de haydi git acc

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tugay İçindeki Tümülüs....Envanter No39-08-903 Yapı TürüTümülüs Dönemi Erken Demir Çağı-......Ekli dosyayı görüntüle 234774....gecen edirne cevresinde yer varmi diye konuacan arkadasa itafen ve biride anlatiyodu yorumunda ben askeri alanda calistim filan diyye..dedimki onlara..vazgecin tumulus sevdasindan.trakyanin yuzde kirki askeri alan ve kalite antik yapilarin cogu iclerinde kalmistir diyye .amma dinleemiilerkii.ee de haydi ozaman..Türkiye'deki Tümülüs tipi gömünün en yaygın olduğu yerlerden birisi Trakya'dır. En çok bilinen biçim, konik olmak üzere, küre, yarım küre, biçimsiz tümsekler gibi çeşitli tipleri bulunmaktadır. Tümülüsler mezar tipine göre; platformlular, çukurlular, mezar odalılar, lahitliler ve basit mezar olmak üzere beş ayrı grupta incelenebilir. Nadiren tek, çoğunlukla gruplar halinde bulunurlar. KONUMU...İlçe Vİze Mahalle KöyBeldeMevki GökkayaSokakAdaPaftaParselYüzölçümüNitelikHarita No..gerek yok..BUGÜNKÜ DURUMU.1.Derece Arkeolojik SitKoruma1...Askeri tatbikat alanı içinde yer almakta olup, tatbikatlar esnasında kullanılmak üzere mevzi amaçlı kazı yapılması.Şimdiki Durumu İlçe Merkezi'nin 3 km kuzeyinde bulunan tümülüs, Vize Tatbikat Destek Birlik Komutanlığı Conker Kışlası içerisinde kalmaktadır. Doğal tepe üzerine oluşturulmuş olan tümülüs 10 m yüksekliğinde olup 50 m çapındadır. Askeri alan içerisinde kalan tümülüsün eteklerinde tatbikatlarda kullanılmak üzere yaklaşık 1-1.5 m derinliğinde mevziler kazılmıştır. ...

Mal bulanındır

Mal bulanındır Mhmt82,....Her konuda :) Tümülüslere bulaşmayın diye diye üstüne basa basa.. diye diye.... Sonunda bulaşacam...
Bu ne arkadaş yaaa Kanıma girdiniz valla... Kalmışsa artık ölmeden önce bir tümülüs yapacam :)
gel antalyada var temiz azkullanilmis..burda stajini yap.yukseklisans doktorayida.bintepelerde yaparsin..ilk ataman gorevyerinde...guantanamo olur...kahkaha

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mal bulanındır Mhmt82,....Her konuda :) Tümülüslere bulaşmayın diye diye üstüne basa basa.. diye diye.... Sonunda bulaşacam...
Bu ne arkadaş yaaa Kanıma girdiniz valla... Kalmışsa artık ölmeden önce bir tümülüs yapacam :)
arkadaşım eneze yeni karpuzlu istikametinden giderken sağda bir tümülüs açıldı..içi boş çıktı.gariban kralmış :) :) 10 metreler 20 metreler sonra boş çıkarsa netçez sonra :)

sepetkaya

Editör
Usta eline sağlık, sen yinede bulaşma, bu sefer ben sana söylüyorum bulaşma boşver :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
erken demir çağı dönemi bizi kesmez aga onu arkeologlar açsın
bölge trakya ise trak dönemi tümülüsü iyidir
:D

Mal bulanındır

erken demir çağı dönemi bizi kesmez aga onu arkeologlar açsın
bölge trakya ise trak dönemi tümülüsü iyidir
:D
ustam 28 taneden biri bu..olur pideciye soyliim sana incehamur bibucuk trak frig roma karisik yapsin.ayranda istiinmii kahkaha

Mal bulanındır

Soyut-somut Yaram.. bir iğlelsin, sağlam bir tümülüs e atamamı yapacam, zorluk tezini bu güzel konuya yazarım..
akil vermek haddime deil beni yanlis anlama..ankaraya yolun duserse gordionu bi gez buyuk tumulusu yakindan gez icini disini gozlemle..ben yaptim gezdim cogunu..ve sunu iyi anladim insaa etmek sonradan icine girmekten daha kolay..oyuzden insanlar giris yonu ve yonteminde zorlaniyor.kismetse sen ac bitane diyceem.amma diyemem

Tastan

Editör
İyiki yakın çevremde yok bakıp platonik bir aşka tutulmak istemezdim :)

deli firat

DOĞACI
Kardeşim sen hiç malum yerleri açıp odaya girip dolu odayı başım belaya girmesin çıkraçaklarım elimde patlamasın kısacası başım ağrımasın diye hiçbir şeye el sürmeden tekrar kapatan doydunmu?