Hangi Çubukları Kullanmalıyım

hasantopay

Member
Merhaba ustalar. Kendime 2 tane çubuk yapmak istiyorum. Biri sadece boşluk için diğeri de metaller için. Bu 2 çubuğu hangi metalden yaparsam daha iyi olur? Ve çubukların kalınlık ve uzunlukları ortalama ne olmali, içi boş mu yoksa dolumu olmalıdır?

Garip_sk

Aktif Üye
Merhaba ustalar. Kendime 2 tane çubuk yapmak istiyorum. Biri sadece boşluk için diğeri de metaller için. Bu 2 çubuğu hangi metalden yaparsam daha iyi olur? Ve çubukların kalınlık ve uzunlukları ortalama ne olmali, içi boş mu yoksa dolumu olmalıdır?
BulursamKader25 ustanın çubuk ve çubuk yapımıyla ilgili paylaştığı çok güzel yazıları paylaşımları var oradan tüm sorularının cevaplarını bulacağına eminim eski paylaşımları gözden geçir çok faydası olucaktır kolay gelsin

hasantopay

Member
BulursamKader25 ustanın çubuk ve çubuk yapımıyla ilgili paylaştığı çok güzel yazıları paylaşımları var oradan tüm sorularının cevaplarını bulacağına eminim eski paylaşımları gözden geçir çok faydası olucaktır kolay gelsin
Teşekkür ederim arama kısmından aradım biraz ama bulamadım hangi kategoride acaba

Garip_sk

Aktif Üye
Boşluk Bulma Cihazları & Alan Taramalar
bu şekilde aratırsan tüm konuları oku çok faydasını görüceksiniz

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Kisisel.oneri yerine mevcut konulari inceleyip kendine en uygun cubugu yaparsin..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Malzeme siparişi vereceğim onun için öneri almak istiyorum. Malum sıkışkın bir dönemdeyiz. Boş yere para savurmak istemiyorum
İste oyüzden konulara bak yorumlari oku illaki kafanda bir fikir olusur.cok aceleci olmana gerek yok..cubuk cesitlerinden fazla para edecek bir metal yok.bakir alüminyum prinç çelik bunlar 10_20 tlden fazla tutmaz hirdavatcida..

samizel

Aktif Üye
Boşluk için aliminyum metaller içinde bakır kullanabilirsin

hasantopay

Member
İste oyüzden konulara bak yorumlari oku illaki kafanda bir fikir olusur.cok aceleci olmana gerek yok..cubuk cesitlerinden fazla para edecek bir metal yok.bakir alüminyum prinç çelik bunlar 10_20 tlden fazla tutmaz hirdavatcida..
Peki bu çubukların içi dolumu olmalı yoksa boş mu olmalı?

Apollon01

Moderatör
Moderatör

ustam burda çubukla ilgili çok bilgi var, boşluk için aliminyum ( hırdavatçıdan bir adet aliminyum kaynak teli alıyoruz, uzunluk 1metre olur, kalınlık da 3 mm. 5 mm. olabilir, 10 tl yi geçmez fiyatı, ortadan 50 cm. - 50 cm. kesiyoruz, kestikten sonra 12 cm. her ikisini ölçüyoruz ve ordan 90 derece büküyoruz, çubuğumuz hazır) dolu boş kundak kundaksız hepsi aynı işi görür, taa ki acemiliği atıncaya kadar test yapınız, değerli diğer malzeme hatta boşluk için gümüş çubuk benim favorimdir, onu da aynı şekilde kendimiz yapıyoruz, ona neodyum mıknatıs takıyoruz fark olarak, mineral elemek için, kolay gelsin başarılar dilerim

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sabit
Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı
Aliömer
Cevaplar 308
Pazartesi saat 02:13'de
BulursamKader25
Sabit
Define Bulma Çubukları İle Boşluk ve Define Bulunur mu..?
BulursamKader25
Cevaplar 29
Cumartesi saat 22:29'de
Trakyalı81 Mal bulanındır
Sabit
Sapmanın (sahte sinyalin) Faili
Trakyalı81
Cevaplar 93
6 May 2020
BulursamKader25 Mal bulanındır
Sabit Öne çıkan konu
Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde
BulursamKader25
Cevaplar 442
2 May 2020
Trakyalı81 Mal bulanındır
Sabit
Define Arama Çubuklarinin Temel Esaslari.
Trakyalı81
Cevaplar 59
22 Nis 2020
BulursamKader25 Mal bulanındır
Sabit
Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25
BulursamKader25