Ermeni Geldi Baktı, Ermeni Söyledi vb Ermeni Bilir mi ???

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Nicedir aklımda idi bu; konuyu açmak şimdiye nasip oldu.

adamların ceddi kıyıma uğratılmış ceddimiz tarafından kabul edelim bazı şeyleri!

Kolaylıklar diliyorum..

Arkadasim, Adamlarin Ceddi neden Kiyima ugrasmis olsunki? Tam Aksine, Onlar bizim insanimiza ZULÜM Yapip linc ettiler! Burdan Bu yaziyi silmeni yada Düzeltmeni rica ediyorum!

Saygilar.

sepetkaya

Editör
Keskingöz üstadım, görüş ve önerilerine her konuda her türlü yorumlarını dikkatle okuyup değerlendirdiğim ustam, ben diğer konudan takip ediyorum ama mesele burada kapanmayip devam etmiş.. buradanda yazayım, benim düşmanlığım, bu olayda izi parmağı olan Ermenilere ve torunlarına vede Türkler Ermenilere sözde soykırım yapmıştır, ibareli kanunu geçiren avrupalilaradir dusmanliğım.. Evet o kızla arayı yapsaydım sizlerle bol bol harita işaret paylaşirdim, kafa çalışmamış benim:) :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Merhaba ...
Öncelikle emeğine YÜREĞİNE sağlık kardeşim
Güzel bir konuya deginmissin
Lakin böylesi güzel konuların güzelliği nden ziyade
Her seferinde nedense tartışacak birşeyler bulabiliyorsunuz
Fazla deyil bir kerede olsa görmezden gelmesini öğrenemedik gitti :)

Bir savaş oldu mu oldu
Onlar bize bizler onlara yaptık
Bu tarihin aybi onların devrinde biz onlardan çok çektik
Ama bizim devrimizde kabullenmesi tarajedide olsa bir gerçek
Yani soykirim oldu onlar bize biz onlara
kana kan cana can misali
Hoş sohbetler dileğiyle ....

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Arkadasim, Adamlarin Ceddi neden Kiyima ugrasmis olsunki? Tam Aksine, Onlar bizim insanimiza ZULÜM Yapip linc ettiler! Burdan Bu yaziyi silmeni yada Düzeltmeni rica ediyorum!

Saygilar.
Ricanızı reddediyorum bayım :)

ilgili konularda teferruatlı açıklamalar yapıldı.
Takip edebilirsiniz.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Keskingöz usta konuna istinaden.
Bir gün doğuda bir köyde adamlar sağlam bir iki işaret görüyorlar.Bunu öğrenen batıdaki köylüleri ne etsem nasıl bir düzmece kursamda burayı öğrensem ve malı alsam yada menfaatlensem diye düşünüyor.Bir gün arkadaşına diyor sakallarını toparla küt bir top sakal yap.Buna birde haç buluyor kolye gibi.Bunu alıyor kendi köyüne geliyor.İşareti bulanlara diyor ki Ermeni papaz getirdim boynunda haç kolye gibi asılı bide elbise üstünde top sakallı felan fıstık şekil yapmış.İşaretlerin yerleri öğreniyor hürmet görüyor kuzu yiyorlar.Çözümü bilmedikleri için biraz maddi çarpma yapıp gidiyorlar.Düzmeceleri sonradan ortaya çıkıyor ama rezil oluyorlar.

Keskingöz

Süper Moderatör
Merhaba ...
Öncelikle emeğine YÜREĞİNE sağlık kardeşim
Güzel bir konuya deginmissin
Lakin böylesi güzel konuların güzelliği nden ziyade
Her seferinde nedense tartışacak birşeyler bulabiliyorsunuz
Fazla deyil bir kerede olsa görmezden gelmesini öğrenemedik gitti :)

Bir savaş oldu mu oldu
Onlar bize bizler onlara yaptık
Bu tarihin aybi onların devrinde biz onlardan çok çektik
Ama bizim devrimizde kabullenmesi tarajedide olsa bir gerçek
Yani soykirim oldu onlar bize biz onlara
kana kan cana can misali
Hoş sohbetler dileğiyle ....
Yazma aralığını düşürdüm zaten ama böyle devam ederse komple kesecem galiba. :))
insanımız kazık yemesin diye belki hiç bir yerde öğrenemeyeceği bilgiyi sunuyorum, adam tüm bunları bırakıp cımbızlıyor.
Hadi cımbızladın bari tamamını oku yahu :D
yetmedi yeni başlık açtım orda yazdım da yazdım amma kimse kusura kalmasın insanımız gerçekten çokça cahil ve kültürsüz.

bu öz eleştirimiz olsun.

değil ki kibirlik ediyorum, vallahi sabırla yazıyorum yeri geliyor ilkokul çocuğuna öğretir gibi terimleri açıklıyorum.

hayır deyen girsin profilime tek tek okusun kibrimden değil bu yazdığım.

Okumak gerek açılmak gerek, düşünmek gerek akletmek gerek.

Allah sonumuzu hayreylesin..

Keskingöz

Süper Moderatör
@Keskingöz usta konuna istinaden.
Bir gün doğuda bir köyde adamlar sağlam bir iki işaret görüyorlar.Bunu öğrenen batıdaki köylüleri ne etsem nasıl bir düzmece kursamda burayı öğrensem ve malı alsam yada menfaatlensem diye düşünüyor.Bir gün arkadaşına diyor sakallarını toparla küt bir top sakal yap.Buna birde haç buluyor kolye gibi.Bunu alıyor kendi köyüne geliyor.İşareti bulanlara diyor ki Ermeni papaz getirdim boynunda haç kolye gibi asılı bide elbise üstünde top sakallı felan fıstık şekil yapmış.İşaretlerin yerleri öğreniyor hürmet görüyor kuzu yiyorlar.Çözümü bilmedikleri için biraz maddi çarpma yapıp gidiyorlar.Düzmeceleri sonradan ortaya çıkıyor ama rezil oluyorlar.
eyvallah ustam çok var bu hikayeden kalemine sağlık :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yazma aralığını düşürdüm zaten ama böyle devam ederse komple kesecem galiba. :))
insanımız kazık yemesin diye belki hiç bir yerde öğrenemeyeceği bilgiyi sunuyorum, adam tüm bunları bırakıp cımbızlıyor.
yetmedi yeni başlık açtım orda yazdım da yazdım amma kimse kusura kalmasın insanımız gerçekten çokça cahil ve kültürsüz.

bu öz eleştirimiz olsun.

değil ki kibirlik ediyorum, vallahi sabırla yazıyorum yeri geliyor ilkokul çocuğuna öğretir gibi terimleri açıklıyorum.

Allah sana sabır versin bana verdiği kadar :200:
Dur daha bu ne ki :200:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bir İran lı ermeni vardı @Keskingöz ustam, eskiden bizim köye gelirdi bir akrabamızla, kim ne bulduysa böyle para falan bulanlar olurdu, ama adam bakardı hurda parasına alırdı, verdiği para çok cüzi bir miktardı gerçekten hep söğüşlediler insanımızı, geldiler yiyip içip kandırdılar araziyide gezdiler bakıp gittiler, çevre köylerde de oldu bhnlar, Mal bulanındır ustm çukurovada böyle hikaye çoktur ama mallarıda çoktur hala yerdedir

Son düzenleme:

Keskingöz

Süper Moderatör
Bir İran lı ermeni vardı @Keskingöz ustam, eskiden bizim köye gelirdi bir akrabamızla, kim ne bulduysa böyle para falan bulanlar olurdu, ama adam bakardı hurda parasına alırdı, verdiği para çok cüzi bir miktardı gerçekten hep söğüşlediler insanımızı, geldiler yiyip içip kandırdılar araziyide gezdiler bakıp gittiler, çevre köylerde de oldu bhnlar, @Mal bulanındır ustm çukurovada böyle hikaye çoktur ama mallarıda çoktur hala yerdedir
bir yaşlımız anlatıyor; 70’li 80’li yıllar çocuk bahçede oynarken ufacık bir heykel buluyor. Götürüp kuyumcuya veriyor adam şimdinin parası ile 30 tl eder diyor bizim ki yok deyince al şu 50 tl’yi Git diyor bizimki de tamam diyor.
İnsanımız sürekli söğüşleniyor ustam ermenisi türkü kürdü farketmiyor.

diyorum ya İslam ahlakından uzaklaştık diye.
bundandır bu denli bereketsizlik, zulüm adaletsizlik :((

Mushap

Editör

bu öz eleştirimiz olsun.

Amin