Define aramak istiyorum. Ne yapmalıyım?

er2003

Yeni Üye
Türkiye'nin imzaladığı uluslararası anlaşmalarından bize böyle bir hak yok mu acaba.....

mesko

Yeni Üye
Ben okudum su kusmini anlamadim hazine arazisinde kazi izni veriliyormu

tevfiko

Yeni Üye
dedektorle arayamazmiyiz dag tas kazi yapmadan yerini bulup sonra izin alsaknolmuyomuki.

kabakburgiba

Operatör
Artık bu konuyada hükümetin el atması lazım ama ne zaman hangi hükümet atacak kim bilir... düzeleceğine inanıyorum.
canım kardeşim o kadar çok beklersin ki.yaşını bilmiyorum ama bizler görmeyiz.işin içine bi gir anlarsın ne demek istediğimi.

kabakburgiba

Operatör
Artık bu konuyada hükümetin el atması lazım ama ne zaman hangi hükümet atacak kim bilir... düzeleceğine inanıyorum.
şu TR1 de bi program vardı sahi neoldu.çok iddalıydılar.baya bi reyting yapmıştı.kayboldularmı acaba.yoksa birileri ...........?

DEFHUNTER

Yeni Üye
Defineci arkdaşların define aramalarındaki, yapacağı müracatlar vede izin için gerekli bilgiyi edinmesi için konu günceldir.

fatsali

Member
Madde 10 ve madde 12 ne kadar sinir bozucu. Müzelerden bayındırlıktan bilmem nerden gelecek memurlarında harciahlarını arayıcı verecekmiş...
Arayıcıya yazık değil mi ? 1 ay arama için 1senelik ruhsat al, 100 metreyi gecmesin, dünyanın parasını harca, devletin memurlarının bile masrafını cek vs.
Arayıcının tuzu kuru olsa, küp hayali kurmazdı sanırım :200: Hasbinallah.

alfonso

Yeni Üye
Defineci arkdaşların define aramalarındaki, yapacağı müracatlar vede izin için gerekli bilgiyi edinmesi için konu günceldir.
hocam benim bildiğim kadarı ile de aynen sizin yazdığınız gibi her define aramak istiyorum diyene bir dilekçe sonucu izin veriliyor. fakat devamında bir tane bilir kişi,bi arkeolok bilmem ne için ama bi kişi daha var işin içinde bunların maaşlarını kazı kaç gün sürerse biz ödüyormuşuz.:174: ya çıkmadı hiç bir şey?veya çıktı diyelim devletin bize vereceği yüzde 40 lık pay belki 2 senede gelecek bazı duyumlara görede belki hiç gelmeyecek. bencede devletin bu işlere bi el atması en azından bizden yana biraz daha kolaylık sağlanması iyi olur. bu arada kaçak kazıyı kesinlikle desteklemiyorum hem bütün bunlarla beraber kaçak kazıyı ihbar eden kişide sözde bu paydan yüzde 7.5 luk bi pay alıyormuş tabi ne derece doğru bilemem:20: