Define tuzaklari

ölmezada

Aktif Üye
ttamami ile tesadüf tuzak ile alakası yoktur.

kızılelma,
Görseli yüklerken konuyu kimin açtığına dikkat etmemiştim. Şimdi dikkat ettim de konuyu açan sizmişsiniz. Peşinen TAMAMEN TESADÜF gibi bir hüküm vermişsiniz. Buna rağmen bende BUDA BİR FİKİR diyerek saygımı gösterdim. Keşke konu sahibi olarak peşin hükümlü olmasaydınız da sizden ve benden daha tecrübeli işin ustaları görseller üzerinde yorum yapabilselerdi.
*** RESİMDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ YERİN BOŞLUK TESTİ YAPILDI, GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ TUZAKLI KAYANIN ÖN ALTINDA, ARKADAKİ DAYALI TAŞLARIN ALTINA DOĞRU DEVAM EDEN (yakından göremediği için farkedememişsinİzdir) PARÇA PARÇA OLAN ÇOĞU DİKDÖRTGEN KAYADAN OLUŞAN KAPAK TAŞI DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM KAYALARIN ALTINDAN GİRİŞİ OLAN 2 ADET ODA TESPİT EDİLDİ.
Neden işlem yapmadınız diye bir soru sormak geçtiyse aklınızdan yapılıp yapılmadığı yada nedeni bize kalsın. Olayı sadece TUZAK ÖRNEĞİ GÖRSEL olarak ele alalım.
Kafanızda canlandırabilirsiniz umarım, saygılar.

NURUM52

Moderatör
Moderatör
kızılelma,
Görseli yüklerken konuyu kimin açtığına dikkat etmemiştim. Şimdi dikkat ettim de konuyu açan sizmişsiniz. Peşinen TAMAMEN TESADÜF gibi bir hüküm vermişsiniz. Buna rağmen bende BUDA BİR FİKİR diyerek saygımı gösterdim. Keşke konu sahibi olarak peşin hükümlü olmasaydınız da sizden ve benden daha tecrübeli işin ustaları görseller üzerinde yorum yapabilselerdi.
*** RESİMDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ YERİN BOŞLUK TESTİ YAPILDI, GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ TUZAKLI KAYANIN ÖN ALTINDA, ARKADAKİ DAYALI TAŞLARIN ALTINA DOĞRU DEVAM EDEN (yakından göremediği için farkedememişsinİzdir) PARÇA PARÇA OLAN ÇOĞU DİKDÖRTGEN KAYADAN OLUŞAN KAPAK TAŞI DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM KAYALARIN ALTINDAN GİRİŞİ OLAN 2 ADET ODA TESPİT EDİLDİ.
Neden işlem yapmadınız diye bir soru sormak geçtiyse aklınızdan yapılıp yapılmadığı yada nedeni bize kalsın. Olayı sadece TUZAK ÖRNEĞİ GÖRSEL olarak ele alalım.
Laf söylediğiniz ustanın kim olduğunu bilmediğinizi düşünüyorum yoksa öyle demezdiniz

ölmezada

Aktif Üye
Laf söylediğiniz ustanın kim olduğunu bilmediğinizi düşünüyorum yoksa öyle demezdiniz
NURUM52 ,
Burda çok kimse kimin kim olduğunu bilmiyor, ki bilmeyede ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.LAF SÖYLEMEK le ne anlatmak istediğinizide anlamadım, farkındaysanız yazdıklarımın sonunda SAYGILAR gibi bir kelime kullandım. birşeyler ifade eder elki size sayılar kelimesi. kötü bir şey söylememişim tekrar baktımda yazdıklarıma.sadece atmış olduğum görselin diğer ustalar tarafından da değerlendirilmesini istediğim için tek cümle ile peşin hüküm verilmesini istemediğimden yazdım, TEKRAR SAYGILAR...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli Kardeslerim,
İkinizin yazdiklarina baktim sorun yok.
Gorusleri begenmek zorunda degiliz. Karsi gorusde yazabiliriz. Onemli olan hakaretramiz ifadelerin olmamasi ve israrci olmamak.
Gorusunu soyle gec. Gorusunu soylesin gecsin.
Bu usulde sorun olmaz. İsrar etmek, benim dedigim dogru demek, dogru degildir. Yoksa bu sarkilar bitmez. Hepimiz bildigimiz kadar biliriz. Merdivenin 50nci basamagindan gozukenle 150nci basamagindan gozukenler farklidir. Herkes bildigini ve gordugunu soyler. İkisinide dogru kabul etmek durumundayiz.
Hurmetlerimi Sunarim.

Blackjest

Member
Ustam cok guzel bir konuya deginmişsin,
1.si, Bir mahzene inerken DONER mrdivenli basamaklar,
2.si hergangi bir kalıntı,yada yapıya ulaşırkenki boşluk, yada kazıklı yapı,(ama resim yok)
3.sü Bulununan bir malmenin( lahit,,, heykel, hatta sikkelerin ) üzerine serpilen siyanür,
Belkide daha cok, ama bı kayayı alırken oburu cokıyosa kilit taşıyla karıstırlamasın, cunku kilit tas o gundem. , Taa bugune gelmiiş bir yapı mucizevisidir,
Yine kızılelma ustamız daha ıyılır:) isminiz hic yabancı gelmedi buarada yanı bu sıtede degerli bi ustanın nickinde gecıkıyodu,o musunuz duye tereddut etmıyor degılım, saglıkcakla, baki selamlar cumleten

ahmetbote

Aktif Üye
Konunun sonunda kişisel giyim, kuşam, teçhizat, melbusat vb. ihtiyaçlar hasıl olacak gibi.
Aklıma gelmişken yazayım da en son heyecana kapılıp bu önemli hususu da atlamayalım inşallah :)
Valla ben şahsen Şüpheli bir mahsene gireceksem şunları götürmeyi düşünürüm şahsen
Kafa feneri(mümkünse kameralı)
Gaz maskesi
Kesinlikle Eldiven(biraz kalın olsa iyi olur yılan çıksa elimle bile tutarım)
Küçük bir çapa(Çatal başlı ve kazmaya yarayan)
Tokmak (Boşluk tespiti için)
Ve sizlere ilginç gelebilir ama belimden ip bağlayıp içeri girmek isterim olası bir tuzakta aşağı aniden düşmeye karşı dışardan beni çeksinler diye.. Aklıma gelmişken hemen sayayım dedim :) Unuttuğum varsa ekleyin Kıymetli Ustalarım.. Selam ve dua ile..

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@kızılelma,
merhaba
resimleri incelemeden ayrıntılara bakmadan mümkün olduğu kadar yorum yapmaktan kaçınıyorum lakin;
burada bir oda vs bahsediyorsunuz somut verilerden gidelim isterseniz buranın altının bir oda olduğunu varsayalım helensitik ise 4 metre duvar kalınlığı roma ise 3 ile 5 arasında değişen duvar kalınlığı yere baktığımızda buranın girişi baca değil dikey kapı olmak zorunda peki buranın yamaç eğimi nedir. burada 2 oda tespit etmişseniz eğim %7 den fazla olmalıki katır eşşek at gibi yük hayvanları gidip gelsin
diyelim ki buranın kapısı 4 metre aşağıda siz bu kayanın altından değilde yan duvarından giriş yapabilirsiniz değil mi mantıken o zaman bu tuzağın bir anlamı kalmıyor umarım anlatabilmişimdir. saygıda kusur ettiysem affola ama bu tuzak değil dediğim gibi altta oda varsada bu kaya tesadüf oda ile alakalı değil

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@NURUM52 ,
Burda çok kimse kimin kim olduğunu bilmiyor, ki bilmeyede ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.LAF SÖYLEMEK le ne anlatmak istediğinizide anlamadım, farkındaysanız yazdıklarımın sonunda SAYGILAR gibi bir kelime kullandım. birşeyler ifade eder elki size sayılar kelimesi. kötü bir şey söylememişim tekrar baktımda yazdıklarıma.sadece atmış olduğum görselin diğer ustalar tarafından da değerlendirilmesini istediğim için tek cümle ile peşin hüküm verilmesini istemediğimden yazdım, TEKRAR SAYGILAR...
aslında dediğiniz gibi tek cümle değil haklısınız açıklama yapmadım ama sizde yer ile ilgili bilgi vermediniz direk resim attınız.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Kiymetli Kardeslerim,
İkinizin yazdiklarina baktim sorun yok.
Gorusleri begenmek zorunda degiliz. Karsi gorusde yazabiliriz. Onemli olan hakaretramiz ifadelerin olmamasi ve israrci olmamak.
Gorusunu soyle gec. Gorusunu soylesin gecsin.
Bu usulde sorun olmaz. İsrar etmek, benim dedigim dogru demek, dogru degildir. Yoksa bu sarkilar bitmez. Hepimiz bildigimiz kadar biliriz. Merdivenin 50nci basamagindan gozukenle 150nci basamagindan gozukenler farklidir. Herkes bildigini ve gordugunu soyler. İkisinide dogru kabul etmek durumundayiz.
Hurmetlerimi Sunarim.
haklısınız
birde resim atarken yer ile ilgili bilgi verilirse açıklama yaparak anlatırım en azından kafada birtakım şeyler oluşur ona göre hareket edilir