deniz

kadir34

Yeni Üye
Heryerin metodu farklıdır ama burda parça dediğimiz ağların her bölümü 100m den kurulur yani 200 m 2 parça ağ yapar ve buda yeterli olmaz.şöyle söyliyim biz barbun ve karides için arkadaşımla 25 parça atıyoruz yaklaşık 40 dakikamızı alıyor.bir kişi kıçtan bırakırken bir kişi içerde dümende olur ve gerektiğinde tek yol gerektiğinde de tornistan yapar.iş atan da değil dümencidedir.gerektiğinde ağı kapatır gerektiğinde de zik zaklar çizerek balığın geçiş yolunu kapatır.bunlar için içten takma dizel makina gereklidir.havuzluğu geniş 6-7 m tekneyle başlanabilir.burunda yada yanda makara sistemi mutlaka gereklidir.aksi halde elle toplamak adamı öldürür.fiber düşünürsen de rota fisher 6.60 idealdir ama ticari düşündüğün için bence ahsap olmalı.umarım yardımcı olmuşumdur.kafa yorgun şuan aklıma gelenler bunlar :)
7 metre evet ustam olabilir makara sisteminide kurarım yeterki ne yapacağımı bileyim özelikle şile denizini düşünüyorum özellikle kara denizden marmaraya geçiş yapan balıkların güzarğahıymış en çokda
şile palamutu adı ile bilinen palamut,istavrit,mezgit,çinekop ,zargana
ve bunların dışındada LÜFER,ÇİNEKOP,KALKAN,TEKİR,KEFAL,LEVREK,TORİK,VE TİRS diye bir balık çıkıyormuş iskorpiti söylemiyorum bile temizlemesi sıkıntılı onu kendim yerim :3: bakalım ustam deneyeceğim iş de hayırlısı diyorum.bu sezonu araştırarak tekne kiralayarak geçiştireceğim önümüdeki eylül ayı balık sezonu açılışındada bismillah diyeceğiz iş de benim için ne kadar bilgi olursa en azından o kadar az eziyet çekerek ögreniriz bu işi .verdiğiniz bilgidendolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum

ragıp

Uzman
>@Feda, @Şirvan
ustalarım,
Kadir ustayı, balık merakından dolayı kaybediyoruz.
Altın gümüş, elmas bulan çubuk alan taramaları bırakacak.
üç vakte kadar
lüfer, mezgit, kocagöz, karagöz bulan alan tarama icad edecek
:244:

kadir34

Yeni Üye
>@Feda, @Şirvan
ustalarım,
Kadir ustayı, balık merakından dolayı kaybediyoruz.
Altın gümüş, elmas bulan çubuk alan taramaları bırakacak.
üç vakte kadar
lüfer, mezgit, kocagöz, karagöz bulan alan tarama icad edecek
:244:
yeterki madde olsun frekansını çıkartırız hiç sıkıntı değil ustam:3: hep beraber bol bol balık yeriz işde

Feda

Bilgili Üye
Şirvan ustam güllük körfezi,bargilya,bodrum torba açıkları

Feda

Bilgili Üye
ragıp ustam :) doğru diyosun,kadir arkadaşımıza hazır balık bulucu sonarlardan da tavsiyede bulunur tekrar çubuk işine çekeriz inşallah :)

kadir34

Yeni Üye
@kadir34
ne güzel ifade etmiş
hhaktan :)
utam mükemmel birisi emekli bir vatandaşımız damadı vefat etmiş iki torunu ve kızı ile yaşıyor onlara bakıyor Allah işde
yüzünü güldürdü ikide iki yaptı çok çok daha fazlasını nasip etsin ne diyeyim ama evet ifadesi benimde hoşuma gitti:3:

kadir34

Yeni Üye
Valla tekne ve ağ atma işine bulaşma git bi makaralı al turnanın yayının tadını çıkar en kötü ille de deniz diyorsan lüfer çinekop levrek takımları var hazır al geç . Amatör olta balıkçısı belgesi alman lazım yoksa jandarma ceza i işlem uyguluyor . İlçe tarım müdürlüklerinden fiyatı değişmediyse 20 tl ye çıkarıyorsun 5 senelik.
ustam bu arada orman içinde göl var arada gidip orda gece kalıyorum ama genelde sazana atıyorum turna yok sazan yakalıyorumEkli dosyayı görüntüle 173139 bu ve bunun birde çok pulusu israil sazanı deniyor herhalde:3:

SatukBuğra

Member
Balıkla ilgili paragat ağ olta ne istersen yardımcı olurum