Defineciligin Kâr ve Zararları...!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabakburgiba

Operatör
" F- Define aramak için doğru yöntemler kullanmak gerekir. Define arayan metal dedektörü gibi teknik ve bilimsel bir cihaz kullanacağı yerde bir takım yalan anlatımlara aldanıp çubuk, şakül, alan tarama cihazı, uzun menzilli antenli tarayıcı, gibi hiç bir bilimsel özelliği olmayan,UYDURMA VE SAHTE CIHAZLARLA arama yaparsa boşu boşuna uğraşacak ve bir netice alamayacaktır. Harcadığı vakti, emekleri, yaptığı masraflar boşa gidecektir."

diyorsun.
Bilimsel yani olan dedektor
Kaç metre derinlikte
1 lira buyuklugundeki
metali gosterir?
Ve
Bu dedektor kac liradir?

Ayrica
Bosluk dedektorle bulunamayacagina gore
Bosluk oda tespiti icin
Hangi cihazlar kullanilir?
Bu cihazlar kac liradir?

Bu konuda goruslerinizi
Ve tecrubelerinizi
ogrenmek isterim ustam
eveeeettttt ş,mdi maddi gücü olmayanların define bulması imkansız olduğunu anladık zannedersem.AĞALAR hariç.onların hem maddi gücü var,hemde arkası.imkanıçok.yıllardan beri bu sitedeyim.benim düşüncem,edindiğim tecrübe,siteye üye olan birçok arkadaşım,maddi imkanları az olanlardan oluşuyor.bende dahil.demekki tek karımız,temiz doğada gezip stres atıyoruz.çay içiyoruz,@kamhi ustam cığara yok.muhabbet yeter bize.çubuklarada geçirdikmi tavuk kanadını cız bız ohhhhh afiyet olsun.sucuk mu dedinnnnnn.nasılsa define bulamayacağız.

kabakburgiba

Operatör
Kamhi Leonard ustam,aldın başına belayı şimdi.baltayıda taşa vurdunnn.farkındasın demiii.dedektörü geç,onlara karnımız tok.ondan sonrasını bize anlat bakalım.nasıl define buluruz.SURFER de yok.hiç yoktan tam garantisi olan bir alet söyleyebilirmisin.(mala) GERMO çatlasın.

kabakburgiba

Operatör
@bulursam kader ustam çubuklara geçirdik tavuk kanadını:zuhaha: benim şakülede ne yapsak ki.aklıma bişey gelmedi.çaycııııııııııı nerdesin,demle bakalım közde çayları GERMO kaçma bi yere site site geziyon.getir şu dedektörünü,yelpaze yapalım.oneeeee ah kafammm.kim attı o finduğu kafama,daldanmıı düştü yoksaaaa.esss karadenizz esssss finduk dalları sallansın.şu kaynak ustamın da kafasına düşsün findukkkk.buralarda gezip duruyormuşşş.kime sordun ,oralar benimmm.eğer benim tarlada bi yakalarsam,hepinizi fakıllı mağarasına tıkacam haberiniz olaaaaaa,demedi deme.(latife)

GERMO

Engellendi
kabakburgiba ustam yani diyorsun ihtiyarlar ve hacılarla takilayim hemi, kim ne yapsın defineyi gömüyü, Kamhi Leonard ustam ın derdi çekilmez ustam, iki bardak çayı icince başlar dünya turunu anlatmaya, zaman yetmez hacı abim, deli firat kardeşim toplamissin ekibi çay partisine, okey takimida getir bari, birde çubukları cekeriz, kalhiyu ustayida cagiralim, birde argeci selim ustayida cagiralim, ustalikta çığır açmışlar, bayram ustama bilimsel araştırmacı usta lazım, çekirdek te alalım, nasılsa köyde bizim keyifte bizim, bosunami Adımız muhammed ağa, ciğer ve Adana kebabı benden, bir şişe Meyan şerbeti ve bir şişe salgamda var, eeee daha ne isterik, de hade buyrun dostlar sofrasına,
@bulursam kader ustam çubuklara geçirdik tavuk kanadını:zuhaha: benim şakülede ne yapsak ki.aklıma bişey gelmedi.çaycııııııııııı nerdesin,demle bakalım közde çayları @GERMO kaçma bi yere site site geziyon.getir şu dedektörünü,yelpaze yapalım.oneeeee ah kafammm.kim attı o finduğu kafama,daldanmıı düştü yoksaaaa.esss karadenizz esssss finduk dalları sallansın.şu @kaynak ustamın da kafasına düşsün findukkkk.buralarda gezip duruyormuşşş.kime sordun ,oralar benimmm.eğer benim tarlada bi yakalarsam,hepinizi fakıllı mağarasına tıkacam haberiniz olaaaaaa,demedi deme.(latife)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@bulursam kader ustam çubuklara geçirdik tavuk kanadını:zuhaha: benim şakülede ne yapsak ki.aklıma bişey gelmedi.çaycııııııııııı nerdesin,demle bakalım közde çayları @GERMO kaçma bi yere site site geziyon.getir şu dedektörünü,yelpaze yapalım.oneeeee ah kafammm.kim attı o finduğu kafama,daldanmıı düştü yoksaaaa.esss karadenizz esssss finduk dalları sallansın.şu @kaynak ustamın da kafasına düşsün findukkkk.buralarda gezip duruyormuşşş.kime sordun ,oralar benimmm.eğer benim tarlada bi yakalarsam,hepinizi fakıllı mağarasına tıkacam haberiniz olaaaaaa,demedi deme.(latife)

Bu sene finduklar baya bereketliymiş denildi ama senin tarlayı bilmiğiimm :) boş olan tarlalardan biridir kesin ))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
definenin kaari tartisilmaz zaten karli is..
zarari ise sinir stres cok olur zamanla diareye circira cevirir.bulunan obje altinsa sorun yok onun haricindekiler icin nasil okuturum kime hangi araciya giderim nasil muhafaza ederim ispit yermiyim vs gibi sorunsallar ile contayi yakar siniz.mumkunse altin olsun kucuk olsun senin olsun..gerisi tras tatava olur

kaynak

definenin kaari tartisilmaz zaten karli is..
zarari ise sinir stres cok olur zamanla diareye circira cevirir.bulunan obje altinsa sorun yok onun haricindekiler icin nasil okuturum kime hangi araciya giderim nasil muhafaza ederim ispit yermiyim vs gibi sorunsallar ile contayi yakar siniz.mumkunse altin olsun kucuk olsun senin olsun..gerisi tras tatava olur
Büyük malın sıkıntısıda büyük olur.

kaynak

Bu işlerin içinde;

Cini bitmez
Çakalı çukalı bitmez
İspiti bitmez
Haset komşusu bitmez
Zalım dostu bitmez
Dedikodusu bitmez
Dandik cihaz olgusu bitmez
Yaşanan sağlık prob sakatlıklar bitmez
Ekipman eksiği bitmez
Ukalası bitmez
Endişeler bitmez
Güvensizlikler bitmez
Yalan yanlış bilgiler bitmez
İftiralar karalamalar bitmez

eee abi beni cin çarptı:)
Gayet normal...
Dua et insan olanı çarpmasın :200:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
" F- Define aramak için doğru yöntemler kullanmak gerekir. Define arayan metal dedektörü gibi teknik ve bilimsel bir cihaz kullanacağı yerde bir takım yalan anlatımlara aldanıp çubuk, şakül, alan tarama cihazı, uzun menzilli antenli tarayıcı, gibi hiç bir bilimsel özelliği olmayan,UYDURMA VE SAHTE CIHAZLARLA arama yaparsa boşu boşuna uğraşacak ve bir netice alamayacaktır. Harcadığı vakti, emekleri, yaptığı masraflar boşa gidecektir."

diyorsun.
Bilimsel yani olan dedektor
Kaç metre derinlikte
1 lira buyuklugundeki
metali gosterir?
Ve
Bu dedektor kac liradir?

Ayrica
Bosluk dedektorle bulunamayacagina gore
Bosluk oda tespiti icin
Hangi cihazlar kullanilir?
Bu cihazlar kac liradir?

Bu konuda goruslerinizi
Ve tecrubelerinizi
ogrenmek isterim ustam
F . Sikkki üzerinden alıntı yapmış bir ustamiz çıkmış :)
Bu şıkkı iyi okuyup algiladigindan emin misin ustam :)
Cihazlar konusunda hiç bir bilgisi olmayan biriyim ....!!
Bunu çok kişi bilir ...
Ama cihazcilarin mağdur ettiği yüzlerce kişiyi tanırım ve hemen hemen sende dahil olmak kaydıyla muhakkak bir kaç tanıdığın yada çevreden duymuslugun vardır ...
Her bir soruya verilecek cevabım hazır hatta aklınızdan bile geçmeyecek sorulara
Bu paylaşımı A_L_S_O_N la açtım @PiSaGoR la açtım insanlar faydalansin istedim
Sizin gibi tecrübe edinmiş ustaların bu paylaşım üzerinden soracagi bana yükleneceği çok şey olabilir
Ama henüz yolun başındaki bir hobidasimixin gözüyle bakarsanız
Atacağınız her adım da daha temkinli daha dikkatli olmanız gerektiğini çok net bir şekilde TEHLIKESI UC KAGIDI DOLANDIRICISI HERSEYIYLE anlatım yapılmış
Cihaz konusunda destek almak isterseniz
Yeriniz ve ne aradığınız neye bakmak istiyorsanız @kaan5557 ustaya ozel den danis çıkar siz karşılıksız piyasada bulup bulacağım en dürüst tarafsız bir şekilde sana uygun cihazı sunacaktır kefilide benim ...!

Son düzenleme:

deli firat

DOĞACI
@kabakburgiba ustam yani diyorsun ihtiyarlar ve hacılarla takilayim hemi, kim ne yapsın defineyi gömüyü, @Kamhi Leonard ustam ın derdi çekilmez ustam, iki bardak çayı icince başlar dünya turunu anlatmaya, zaman yetmez hacı abim, @deli firat kardeşim toplamissin ekibi çay partisine, okey takimida getir bari, birde çubukları cekeriz, kalhiyu ustayida cagiralim, birde argeci selim ustayida cagiralim, ustalikta çığır açmışlar, bayram ustama bilimsel araştırmacı usta lazım, çekirdek te alalım, nasılsa köyde bizim keyifte bizim, bosunami Adımız muhammed ağa, ciğer ve Adana kebabı benden, bir şişe Meyan şerbeti ve bir şişe salgamda var, eeee daha ne isterik, de hade buyrun dostlar sofrasına,
Ne edeyim baktım herkes uyuklamaya başladı verdim çayın kralını hem kafa çalıştı hem konular aktı eee ben daha ne edem ?

Kamhi Leonard

PiSaGoR
eveeeettttt ş,mdi maddi gücü olmayanların define bulması imkansız olduğunu anladık zannedersem.AĞALAR hariç.onların hem maddi gücü var,hemde arkası.imkanıçok.yıllardan beri bu sitedeyim.benim düşüncem,edindiğim tecrübe,siteye üye olan birçok arkadaşım,maddi imkanları az olanlardan oluşuyor.bende dahil.demekki tek karımız,temiz doğada gezip stres atıyoruz.çay içiyoruz,@kamhi ustam cığara yok.muhabbet yeter bize.çubuklarada geçirdikmi tavuk kanadını cız bız ohhhhh afiyet olsun.sucuk mu dedinnnnnn.nasılsa define bulamayacağız.
Gariban hele bi besmele çekip yaaa Nasip desin bakalım ne olacak ?

Cihazların geçtiği yerde teyet gördükleri yerden pulluga takilan lahitmi istersin kupmu istersin ne istersinnnn sen dile yeter Allah gönlüne göre nasibini vermesi dileğiyle tüm ümmeti Muhammed in ...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
@Kamhi Leonard ustam,aldın başına belayı şimdi.baltayıda taşa vurdunnn.farkındasın demiii.dedektörü geç,onlara karnımız tok.ondan sonrasını bize anlat bakalım.nasıl define buluruz.SURFER de yok.hiç yoktan tam garantisi olan bir alet söyleyebilirmisin.(mala) @GERMO çatlasın.
Tam garantisi olan birşey var ama hiç birimi de ona yonelmiyoruz :)
Bir önceki msjinda ne güzel yazmissin nasip olmadıktan sonra ınan ne yaparsan yap boş
Tamam cihaz desteği alınır
Çubuk desteği alınır
Ama suferrrrrr başlı başına boş muhabett....!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...