Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Meltun

Bilgili Üye
Kiymetli ustam,
".... mineralden etkilenmez....."
Cok iddali bir soz.
Mineralden etkilenmeyen cubugun bulundugu gun, bayram yapilacak gundur.
Daha boyle bir cubuk maalesef mevcut degildir. İnsallah birgun olur.
Sn;BulursamKader25
İddeayı sevmem.Müsait bir anımda size elimdeki mineralli taşlar veya sizin kargo ile göndereceğiniz mineral veya mineralli taşlar üzerinde çubuğun konumunun videosunu çekip göndersem ikna olurmusunuz.Saygılarımla

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sn;BulursamKader25
İddeayı sevmem.Müsait bir anımda size elimdeki mineralli taşlar veya sizin kargo ile göndereceğiniz mineral veya mineralli taşlar üzerinde çubuğun konumunun videosunu çekip göndersem ikna olurmusunuz.Saygılarımla
Maalesef ikna olmam.
Neden ikna olmam..?
Arazide en az 3.000 adet mineral oldugu kayitlarda mevcut. Benim gonderecegim 3-5 minerali asmasi onemli degil. Belki ben de 2.900 minerali elemis olabilirim, amma yetmiyor, yetmez.

Şu bilgileri paylasabilirseniz ikna olabilirim:
1-Bu cubuklari kac yildir kullaniyorsunuz?
2-Kac yerde hedefe ulasabildiniz..?

Meltun

Bilgili Üye
Maalesef ikna olmam.
Neden ikna olmam..?
Arazide en az 3.000 adet mineral oldugu kayitlarda mevcut. Benim gonderecegim 3-5 minerali asmasi onemli degil. Belki ben de 2.900 minerali elemis olabilirim, amma yetmiyor, yetmez.

Şu bilgileri paylasabilirseniz ikna olabilirim:
1-Bu cubuklari kac yildir kullaniyorsunuz?
2-Kac yerde hedefe ulasabildiniz..?
Sn;BulursamKader25
Şahsen bende sizin gibi inanmam.Bizde bir söz vardır."Göz görmeyince,Gönül kanaatetmez" denir.
Suallerinize gelince
1-Çubuklarımı 1975 yılından bu tarafa geliştirerek kullanırım.Bu son çubuklarımın internet ortamında 112.000 izleyicisi olan videosunu "Definesohbeti.com" diye yazarak izleyebilirsiniz.Bu çubukları 3500 adet mineralin birlikte bulunduğu iddea edilen ortamda denemiş olduğumu ayrıca ifade etmek isterim.
2-Nerede,nasıl buldun veya buldun mu gibi soruların cevabı yoktur.Kimsede bulduğunu söylemez,yinede resmi kazı sonrası etrafta fazla kalabalık oluşmasından dolayı malzemesi alınmadan kapatılan bir noktada çubukların daha ilk denemesinde 5,5 metrede varlığı tespitimiz olmuş,kişilere derinlik dahil noktayı verdiğimizde hayret etmişlerdir.Sonrası resmiyet içerisinde gerçekleştirileceği bize izah edildiğinden sonuç gizli kalmıştır.Biliyorum ki bu anlatıklarım da size yetmeyecektir.Mineral deyip geçiyoruz ,aslında bizim esas sıkıntımız çubukların küçük metal zerreler cevherler üzerindeki hassasiyetidir.Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Sn;BulursamKader25
Şahsen bende sizin gibi inanmam.Bizde bir söz vardır."Göz görmeyince,Gönül kanaatetmez" denir.
Suallerinize gelince
1-Çubuklarımı 1975 yılından bu tarafa geliştirerek kullanırım.Bu son çubuklarımın internet ortamında 112.000 izleyicisi olan videosunu "Definesohbeti.com" diye yazarak izleyebilirsiniz.Bu çubukları 3500 adet mineralin birlikte bulunduğu iddea edilen ortamda denemiş olduğumu ayrıca ifade etmek isterim.
2-Nerede,nasıl buldun veya buldun mu gibi soruların cevabı yoktur.Kimsede bulduğunu söylemez,yinede resmi kazı sonrası etrafta fazla kalabalık oluşmasından dolayı malzemesi alınmadan kapatılan bir noktada çubukların daha ilk denemesinde 5,5 metrede varlığı tespitimiz olmuş,kişilere derinlik dahil noktayı verdiğimizde hayret etmişlerdir.Sonrası resmiyet içerisinde gerçekleştirileceği bize izah edildiğinden sonuç gizli kalmıştır.Biliyorum ki bu anlatıklarım da size yetmeyecektir.Mineral deyip geçiyoruz ,aslında bizim esas sıkıntımız çubukların küçük metal zerreler cevherler üzerindeki hassasiyetidir.Saygılarımla

Videoyu izledim yazınızı düzelttim. Gerçekten tebrik ediyorum sizi. Yani bu mu kardeşim marifetiniz. İki bilek hareketi ile çubuğun dönmesini sağlamak ve insanlarla dalga geçmek. Tek çubuk kullanmanıza rağmen, zaten daha önce çift çubukta derinlik almayı eleştirmenizden anlamıştım bu işte bir bit yeniği olduğunu. Bak kardeşim biz en iyi çubuk bizim çubuklarımız diye bir iddiada bulunmuyoruz. Her eleştiriye açığız ve her fikre önem veriyoruz. Varsa çubuk geliştirmede bir öneriniz buyrun açıklayın herkes faydalansın. Yok ben açıklamam kimse faydalanmasın isteyen bana özelden şurdan burdan ulaşsın diyorsanız eğer ki anlatımlarınız bunu gösteriyor; sizi reklam yapmama konusunda uyarıyorum. Bir bilginiz var ise lütfen site üyelerine detaylıca açıklayıp faydalanmasını sağlayınız aksi durumda üstü kapalı anlatımlara mahal verilmemektedir. Lütfen uyarıyı dikkate alınız aksi taktirde cezai işlem uygulanabilir. Hayırlı forumlar

Son düzenleme:

Meltun

Bilgili Üye
Videoyu izledim yazınızı düzelttim. Gerçekten tebrik ediyorum sizi. Yani bu mu kardeşim marifetiniz. İki bilek hareketi ile çubuğun dönmesini sağlamak ve insanlarla dalga geçmek. Tek çubuk kullanmanıza rağmen, zaten daha önce çift çubukta derinlik almayı eleştirmenizden anlamıştım bu işte bir bit yeniği olduğunu. Bak kardeşim biz en iyi çubuk bizim çubuklarımız diye bir iddiada bulunmuyoruz. Her eleştiriye açığız ve her fikre önem veriyoruz. Varsa çubuk geliştirmede bir öneriniz buyrun açıklayın herkes faydalansın. Yok ben açıklamam kimse faydalanmasın isteyen bana özelden şurdan burdan ulaşsın diyorsanız eğer ki anlatımlarınız bunu gösteriyor; sizi reklam yapmama konusunda uyarıyorum. Bir bilginiz var ise lütfen site üyelerine detaylıca açıklayıp faydalanmasını sağlayınız aksi durumda üstü kapalı anlatımlara mahal verilmemektedir. Lütfen uyarıyı dikkate alınız aksi taktirde cezai işlem uygulanabilir. Hayırlı forumlar
Öncelilikle düzeltme için teşekkür ederim
Sn;Toyalp kardeşim
Bu bir açıklamadır. İnşaallah reklam olarak algılamaz, münazara ve münakaşa yaparak konuyu uzatmayız.
“Tek çubuk kullanmanıza rağmen, zaten daha önce çift çubukta derinlik almayı eleştirmenizden anlamıştım bu işte bir bit yeniği olduğunu.” Demişsiniz de çubuk merakı olan ve yapmak isteyen arkadaşlarımıza bilgi ve yardım için hazırladığım ölçülerine kadar açıklamasını yaptığım çift çubuk yapımı videosunu izlememişsiniz. Bu da sizin peşinen hata aramak için izlediğiniz kanısını düşünmeme neden olmuştur. “Kaldı ki çift çubukları yaptım ve senelerce çeşitli ölçü tekniklerini de birlikte kullandım çubuğun son hareketini sorarken de bilgim dahilinde sordum.
Siz bunu eleştiri olarak kabul etmişsiniz. Bu videoyla kalmışmıyım. Hayır 4 lü çubuk yapımını da video haline getirip sunmuşum. Tüm videoların sunuluş tarihleri diğer benzer videolarla karşılaştırırsanız ne yapmaya çalıştığımı anlarsınız diye düşünüyorum. Bu açıklamalarım sayesindedir ki birçok insanımızı define çubukları satan kişilerin elinden kurtarmışımdır. İnsanın eleştiriye tahammülü olmayınca hemen işin içinde bit yeniği aramaya başlıyor. Neticede olmayan şeyleri var gibi kabul ederek suçlamalar da peşi sıra gelir.
1-Kesinlikle bilinmeli ki reklam yapmıyorum.
“İki bilek hareketi ile çubuğun dönmesini sağlamak ve insanlarla dalga geçmek.” Demişsiniz de
Düşünememişsiniz ki İnsanlarla dalga geçmek cehaletin belirtisidir. Benim kitabımda yazmaz.

2-Bu durumda bende bahse konu çubuğu mengeneye bağlar çalışmasını size video olarak gönderirim. Mahcup olursunuz.
3- Veya gelir bizzat dener sonuçlarını gözlerinizle görür,
burada da açıklarsınız.
4-En iyi çubuk benim çubuklarımdır diye bir düşüncem yok. Bu bir yakıştırmadır. Asla kabul edebileceğim bir durum değildir. El elden akıl akıldan üstündür.
5-Bahse konu video bilgi amaçlı konulmuştur. Ve de satış yoktur. İsterdim ki nasıl yapıldığı hakkında sorular sorulsun bende cevaplıyayım arkadaşlar istifade etsin. Ama maalesef

“Bir bilginiz var ise lütfen site üyelerine detaylıca açıklayıp faydalanmasını sağlayınız aksi durumda üstü kapalı anlatımlara mahal verilmemektedir. Lütfen uyarıyı dikkate alınız aksi taktir de cezai işlem uygulanabilir. Hayırlı forumlar” Diyorsunuz da
6-Diğer videolara bakmış olsa idiniz ikili, dörtlü çubukların yapılış şekilleri ölçüleri ile birlikte açıklamalı olarak yapmak isteyenlerin hizmetine sunulmuş. Belki de site üyelerinden de birçoğunuz istifade etmiştir. İlgilenen ve isteyenlere de yapımında yardımcı olunmuştur. Olunmaktadır. Bunlar bilgi paylaşımı değilse, nedir. Şimdi ben çubukların yapılış durumlarını açıklayan videoları site yüklesem”ki bunu yapmayacağım” reklamdır mantığıyla algılanıp cezai işlem uygulanacağının farkındayım.Saygılarımla

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Sn;Toyalp kardeşim
Bu bir açıklamadır. İnşaallah reklam olarak algılamaz, münazara ve münakaşa yaparak konuyu uzatmayız.
“Tek çubuk kullanmanıza rağmen, zaten daha önce çift çubukta derinlik almayı eleştirmenizden anlamıştım bu işte bir bit yeniği olduğunu.” Demişsiniz de çubuk merakı olan ve yapmak isteyen arkadaşlarımıza bilgi ve yardım için hazırladığım ölçülerine kadar açıklamasını yaptığım çift çubuk yapımı videosunu izlememişsiniz. Bu da sizin peşinen hata aramak için izlediğiniz kanısını düşünmeme neden olmuştur. “Kaldı ki çift çubukları yaptım ve senelerce çeşitli ölçü tekniklerini de birlikte kullandım çubuğun son hareketini sorarken de bilgim dahilinde sordum.
Siz bunu eleştiri olarak kabul etmişsiniz. Bu videoyla kalmışmıyım. Hayır 4 lü çubuk yapımını da video haline getirip sunmuşum. Tüm videoların sunuluş tarihleri diğer benzer videolarla karşılaştırırsanız ne yapmaya çalıştığımı anlarsınız diye düşünüyorum. Bu açıklamalarım sayesindedir ki birçok insanımızı define çubukları satan kişilerin elinden kurtarmışımdır. İnsanın eleştiriye tahammülü olmayınca hemen işin içinde bit yeniği aramaya başlıyor. Neticede olmayan şeyleri var gibi kabul ederek suçlamalar da peşi sıra gelir.
“İki bilek hareketi ile çubuğun dönmesini sağlamak ve insanlarla dalga geçmek.” Demişsiniz de
Düşünememişsiniz ki İnsanlarla dalga geçmek cehaletin belirtisidir. Benim kitabımda yazmaz.

2-Bu durumda bende bahse konu çubuğu mengeneye bağlar çalışmasını size video olarak gönderirim. Mahcup olursunuz.
burada da açıklarsınız.
4-En iyi çubuk benim çubuklarımdır diye bir düşüncem yok. Bu bir yakıştırmadır. Asla kabul edebileceğim bir durum değildir. El elden akıl akıldan üstündür.
5-Bahse konu video bilgi amaçlı konulmuştur. Ve de satış yoktur. İsterdim ki nasıl yapıldığı hakkında sorular sorulsun bende cevaplıyayım arkadaşlar istifade etsin. Ama maalesef

“Bir bilginiz var ise lütfen site üyelerine detaylıca açıklayıp faydalanmasını sağlayınız aksi durumda üstü kapalı anlatımlara mahal verilmemektedir. Lütfen uyarıyı dikkate alınız aksi taktir de cezai işlem uygulanabilir. Hayırlı forumlar” Diyorsunuz da
6-Diğer videolara bakmış olsa idiniz ikili, dörtlü çubukların yapılış şekilleri ölçüleri ile birlikte açıklamalı olarak yapmak isteyenlerin hizmetine sunulmuş. Belki de site üyelerinden de birçoğunuz istifade etmiştir. İlgilenen ve isteyenlere de yapımında yardımcı olunmuştur. Olunmaktadır. Bunlar bilgi paylaşımı değilse, nedir. Şimdi ben çubukların yapılış durumlarını açıklayan videoları site yüklesem”ki bunu yapmayacağım” reklamdır mantığıyla algılanıp cezai işlem uygulanacağının farkındayım.Saygılarımla
O zaman şu tekli ve hiç bir minerale gitmeyen harika çubuklarınızın da yapımını bu konu altında paylaşmanızı dört gözle bekliyorum. Buyrun yapılışını ve çalışma şeklini anlatın da üyelerimiz de faydalansınlar. Madem reklam değil amacınız bunu yapmanızda da bir sakınca olmaz.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sn;Toyalp kardeşim

burada da açıklarsınız.

Merhaba,
Sn. Meltun

Çubukların yapımını açıklamanızın reklama gireceğini düşünmüyorum. Benim bildiğim kadarıyla ticari fayda sağlamaya yönelik cümle kurulumları olması gerektiği gibi ters tepiyor. Bu tamamen sizin bireysel tercihiniz.

Benim merak ettiğim başka bir şey var. Cevap verebilirseniz memnun olurum.
Mineralden etkilenmiyor olabilir. Neredeyse 45 yıldır tecrübe ettiğinizi söylemişsiniz. Bu neredeyse bir insan ömrü. Bu çabanın bir karşılığını bilgi seli şeklinde almış olmalısınız.

Merakım şu ;
Çubuklarınızın metallare verdiği tepkiler konusunda bizi aydınlatabilir misiniz ?
Yani Tüm metallere duyarlı mı? Sizin algılarınıza göre ortalama kaç metre mesafeden algılıyorsunuz. Hedef üzerine gelmeden ve hedef üzerinde ne gibi değişiklikler yapıyor.
Yani kısaca metal tespiti nasıl,her metali tespit ediyor mu,metal ayrımını nasıl yapıyorsunuz ve sizin özgün düşünceleriniz ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli Ustam,
Neredeyse benim yasim kadar cubukta bir emeginiz var. Yaklasik 45 yil.
Bende 20 senedir haşir neşirim.
Hicbir ustamin işlem usulu ve teknigine asla mudahil olmam. Herkesin yogurt yiyişi kabulumdur.
Takdir edersiniz ki; minerale yakalanmak cubukcunun baş belasidir. Bunu %100 eleyen bir cubuk ve sistemi henuz bulani gormedik de duymadik da. Bulan varsa da biz bilmiyoruz.
Ayrica metal tespiti benim icin 2nci siradadir. Onceligim boslugu bulabilmektir.

Siz bu cubuklarin minerale yakalanmadigini soyluyorsunuz. Hal bu olunca arazide ne kadar varsa hepsini toplamaniz gerekir. Bu da ciddi bir variyete sahip olmanizi gerektirir. Bulundugunuz bolge cok verimli degilse Konyaya gelebilirsiniz. Size isaretleme yapacaginiz cok yer gosterebilirim.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konu bizimde radarımızda :) Güzel bi tarif bekliyoruz ustam sizden. İnş. Faydanız dokunucak bizlere diye ümid ediyoruz

Meltun

Bilgili Üye
Merhaba,
Sn. @Meltun

Çubukların yapımını açıklamanızın reklama gireceğini düşünmüyorum. Benim bildiğim kadarıyla ticari fayda sağlamaya yönelik cümle kurulumları olması gerektiği gibi ters tepiyor. Bu tamamen sizin bireysel tercihiniz.

Benim merak ettiğim başka bir şey var. Cevap verebilirseniz memnun olurum.
Mineralden etkilenmiyor olabilir. Neredeyse 45 yıldır tecrübe ettiğinizi söylemişsiniz. Bu neredeyse bir insan ömrü. Bu çabanın bir karşılığını bilgi seli şeklinde almış olmalısınız.

Merakım şu ;
Çubuklarınızın metallare verdiği tepkiler konusunda bizi aydınlatabilir misiniz ?
Yani Tüm metallere duyarlı mı? Sizin algılarınıza göre ortalama kaç metre mesafeden algılıyorsunuz. Hedef üzerine gelmeden ve hedef üzerinde ne gibi değişiklikler yapıyor.
Yani kısaca metal tespiti nasıl,her metali tespit ediyor mu,metal ayrımını nasıl yapıyorsunuz ve sizin özgün düşünceleriniz ?
Sn;Trakyalı81 kardeşim
Bende reklam olarak niteleneceğini düşünmedim. Çubuk videosu bilgi amaçlı izlenilsin diye kardeşimizin sorusuna binaen bir nasıl ulaşabileceği hakkında bir açıklama yaptım. Sonucu maalesef farklı algılandı. Şahsen kişilere kızmıyorum. Onlarda netice itibariyle üstlendikleri görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Burada noksanlık anlamaya çalışmadan farazi karar vermek yanlış olan bu ve bununda artık geriye dönüşü yoktur. Neden diye sorulsaydı cevabı verilir durum daha farklı olurdu. Kaldı ki benim için bu konu kapanmıştır.
Çok şükür ki bu geçen yıllar içerisinde Allah C.C. izni ile nacizane bilgilere ulaştım. Allah C.C. nasip ederse arge çalışmalarım neticesinde farklı bilgilere sahip olabileceğimi düşünüyorum.
Merakınıza cevaben;
1-)Tüm metallere duyarlıdır, öncelikle temas halinde olduğu metali arar.
2-)İlk yaptığımız denemede mübalağa olarak kabul etmezseniz en uzak mesafe olduğu için yazıyorum.1500 metre uzaklık 5,5 metre derinlik burada resmi kazı yapılmakta,
3-)Arazide çubuğu elinize alıp tuttuğunuz andan itibaren bir iki saniye içinde hedefe “sinyal aldığı noktaya” yönelir. İstikamette yürümeye devam ettiğinizde sağa sola sapma yapmadan noktaya kadar götürür.
4-)Nokta üzerine geldiğinizde kendi ekseni etrafında 360 derece turlamak suretiyle döner. Tüm hedef noktalarında “boşluk hariç” hareketi budur. Altın da şu kadar tur, Gümüş te şu kadar tur, Bakır da bu kadar tur döner diye kaidesi yoktur. Ayni dönüşü tüm arananlar üzerine gelindiğinde yapar.
5-) Hemen hemen tüm çubuk sistemlerinde olduğu gibi aramak istenilen her ne ise sağ ele alınıp temas ettirilerek tutulur ve kullanılır. Artık çubuk temas olunandan başka hiç bir metalle ilgilenmez, Bu temas olayı ayni zamanda metal ayırımıdır.
Aranan çevre doğru bilgi ile gidilen ve de doğru adres ise bir iki saniye içerisinde istikamet gösterir. Yoksa hiçbir hareket göstermez. Çubuğun bu hareketi aşırı stresli ve alkol gibi maddeler kullananlarda geçerli değildir. Bu insanlarda kesinlikle çalışmaz. Yön bulmak içinde kendi etrafınızda dönmenize gerek yoktur.
Masa üstünde yüzeysel olarak metal ayırımı hakkında video çekimini’de yayınlamıştım. Bilinen nedenleri yeniden yaşamamak adına şuradan izleyiniz diye adres veremiyorum. Özür dilerim.
Özgün düşünceme gelince;
Çubuk sistemlerinde algılanan frekans, manyetik alan veya ışımayı diye adlandırdıklarımızı çubukla yükseltebilme söz konusu olamadığından küçük bir metalle büyük metal kütlesi arasında farkı algılayabilmek zordur. Bu yüksek algılamanın yapabilmesi için bir çok arkadaşımızın arayış içerisinde olduğu, değişik uygulamalar yapıla geldiği bilginiz dahilindedir.
Yapılamaz diye de bir şey yok “Olmaz, Olmaz” Saygılarımla

Meltun

Bilgili Üye
Kiymetli Ustam,
Neredeyse benim yasim kadar cubukta bir emeginiz var. Yaklasik 45 yil.
Bende 20 senedir haşir neşirim.
Hicbir ustamin işlem usulu ve teknigine asla mudahil olmam. Herkesin yogurt yiyişi kabulumdur.
Takdir edersiniz ki; minerale yakalanmak cubukcunun baş belasidir. Bunu %100 eleyen bir cubuk ve sistemi henuz bulani gormedik de duymadik da. Bulan varsa da biz bilmiyoruz.
Ayrica metal tespiti benim icin 2nci siradadir. Onceligim boslugu bulabilmektir.

Siz bu cubuklarin minerale yakalanmadigini soyluyorsunuz. Hal bu olunca arazide ne kadar varsa hepsini toplamaniz gerekir. Bu da ciddi bir variyete sahip olmanizi gerektirir. Bulundugunuz bolge cok verimli degilse Konyaya gelebilirsiniz. Size isaretleme yapacaginiz cok yer gosterebilirim.
Sn;BulursamKader25 kardeşim
Trakyalı81 kardeşime yazdıklarım sorularınıza kısmen cevap verecektir.
Çubuğun mineralden etkilenmediği doğrudur. Boşluk denilince hani nasıl derler milimi milimine tespit etme imkanı sunar. Hatta boşluğun girişini rahatça bulabilir, içerisinde metal varsa bulunduğu yeri tespit edebilirsiniz.
Çubuğun boşlukta çalışma şekli şöyledir;
Doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kişilerle bilgi dahilinde gittiğiniz bölgede oda mezar gibi yer mevcut ise çubuk boşluk üzerine geldiğinizde saat rakkası gibi salınım yapar. Boşluğun sınırına “duvarına” geldiğinizde veya sınırı üzerinde yürüdüğünüzde Salınımı keser boşluk sol tarafta ise devamlı solu, eğer sağda ise devamlı sağı diğer sınıra gelene kadar göstermeye devam eder. Yürüdüğünüz duvar üzerinde odaya giriş mevcut ise giriş üzerine geldiğinizde yine sağa ve sola salınım yapar. Giriş bittiğinde yine boşluğun kaldığı yönü gösterir. Eğer ki içeride metal varsa boşluk içerinde yürüdüğünüzde ve üzerine geldiğinizde kendi ekseni etrafında dönmeye başlar. Variyet konusunda Allah C.C. takdiri kadardır çok şükür. Bulunduğum yer bakir bir bölgedir. Davetinize teşekkür ederim. İcabet edemiyeceğim içinde özür dilerim. Saygılarımla