yok zaten hemen hepsinde birseyler gösteriyor araştıracağım zaten dolusunu bulmaya ama olmadi birini açacağım sonucta toplu mezarlar artik nasip binlercesinden sadece birine bakacağım

Mhmtylmz

Aktif Üye
usta bu derinlikler keşke olsa sanmam, benim için 2 metre derinlik tek başıma yarım günlük iş, taş kaya bile çıksa ama iş ondan sonra başlıyor, öyle emanette kapağı kaldır tamam varsa bile bize denk gelmedi, inşallah bir gün gelir, illa ki bir sağlam tabaka aşmanız gerekiyor mala ulaşmak için, çubuk konusu özellikle çok iyi ama ilk zamanlar sorunlar oluyor, doğru ölçüm yapmak için bol test yapmak gerekiyor, sonra tecrübeyi konuşturmak
abim bende biliyorum zorlu tabakayı killi sıkıştırılmış bir tabaka illaki gelecek buradaki eski toprak gomusunun üstünde bile killi sert bir tabaka var ilk aldiğimda ilk kazımda bilmiyordum minarel tespitini mezar tespitini bahçende 4.5 mt bir sinyal aldım kepce getirdim 3.5 mt kazdirdim sonra ben devam ettim bir killi sert balçıklı bir toprağa geldi kazma kürek işlemedi heyecanlandım ilk kazim 4mt çukurdayım ben astım o toprağı meğer cesetin baş ucunda toprakta kulumdu bir şerit tabaka çıktı çubuk 4.5 mt ona gitmiş icnde nuuneller aldiğimda anladim kucuk kucuk kemikleri gordugumde anladim .mezar olduğunu bir tiskinti yağlı yağlı toprak ozaman çok kötü olmuştum ondan sonra elimi sürmedim mezarlara ama yine sürmeden bakalim bakalim ne çıkacak ?

Mhmtylmz

Aktif Üye
Geçenki konundan seçtim, tespitini yap yerde çalılık. Uyarsa
abim bu bahçe benim değil bu resimler komşumun bahçesi kazılan yerler buralar dağın en üst zirvesi benim bahçem bunun hemen alti kendi yerimi işlem yapacağım işlem yapmadan resim çekerim birde işlemden sonra çekerim sizler icin ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mhmtylmz

Aktif Üye
evet size yer kucuk tepe normal gömünün oldugu tepe arkadaki ise kremasyonun olduğu tepe bu resim üzerinden yorum yapabilecek abilerim vardır kesin bu resme bakarak geçmişi hakkında bilgi verebilecek hocalarımız

Phoenix00

Aktif Üye
Cubukla külü tespit etmişsiniz demek ilk defa duyuyorum usta acıkcası bende 3 senedir cubuk kullanmaya calısıyorum ama bu kadar net tespıt yapamadım birde altını bulmussunuz buda ayrı bi vaka 30 yıllık cubuk ustamızla arazide birebir tespit etmeye calıştık ama o bile altın bulmak için cubukları ap ayrı bi sestemle arıyor siz yalın cubuklarla altını tespit ediyorsunuz demek allah rast getirsin diyelim

ağrı

Aktif Üye
13 yıl fındık bahçelerinde çalıştım hiç bir emare yakalayamadım tespitiniz doğruysa o toprağın işçiliği güzel hemen inersiniz