definecilik bu kadar ucuzladımı

Tastan

Editör
dardanos ustam hosgeldin ince mesajın gerekli yerlere ulaşmıştır inşallah hassasiyetin için teşekkürler bukadar uzak kalma gözlerimiz arıyor seni daha sık görmek isteriz aramızda kara demligin başında deli firat ustamızın çay faslında.sohbetimizde gönüldaşlık dostluk olsun ayrıntılara takılmadan. saygılar sevgiler ustam

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Konunun tümünü okumassamda, ilk konu açıklamanı anlamsız bir konu olarak görsemde, lakin bu yorumunla sanada hak veriyorum, her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır... Mesela konu açılımı bu şekilde değilde bu şekilde olsa daha makul olur, bu yiğide gelelim kim bu mesela Mal bulanındır ustamın benzer ve genel, onarıcı yapıcı sevenleri kavuşturma vs vs vs ile ilgili bir konu değimi vardı. .. O buraya etiketlesin tekrar okumaya güncel tutmaya değer... Sağlam testi ve kırık testi sağlam testi eve suyun tamamını getirirken, kırık testi eve su getirinceye kadar testideki suyla eksik yanıyla bahçede ormanda çiçekler bitkiler açmıştı... Hayat artı ve eksisiyle güzel bilemiyoruz eksik yanımızın ne tohumlar ektiğini bilemiyoruz nelere vesile olduğunuda, yeterki niyet önemli... Niyet iyi olsun... Sağlıcakla
bu sarkimizda sana gelsin...haddi gene iyissiin...Kendinizi Bulun.. sonra Gömüyü Bulursunuz | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Siz konu açmışsınız . Dikkat eder iseniz bu saydıklarım en başta kendime sonra bütün muhattap kaldıklarımadır.Size veya bir başkasına özel değildir genellemedir.Sizin açtığınız konu nasıl genelleme ise buda öyledir sayın ustam.Şahsen saygısızlığı sevmem yapanlarıda sevmem . Sevmediklerimi dahi kırmamaya gayret ederim.
Bak sevgili kardeşim önce bir daha teşekkür ederim beni aydınlattığınız için. Ben kimse ile polimiğe girecek yaşta birisi değilim yaşım altmışa yakın. Diyorsunki seninki gibi genelleme. Bak sevgili kardeşim ben gurbetlerde çok dolaştım çok insan tanıdım daha doğrusu tanıdım zannettim oysa kimseyi tanıyamamışım. Yani hayat konusunda çok tecrübeliyimdir. Yüksekten atmam garibin biriyim hergün çalışırım. Bu hayattaki bütün lezzetleri tattım acıyıda tatlıyıda. Ama hepsi lazım acı yemeden tatlının kıymeti bilinmez.
Bilmiyorum belki yaşça benden küçüksün ama önemli değil ben yinede sizinle iki arkadaş gibi konuşacağım . Kişileri tanımadan onların hakkında bazı yorumları yapar iken kullandığın kelimeleri çok iyi seçmen lazım. Olurda bir gün karşılıklı oturup bir kahve içmek nasip olur biliyorsun dünya küçük o zaman ben seni kırsam yada sen beni kırsan nasıl bakacağız bir birimizin yüzüne. Hem bu konuyu bu kadar uzatmanın anlamı yokki sevgili kardeşim. Buradan mesjını alan alır. Ben genelleme yapmıyorum seslendiğim kesim bellidir. Cennet mekan aşık yunusun bir sözünü ben hiç unutmam. (((((( Bir sinek salladı vurdu kartalı yere yalan değil bende gördüm tozunu)))))) Böyle bir söze kalpten inanan biri olarak ben nasıl herkesi genele alabilirim. Bu sözlerde aşık Yunus bize ummadığımız birinin daha güçlü birini alt edebileceğini anlatıyor bu alt etme illaki kaba kuvvetle olmaz akıl ve bilgi ilede olur. Ben bilirimki hiç ummadığımız birisi ustalardan bile dahanet nokta vuruşu yapabilir. Lakin benim kızdığım tek nokta saçma sapan olan yorumlar ve bu yorumlarada konu sahibinin aldanması yoksa ben kesinlikle kimseden ne bir üstünlük taslarım nede bilirim derim. Ben daha çırak bile olamadım ustalık nire.
O yüzden bunları bir tarafa bırakalım. Şurada üç günlük ömrümüzde sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz Sevgiler

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
dardanos ustam hosgeldin ince mesajın gerekli yerlere ulaşmıştır inşallah hassasiyetin için teşekkürler bukadar uzak kalma gözlerimiz arıyor seni daha sık görmek isteriz aramızda kara demligin başında @deli firat ustamızın çay faslında.sohbetimizde gönüldaşlık dostluk olsun ayrıntılara takılmadan. saygılar sevgiler ustam
Sevgili kardeşim bende fazla uzak kalmak istemem lakin ekmeğimizinde peşinde koşmamız lazım. Ben fırsat buldukça siteye giriyorum bakıyorum ve gönlüme göre olan şeylerede yorum yapıyorum ilgin için teşekkür ederim sevgili kardeşim inşallah hep beraber

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bak sevgili kardeşim önce bir daha teşekkür ederim beni aydınlattığınız için. Ben kimse ile polimiğe girecek yaşta birisi değilim yaşım altmışa yakın. Diyorsunki seninki gibi genelleme. Bak sevgili kardeşim ben gurbetlerde çok dolaştım çok insan tanıdım daha doğrusu tanıdım zannettim oysa kimseyi tanıyamamışım. Yani hayat konusunda çok tecrübeliyimdir. Yüksekten atmam garibin biriyim hergün çalışırım. Bu hayattaki bütün lezzetleri tattım acıyıda tatlıyıda. Ama hepsi lazım acı yemeden tatlının kıymeti bilinmez.
Bilmiyorum belki yaşça benden küçüksün ama önemli değil ben yinede sizinle iki arkadaş gibi konuşacağım . Kişileri tanımadan onların hakkında bazı yorumları yapar iken kullandığın kelimeleri çok iyi seçmen lazım. Olurda bir gün karşılıklı oturup bir kahve içmek nasip olur biliyorsun dünya küçük o zaman ben seni kırsam yada sen beni kırsan nasıl bakacağız bir birimizin yüzüne. Hem bu konuyu bu kadar uzatmanın anlamı yokki sevgili kardeşim. Buradan mesjını alan alır. Ben genelleme yapmıyorum seslendiğim kesim bellidir. Cennet mekan aşık yunusun bir sözünü ben hiç unutmam. (((((( Bir sinek salladı vurdu kartalı yere yalan değil bende gördüm tozunu)))))) Böyle bir söze kalpten inanan biri olarak ben nasıl herkesi genele alabilirim. Bu sözlerde aşık Yunus bize ummadığımız birinin daha güçlü birini alt edebileceğini anlatıyor bu alt etme illaki kaba kuvvetle olmaz akıl ve bilgi ilede olur. Ben bilirimki hiç ummadığımız birisi ustalardan bile dahanet nokta vuruşu yapabilir. Lakin benim kızdığım tek nokta saçma sapan olan yorumlar ve bu yorumlarada konu sahibinin aldanması yoksa ben kesinlikle kimseden ne bir üstünlük taslarım nede bilirim derim. Ben daha çırak bile olamadım ustalık nire.
O yüzden bunları bir tarafa bırakalım. Şurada üç günlük ömrümüzde sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz Sevgiler
Eyvallah bu yazıyı çok beğendim sevgiler saygılar.Yüreğine sağlık ustam.Bizde bu yazdıklarına katılıyoruz.Allah sağlıklı hayırlı nice günler versin cümle kardeşlerimize inşaAllah.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Mal bulanındır...

Merhaba sevgili kardeşim her ne kadar sizi sadece sanal alemde tanısamda sizde Yüce Allahın bahşettiği bir harika enerji var. Bu enerji insanlar üzerinde çok güzel etkiler bırakıyor. Konulara olan bilinçli ve neşeli yaklaşımınızla gerçek ten bu siteye girdiğim ilk günden dikkatimi çektiniz. Sizin gibi kardeşlerimiz bu aleme lazım insanlarsınız. Ben definecilikten bahsetmiyorum hayatın kendisinden bahsediyorum.
Ayrıca Yüce Mevlamız size güçlü bir şey daha vermiş oda zekanız . Nerede nasıl davranılacağını çok iyi biliyor ve son derece olumlu davranıyorsunuz. Allah sizi nazardan korusun. Yapıcı olmak gerçekten çok güzel şeydir . Sizin bu halinize gerçekten hayranım .Yüce rabbimiz sizi ve ailenizi hep beraber daha nice huzur dolu günlere eriştirsin inşallah. Şu neşeli ve sevecen yaklaşımınızı binlerce kez arttırsın.
Size son olarak bir dostça bir şey söylemek istiyorum . Ne demişler karşısındaki kişi aynasıdır insanın ona bakınca kendini görür. Siz insanlara böyle bakıyorsunuz yani sevecen sıcak kanlı buda sizin kişiliğinizin yansıması. Yüce mevlmıza emanet olunuz sevgiler

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@Mal bulanındır...

Merhaba sevgili kardeşim her ne kadar sizi sadece sanal alemde tanısamda sizde Yüce Allahın bahşettiği bir harika enerji var. Bu enerji insanlar üzerinde çok güzel etkiler bırakıyor. Konulara olan bilinçli ve neşeli yaklaşımınızla gerçek ten bu siteye girdiğim ilk günden dikkatimi çektiniz. Sizin gibi kardeşlerimiz bu aleme lazım insanlarsınız. Ben definecilikten bahsetmiyorum hayatın kendisinden bahsediyorum.
Ayrıca Yüce Mevlamız size güçlü bir şey daha vermiş oda zekanız . Nerede nasıl davranılacağını çok iyi biliyor ve son derece olumlu davranıyorsunuz. Allah sizi nazardan korusun. Yapıcı olmak gerçekten çok güzel şeydir . Sizin bu halinize gerçekten hayranım .Yüce rabbimiz sizi ve ailenizi hep beraber daha nice huzur dolu günlere eriştirsin inşallah. Şu neşeli ve sevecen yaklaşımınızı binlerce kez arttırsın.
Size son olarak bir dostça bir şey söylemek istiyorum . Ne demişler karşısındaki kişi aynasıdır insanın ona bakınca kendini görür. Siz insanlara böyle bakıyorsunuz yani sevecen sıcak kanlı buda sizin kişiliğinizin yansıması. Yüce mevlmıza emanet olunuz sevgiler

sagolun ustam takdirinize kiymetverip.onure etmenize layik olmaya calisacagim...burdaki arkadaslara toz zerresi kadar bile katkim faydam oluyorsa onlarin mutlulugu huzuru bana yeter rabbim herkese saglik huzur bol kazanc ve nese bahsetsin bolca.

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Bir Acemi olarak mevzuya karasmak hattim degil ama bir iki kelam bende edeyim.
Herkes fikrini yazsin, ancak fikirler tartisilarak neticeye ulalisir.
Dogru yada yanlis o mevzu bais degil! Sonucda burasi bilgi alma ve verme yeridir ve Universite imtihanlari degil.

Arkadas bilenler yazsin demis, amenna, iyide demis ama ya senin yanlis dedigin dogru ise? degilmi...
Her Dönemin kendi cagina ait isaret - simgeleri ve sembolleri vardir! Ritüeller - Ainler - eglenceleri temsil eden figürler vardir.... öncelikle bunlari aneliz etmek gerek.

Kayada Kadin Resmi var, Tamam Burda ALTIN SAKLI "YOK öyle birsey...
Tasda Kilic var, tamam Altinlari bulduk, nerde böyle güzellik!

Bizim isaretler diye niteledigimizin birer HARF Oldugunu biliyormusunuz?
Kayada 3 gen isareti var, oysa bu isaret degil bir Harfdir!
Kayada OK isareti var! isaretmi? "HAYIR" Eger bu OK isaret 3.00 YIL önce yapilmissa elbette "HAYIR"?
Gercekde Hazine sakla olan Yerlerde 100 YAKIN isaretler vardir!
Neden Arkeloglarin elindeki Kitaplardan satilmiyor Piyasada?

Umarim bir nebze olsa, birseyler anlatabilmisimdir.... Yoksa Haddimizi asarak bilgilendirmek degil!