Cumhuriyet bayramimiz kutlu olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alaattin

Üye
Kiymetli dostlarim.cumhuriyeti su sekilde algilarsaniz neye nekadar sevinip uzulucemizi anlarsiniz.düşünün en sevdiginiz biri cok yakininiz kaza gecirdi sizce o kazada olmesimi yoksa sakat kalmasinimi istersiniz.olmektense yarimda olsa nefes almasini be sahsen istedim sizlerde en kötünün iyisini istersiniz.cumhuriyèt budur buyuk ihanet arasindan cikmis sakat kalmis bir durumdur.ancak sakat ta olsa bas tacimizdir.simdi cumhuriyetin ozurlerini kapatmak bizlerin elinde daha ileri getirmek namusumuzdur.6 yasinda basladim ataturku sorgulamaya cahil aklimla ilk düşündüğüm tek basina nasil yapmis diye.cumhuriyeti ataturk degil halk kurmustur.ataturkte bu millete saygi duyup konuyu onaylamistir.

Alaattin

Üye
Bir tarafta sigara tabakasini osmanlinin hazinesi deyip iade eden son padisah diger tarafta korkuyu ve ölümü unutan büyük komutan mustafa kemal ataturk.

Alaattin

Üye
Omer hattap arkadasada sunu soylemek isterim degerli dostum bu memlekette allah allah diyenler den cektik .kimse kimsenin elinden kuranini tesbigini almadi.allah in varligina kitabimizin kuran olduguna son peygamberimiz h.z muhammet oldugunu ben ve benim gibi cogu insan biliyor.5 yasinda cockta bunu biliyorsa demekki ataturk islami yasaklamamis.bu pencereden bakmani rica ederim

Alaattin

Üye
Hele sunu bi okuyun .ataturke gelirler atam askerler ac susuz elbiselri yok mermi kalmadi sungu takacak gucleri yok kaldiki harbe devam etsinler.arkadaslar askere verilen manevi guce bakin simdi.bu kelimeyi hangi dusunceyle bir araya getirdin be buyuk insan.ARADIGINIZ KUDRET DAMARLARINIZDAKI ASIL KANDA MEVCUDTUR.bu kelime kimin aklina gelir.helal olsun

hades40

Bilgili Üye
Alaattin Başta sizin ve bizler gibi düşünen herkesin CUMHURİYET bayramını kutlar açtığınız konu içinde ayrıca teşekkür ederim....

Alaattin

Üye
Basinizi agrittim egri dogru yorumlarda olabilir kusura bakmayin burasi define sitesi ancak zaman zaman guzel gunleri hatirlamak hatirlatmak guzwl.yorum ve beyeninler tesekkurler

SLayer

Bilgili Üye
burası siyasi site degil CUMHURİYETE hakaret sitesi hiç degil klevye başında oturup bu yazıları yazabiliyorsak CUMHURİYET VE ULU ÖNDER ATATÜRK sayesindedir bu bayramı küçümsemekte kimsenin haddine degildir
Bi şeyi daha unutmuşsunuz sokaklarda fuhsiyat oluyorsa buda Atatürk sayesinde bundan gurur duyuyursan diyecek lafım yok klavye başında değil bu islam için heryerde bunu söylemek boynumun borcu islami kötülemek te ne senin nede senin atan olacakların haddi hiç değil bilmem anlatabildimmi

ÖMER HATTAB

Editör
Evet burası ber define sitesi
burda siyaset yapılmaz
burda din konuşulmaz
arkadaşlar biz neyiz
koca koca adamlarız
elbete bir siyasi görüşümüz var
ama bunu kimseye dayatmıyıcaz
arkadaşlarımı incitmemek için sözlerimi cımbızla seçiyorum
kimseyi hedef almıyorum, kimseye sende benim gibi düşüneceksini dayatmıyorum
kendimce o dönemin doğruların vurgulamaya çalışıyorum
beğenmeye bilirsiniz saygı duyarım
din konuşmayalım,burası bir define sitesi diyoruz
oysa biz burda yirmi dört saat din konuşuyoruz dini argumanlardan bahsediyoruz
haçıydı putuydu papazıydı üçleme (teslis)yahudilikten putpereslikten
ölügömme şekilerinden mezar çeşitlerinin emvailerini konuşuyoruz
elin eşkiyası bize dinini bir güzel öğretiyor
haç hakkında sayfalar dolusu bilgi sunarız
ya dinimiz olan islam hakkında, neden bir mesaj dahi yazamıyoruz
biz elin eşkiyasından dinimize daha mı uzağız
yoksa onların dini hak ta (haşa)bizim dinimiz iptalmı oldu
bir yönetici olrak buraya saatlerimi verip bir ayetle bir hadisle üyelere bir mesaj aktaramıyorsam
ben o eşkiyadan dinine daha az bağlı biriyim demktir,bu bir vebaldir
yarın kıyamette Allah cc bunun hesabını sorar.
selametle k

acemi 55

Bilgili Üye
Bi şeyi daha unutmuşsunuz sokaklarda fuhsiyat oluyorsa buda Atatürk sayesinde bundan gurur duyuyursan diyecek lafım yok klavye başında değil bu islam için heryerde bunu söylemek boynumun borcu islami kötülemek te ne senin nede senin atan olacakların haddi hiç değil bilmem anlatabildimmi
nerde geçiyor islamı kötüledigim önce sen anla sonra konuş senin yaşın kadar benim oruç tutmuşlugum var kimin dinine ne kadar baglı oldugunun kararını senmi vereceksin atalarıma gelince sen onu agzına almak için önce abdest al sonra konuş benim evimde kapı gibi istiklal madalyası var bu madalyayı klevye başında otururken verilmedi atama

ÖMER HATTAB

Editör
Arkadaşlar meseleyi farklı boyutlara taşımıyalım
kimse kimsenin dinin sorgulamaya
atalarını yargılamaya hakkı yoktur
ayette onlar bir ümmeti gelip geçtiır
onlarınyaptıkları kendine sizin yaptığınız kendinize
kimse kimsenin yeptığından sorumlu deeğildir, diyor.
yine bir hadiste şöyle buyruluyor
hepiniz ademin çocuklarısınız
arabın aceme ecemin araba bir üstünlüğü yoktur
üstünlük takvadadır,o da Allah katında.
birbirimizi hedef almıyalım
kırmadan dökmeden fikirlerimizi beyan edelim
yoksa bu şekliyle bir yere varamayız
birisi konuyu kapatır birşeyde konuşamayız.
selametle arkadaşlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...