Dut ağacı rum

Tetrax

Yeni Üye
Arkadaşlar boş bir tarla düşünün yanda dere alt tarafında çay tarlanın ortasında 3 tane dut var
Bide çaprazında 3 tane yine yaşı 250 yılı geçiyor
Rum bölgesi eski. Dutların üst yani kuzey tarafında tepe var fazla yüksek değil taşlarda murç işaretleri var sizce bu ağaçlar da bişey olabilirmi

Pam55

Member
Görsel paylaşınız,paylaşmadan önce burayı güzelce okuyunuz.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Arkadaşlar boş bir tarla düşünün yanda dere alt tarafında çay tarlanın ortasında 3 tane dut var
Bide çaprazında 3 tane yine yaşı 250 yılı geçiyor
Rum bölgesi eski. Dutların üst yani kuzey tarafında tepe var fazla yüksek değil taşlarda murç işaretleri var sizce bu ağaçlar da bişey olabilirmi
slm abi bu 3 tane dut ağacı de diğer 3 tane yaşlı ağaçların dikilisi üçgen yapiyormu ama tam üçgen değildir ama üçgeni anımsatır. birde rum olduğundan eminmiyiz ermenilerinde yasama ihtimali olabilir mi örnek resim gonderiyorum dikilisleri boyle mi ağaçların

Mhmtylmz

Aktif Üye
abim bu siteye gir yaşadığın yeri, etrafını, merak ettiğin yerlerin geçmişine bak her yeri yazmıyor ama baya bilgi alırsın senin olduğun yer büyük ihtimal rum değil ermeni yerleşkesi kontrol et

Tetrax

Yeni Üye
slm abi bu 3 tane dut ağacı de diğer 3 tane yaşlı ağaçların dikilisi üçgen yapiyormu ama tam üçgen değildir ama üçgeni anımsatır. birde rum olduğundan eminmiyiz ermenilerinde yasama ihtimali olabilir mi örnek resim gonderiyorum dikilisleri boyle mi ağaçların
Reis bu ağaçlar gibi değil üçgen gibi ama daha yakın yaşlılar yani o atin resimdeki ağaçlardan daha yaşlı Ermeni olma ihtimali var ama Rum diyolar kara dut çaprazında olan 3 dut ağacı cida üçgen yapıyor onlarda baya yaşlı

Mhmtylmz

Aktif Üye
tmm abi aynı hikaye oradaki parayi eğer alınmadı ise dedektorle imkansız bulamazsın dedektörü olanlar çok gelmiş gezmiştir ama gorememistir oradaki para en kupun icinde uc ayri yerde ucgen seklinde gomulmus ama 3 mt ile 5 mt arası bir derinlikte çubukla bulabilirsin yoksa imkansız bulamazsın ben öyle yaşlı ağaç etrafında 30 tane 3.5 ile 5 mt arası para var birini acmaya başladım 3.7 mt indim daha gitmiyor beton gibi oldu toprak zor gidiyor biraktim kepce bulmaya bakacağım senin orada en az 3 tane kup dolu para var çubuk al tabi çalışırsa yada çubuk olan birini bul dedektör gelir yok der gider abi çubuk şart yani

Mhmtylmz

Aktif Üye
birde resim çek abi resmini koy

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ağaçları baz alarak şahıs gömüsünden şüpheleniyorsanız eğer en derini bir adam boyunu geçmez.
Uygun bir araç gereçle bölgede metal tespiti yapınız.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Ağaçları baz alarak şahıs gömüsünden şüpheleniyorsanız eğer en derini bir adam boyunu geçmez.
Uygun bir araç gereçle bölgede metal tespiti yapınız.
abim ermeni bölgesindeyim ağaçların etrafı çubukla boşluk ve değerli metal tespiti yapıyorum 3.5 mt ile 5 mt arası tabi açıp görmek nasip olmadi ama kazarken anlaya biliyorum doğru yerde olduğumu. yeri göğü yaratmış mevlam killi toprak arasına her 10 ile 20 cm arası duz zemin yapip ustume serçe parmak kalınlığında duz taş koyamaz mi koy bilir tabiki ama oradan çıkan tasi aldiğimda sadece kazılmış toprak divanın icinde gösteriyor çubuk duvar dışında yok her gömüce aynı stil buraya video yükleyemiyoruz galiba video yüklesem daha iyi anlarsınız dediğimi sakarya ağaç etrafı 3 ile 5 mt arası bölge bölge değişebilir mi bilmem

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
abim ermeni bölgesindeyim ağaçların etrafı çubukla boşluk ve değerli metal tespiti yapıyorum 3.5 mt ile 5 mt arası tabi açıp görmek nasip olmadi ama kazarken anlaya biliyorum doğru yerde olduğumu. yeri göğü yaratmış mevlam killi toprak arasına her 10 ile 20 cm arası duz zemin yapip ustume serçe parmak kalınlığında duz taş koyamaz mi koy bilir tabiki ama oradan çıkan tasi aldiğimda sadece kazılmış toprak divanın icinde gösteriyor çubuk duvar dışında yok her gömüce aynı stil buraya video yükleyemiyoruz galiba video yüklesem daha iyi anlarsınız dediğimi sakarya ağaç etrafı 3 ile 5 mt arası bölge bölge değişebilir mi bilmem
Sizin bir çok konuda yorumlarınızı okudum.(çubuk)
Standartların çok ötesindesiniz. Ve bu ötede olduğunuz durum pozitif yönde değil.
Rast gelsin..