Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@bulursamkader25 hocam toprağın altındaki küpün, sandığın yüksekliğıni konularınızdan öğrendik'te ,hacmini ve enini nasil buluruz?sanırım ayrı bir ders konusu.

çubukla arazide bir noktada sinyal aldiniz.
Diyelim gümüşün işaretini çubuk verdi.
Devaminda hemen mineral testi yapacaksiniz.
Hala sadece gümüşe tepki veriyorsa;
bu gümüş bir muhafazanin içinde olmasi lazim.
Bu küp olur, küpe benzer şeyler olabilir.
Veya en azindan 3 parça yassi taş arasina konur.
Siz aynen oda tespitinde yaptiğiniz gibi, bu noktada
aşağidaki yerin enini boyunu çubukla tespit edebilmelisiniz.
En-boy ölçüsü aldiniz. Misal: 40x30 cm. çikti.
Sonra kabloyu serip derinliğine bakmaniz gerekir.
Derinlikte makul ise; ön çalişma yapmak vacip olur.
En-boy çikmadiysa çok önemsememek lazim.

gerçi çalıştıkça boşlukta kiriş varsa,veya duvarın üstünde ellerimizi hafif yaklaştırdıgımizda çubukların ucu v oluyor bu uçlarin açısı duvarın,kirişin kalınlığını veriyor diye düşünüyorum,

bu şekilde hacim tespitini tahmin eden ustalar var.
Ben kullanmiyorum bu usulü.
Denemekte ise kesinlikle fayda olabilir.

hacimde'de çubuklarla üstünde durduğumuz , örnek olarak , 1kğ çivi bir adet sağ elimize alarak yaptığım testte ellerimizi bir birine (0) noktasında yaklaştırıp veya baş parmaklar birbirine dokunduğunda'da çubuklar x pozisyondan önce paralel sonra sonra ,sağ çubuk sola, sol çubuk tam sağa açılıyor. çivilerı arkadaş azar azar aldığında açı daralıyor,sağ çubuk sağa , sol çubuk sola doğru . üç,dört tane kaldığinda uç kısmında küçük açı ile parelele yaklaşik oluyor.tespitlerimin sonucunu teyit etmenizi rica ederim.

bu konuda bilgim ve çalişmam yoktur.
Denenerek teyidi yapilabilir.
Anlattiğiniz bilgiler teyit edildiğinde çok işe yarar bir sistem olarak kabul etmek gerekir.

açtığınız yolda sayenizde başınızı ağrıtacağız sanırım , birde bu çividen örnek verdim çivilerin çoğunluğu bir yerde ,diğer kısmını 6,7 mt ileriye koydum tam ortalarından 3,4 mt ileri gittim çubukları tutum sağ elde 1ad.çivi var yön vedi tam orta noktada kapandı ,ileri 1,2 adım attım geri döndü orta noktada kapandı x pozisyonuna geldi az olan tarafa dönüyorum bilerek 2,3 saniye sonra çok olana yön veriyor

çok olan metale yön vermesi çubuğun: çubuk cinsi ile alakalidir.
Bazi çubuklar en yakindaki metale gider, bazi çubuklar da o alandaki en fazla olana gider.
Kisaca bu çubuk cinsine göre değişir.
Bununla alakali yazdiğim yazilarda detaylar mevcuttur.

ve x durumuna geçip iki metal arasında hat oluşuyor.bu hattan çıktımı x öyle bozuyor,tekrar çok olana değilde çizgiye yön veriyor.altinda denedim aynı sonuç bir sebebi vardır muhakkak,bir konu daha var çok uzattım onuda daha sonra yazarım inşallah sağlıcakla,allaha emanet cümleten.

Herkese çaliştiğinin karşiliği vardir.
Kolay gelsin.

Ibrhm

Aktif Üye
Hayırlı akşamlar cümleten BulursamKader25 hocam çubukçuların sorunu olan minerallerı bulmanın ve onlardan tamamen emin olmanın, çubuğu çektiğimizde her hangi bir numuneyi elimize almadan ,arazide ve masanın üzerinde ,evde halının üzerinde bütün numunelerin ,altin ,gümüş,bronz,bakır,kemik,kurşun vs. 2,3 mt mesafeden hepsinin tek ,tek 1 dakika içerinde yaklaşık, gümüş çubukla hızlı,aleminyum ve çelik(krom) çubukla biraz daha ağır üzerlerine gitmeden sinyallerıni bir seferde alabiliyorum.tabiki test etmediğım bazı işaretler de var içerisinde örneğin plastik,cam gibi ortamda bulunan tahminim. Minerali numunesiz bulma ve kontrol altına alma gibi çalışmam oldukça başarılı .Bütün arkadaşların deneyerek sonuçlarını yazmasını dilerim.

Ibrhm

Aktif Üye
Bilgi paylaştıkça gelişir, Sağ elimiz+ sol elimiz - ise Çubuğun'da +(artısı)- (eksisi) olması gerekli ,

Ibrhm

Aktif Üye
Kullandığım üç çubukta metallere ve minerallere aynı tepkiyi veriyor.Yalnız gümüş çubuk daha hızlı

Ibrhm

Aktif Üye
Çubuklarda pvc ,plastik kundak kullanıyorum, çubuğu ortadan kesip,büküyorum bir tanesini plastik kundağa koyup , önümde bir tarafa altın, diğer tarafa yarım metre mesafede gümüş koyuyorum. +(artı)ise sağ elimde kaldırıyorum çubuk saat yönünde dönüp altının üzerinde duruyor, -(eksi) ise sağdan sola saat yönünün tersinde dönüp gümüşün üzerinde duruyor. Yönleri tespit ettikten sonra + sağ elde - eksi sol elde kullanılıyor , buda bizim minerallere takılmamamızı sağlıyor. Devamlı takıldığınız mineral varsa bir tarafa altın, bir tarafa mineral koyun minerali algılar fakat takılmaz altına yön verir.

Ibrhm

Aktif Üye
Bu sistemde sağ elimie numune alarak kullanırsak hiç şaşmadan o numune olan metale kilitleniyor

Ibrhm

Aktif Üye
Bu sistemde sağ elimize numune alarak kullanırsak hiç şaşmadan o numune olan metale kilitleniyor.Mineralleri ve diğer metalleri görmüyor.

BulursamKader25

Çubuklarda pvc ,plastik kundak kullanıyorum, çubuğu ortadan kesip,büküyorum bir tanesini plastik kundağa koyup , önümde bir tarafa altın, diğer tarafa yarım metre mesafede gümüş koyuyorum. +(artı)ise sağ elimde kaldırıyorum çubuk saat yönünde dönüp altının üzerinde duruyor, -(eksi) ise sağdan sola saat yönünün tersinde dönüp gümüşün üzerinde duruyor. Yönleri tespit ettikten sonra + sağ elde - eksi sol elde kullanılıyor , buda bizim minerallere takılmamamızı sağlıyor. Devamlı takıldığınız mineral varsa bir tarafa altın, bir tarafa mineral koyun minerali algılar fakat takılmaz altına yön verir.
Basarilar dilerim ustam.
Her zaman soyledigim seyi sizin sisteminiz icinde soylemek isterim:
Onemli olan hedefe ulasmaktir.
Hedefe ulastiginiz yontem en guzel yontemdir.
Sizin sistemizi hic denemedim, tecrubem yok maalesef.

ağrı

Aktif Üye
sayın hocam sizi takip etnekteyim yaptığım çalışmayı söylemek istedim evde bir arkadaşın yardımıyla altın hariç metaller pilastikler vb gibi şeyleri tek tek arkadaş sakladı o ortamda olmadan aramaya başladım kundaksız 2mm bakır çubuk kullallanmaktayım şimdi hocam elime aradığım malzemeyi almadan aradığım şeyi çubuğa sorarak yerlerini buldum ama hepsinde çarpı işareti yaptı böyle olmaması gerekir diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
BulursamKader25

Merhaba hocam..
5 yılın üzerinde elektronik çubuklu farklı bir makina kullansam da, az önce yaptığım gümüş çubuklar gerçekten çok hoşuma gitti.
3 + 3 toplam 6 adetten,2 si yan yana diğeri üste gelecek şekilde çubukları elektrik bantı ile belirli yerlerinden bantlayarak sabitledim. Her ne kadar siz gümüş tamircilerinde leğim yaptırıyorum desenizde,bir cevabınızda elektrik bantı ile de bantlayarak sabitleyebilirsiniz dediğinizi hatırlıyorum.
Çalışması harikulade ve inanılmaz duyarlılar. Apartmanda yaptığım testte olması gerektiği gibi sadece boşluğu gösterirken,alt kattaki komşunun eşyalarının olduğu yerlerdeki yükselti farklılıklarını da bana hissettirdi ve mest etti. Boşlukta bende tam kapanıyorlar. Yükseklik farklılıklarında hafif açılıp çapraza doğru yol alıyorlar. Gardırop veya koltuk üzerine gldiğimdeki açılma dereceleri farklı. Ki bu farkı sonradan düşününce fark ettim.
Çubuğa aşinayım ama bunlar çok stabiller ve güven veriyorlar.

Soru :

Boşluk bulmak için sağ çubuğa neodyumları takacağım ama,bazı yerlerde her iki çubuktada mıknatıs kullanın demişsiniz veya foto atmışsınız. Size sorulan sorulara cevaben de,çift çubukta mıknatıs "kasa bulmak" için diye söylemde bulunup cevaplamışsınız..
Lakin çift çubukta mıknatıs kullanılması sadece kasa için "sığ" bir cevap gibi geldi bana..

Çift çubukta mıknatıs kullanarak,elimize pinpon topu alıp ,tek çubuktaki mıknatısla boşluk aradığımız gibi boşluk bulabilir miyiz ?

Pinpon topu ile boşluk ararken,(tecrübeyi işin içinden çıkarırsak) tek çubuktaki mıknatıs mı daha avantajlıdır, yoksa çift çubukta mıknatıs olarak aramak mı ?

Çift çubuktaki mıknatıs,kasa bulmanın haricinde başka hiçbir işe yaramıyor mu gerçekten ?

HD cd rom sisteminde,çubukların sadece sağındakinle mıknatıs olacak demiştiniz diye hatırlıyorum. Aynı sistemde ,çift çubukta mıknatıs olursa olur mu ? Olursa ne faydası var ? Olmazsa neden olmaz ?

Saygılarımı sunuyorum hocam. Cevap verebilirseniz çok memnun olacağım. Hürmetler..

BulursamKader25

sayın hocam sizi takip etnekteyim yaptığım çalışmayı söylemek istedim evde bir arkadaşın yardımıyla altın hariç metaller pilastikler vb gibi şeyleri tek tek arkadaş sakladı o ortamda olmadan aramaya başladım kundaksız 2mm bakır çubuk kullallanmaktayım şimdi hocam elime aradığım malzemeyi almadan aradığım şeyi çubuğa sorarak yerlerini buldum ama hepsinde çarpı işareti yaptı böyle olmaması gerekir diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim
Kardasim,
Cubuga soru sorma isi basta heyecan verir.
Uyusturucuya alistirmak icin saticilarin 1 haftalik 1 aylik haplari beles vermesi gibi.
Sonra dengeniz bozulur. Sordugunuz sorulara alacaguniz cevaplar karisir. Hatta cinconlar bile belli bir zaman sonra mudahil bile olabilirler.

Bundan dolayi, soru sorarak hedef bulma sistemini asla tavsiye etmiyorum. Bu isin basi degil sonu husran olur.

Tabirimi hos gor cok ozur dilerim, bu sistemi en iyi anlatacak ornek sudur:
Aidis (HIV) virusu olan olan birisiyle beraber olmaktir cubuga soru sorup hedefe ulasmak. Yani kardasim bu isin sonu husrandir tekrar ifade etmek istiyorum. Belli bir zaman sonra basiniza belalar yagmaya baslar. Daha detaya inmek istemiyorum.
Bu bilgiler yeterlidir insallah.

Bence ya klasik sistemlere don veya cubuk isini birak. Gecmiste bu sistemi de kullanan birisi olarak soyluyorum.
Beni dinlemenizi istirham ediyorum.