çare

antidepresan

Aktif Üye
Selamün aleyküm dostlar
Benim bir kız kardeşim var panik atak teşhisi konuldu.Evli ama şu anda bizimle yaşıyor yaklaşık 8 aydır tedavi görüyor ikaç kullanıyor fakat bir türlü iyileşmedi üç harflilerden şüpelendik okuttuk gitmediğim yer kalmadı ama sonuç yok.Durumunu özetleyeyim.Ölümden çok korkuyor birisinin dokunduğu hiç bir şeyi yemiyor hepimizden şüpeleniyor onu öldürüp zehirliyeceğimizi düşünüyor dişarı çıkamıyor.Cocuğu var cocuğuna bir şey olacak diye korkuyor ve cocuğa sürekli baskı uygulayıp oynamasına dışarı çıkmasına izin vermiyor.Arkadaşlar bilgisi olan varsa bir yardımcı olursa sevinirim. BulursamKader25 senin ağlayan cocuklar için yaptığını okumuştum bir fikrin varmı bu konuda diğer arkadaşkardan bu işleri bilen veya yönlendirecekleri birisi varsa yardım bekliyorum Ben istanbulda yaşıyorum
Saygılar
Rabbul alemin tez vakit şifasını tüm hastalara beraber versin inşallah gurbanim bayram vekilim kafkasli ustam ve diğer ustalar fikirlerini söylemiş sırasıyla bunları bı deneyin en son çare zor bir yol fakat yapabilirseniz Nasuh tövbesi alabilirse birde vird e başlarsa inşallah hiçbir şeyi kalmaz bu şekilde olupta musallat olan kardeşlerimizin bu tertipi yaptıktan sonra duzeldiklerini hem gördük hem duyduk baştan dediğim gibi ikna etmek hastayı zordur biz dua edicez inşallah sizlerde bize dua buyrun

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Çok geçmiş olsun zordur bu işler kızım uzun süre tedavi gördü panikatak dediler ilaç verdiler havtalık terapi hiç bir şey fayda etmedi evden çıkması gerek dediler işe girdi kafa meşgül olunca daha iyi oldu zamanla ilacı bıraktı dr bırakma dedikce o bıraktı sonra bebek yaptı işten çıktı arada yokluyor yine BENİM HAYTIM BÖYLEMİ GEÇİCEK bir psikoloğun kitabı var onu okudu rahatladı kendim yeni bir kitap okudum BEYNİNE FORMAT AT bunu araştırıyoruz ve düşünüyoruz sizde araştırın belki işinize yarar format kötü bir şey deyil kitabı okuyana kadar bütün bellek siliniyor sanıyordum öyle deyil ne istersen o formatlanıyor insan kendide yapabiliyor ama zor bir olay tecrübe gerekiyor yani beyni rahatsız insanlar kendi yapamaz onun için yerine gitmek gerekiyor allah çevresindekilerede yardım etsin çok zor bir durum

alaçamlı

Bilgili Üye
cinlerle ilgili bir durum değil.bu hastalık uzun süre korku ve kaygı yaşayanlarda oluşur.beyin bir süre sonra korku ve kaygıyı gerçek olarak algılıyor.negatif düşüncelerden uzak durmalıdır.bu hastalığa daha çok savaşa katılanlar yakalanıyor.ona güven vermelisiniz.bunu surekli tekrarlayın.her sanrıya kapıldığında onun yanında olduğunuzu belli ederek ona güven verin.sosyal aktivitelere katılmalı bir şeylerle uğraştığında kötü histen uzaklaşır.resim,heykel ,çanak çömlek,elişi,süs eşyası,montaj felan uğraşacağı ve sevebileceği bir iş yapmalı.aynı küçük bir çocuk gibi yaklaşın.korktuğu şeylerin boş vehimler olduğunu ona hissettirin.ilaç tedavisi önemli.yoksa hastalık çok uç noktalara varabiliyor.burda belirtmek istemedim ama çok feci durumlar yaşanır.hastalık daha ilerlememişken iyi bildiğiniz bi hocaya da gösterin.faydası olacaktır. şifayı veren allahtır.geçmiş olsun.bu tip hastalarda kitap okumanın ve eyitimlere veya seminerlere katılmanın faydalı olduğu görülmüştür.seminer dediğim yeni şeyler öğreneceği kurslardır.dikiş kursu bile olabilir .sosyalleşerek beyin gelişeceği için bir süre sonra bu şeylerin önemsiz olduğunu düşünerek sağlığına kavuşur inşallah.gazete dergi kitap ,bir arkadaşımın oğlunda bu hastalık vardı ,onu bir spor kursuna yazdırdı.zamanla iyleşti bu sayede,

deli firat

DOĞACI
Kardeş bence bu bacımız koca evinde çok kötü zamanlar gecirmiş dilim varmıyor ama dayak baskı tehtit gibi şeyler çok yaşamış size düşen bir cucuk gibi ilgi alaka ve bulca sevgi ile sizin için çok degerli oldugunu hatırlatmak Allahın izniylen kısa zamanda özgüvenini toparlayacak yüce Allahım şifa versin bacıma selametlen

meratan

Aktif Üye
Sevgili dostlar hepinizden allah razı olsun.Aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkür ederim.
deli fırat kardeşim koca evinde şiddetten bahsetti öyle bir olay yok dostum.
Kardeşim evlenmeden önce bu hastalığa yakalanmıştı yaklaşık 9 yıl önce Biz tedavi ettirdik iyileşti iyileşti derken ilaç kullandığı sürede sorun olmuyor yılın belirli bir döneminde ufak bir nöbet olup geçiyordu.Daha sonra evlendi şunuda söyleyeyim evleneceği insana ve ailesine durumu anlattık kabul ettiler.Evlendikten sonra hamile kaldı hamileliğin belirli bir döneminden sonra hastalık belirtileri başladı tabi biz bir anlam veremedik ve hastaneye yatırdık.Daha sonra anladıkki hamilelik için gittiği doktor kardeşime demişki eğer bu ilaçları içmeye devam edersen çocuk sakat doğar kardeşimde korkudan ilacı bırakmış tabi rahatsızlandı dediğim gibi hastaneye yatırdık oradadaki doktor sorun olmaz dedi ve 15 gün yatıp çıktı ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Kendiside gayet iyimiydi.Taki 8.ay öncesine kadar yine bizden habersiz ilacı bırakmış.Sebebi afedersiniz bu ilaçları kullanan kadınlar adet görmüyor dolayısıyla hamile kalamıyor.Kardeşimde ikinci bir cocuk isteyince ilacı bırakmış tabi yine rahatsızlandı yine hastaneye yatırdık.Hastanede doktorlar dedilerki yeni bir tedavi çıktı fakat her hastada olumlu sonuç vermiyor isterseniz uygulayalım.Bu hastaların en büyük sorunu düzenli.ilaç içmemek sürekli kontrol edilmeleri gerekiyor.İlaç onlara uyuşukluk veriyor donduruyor hastaları ilaçtan hepsi rahatsızdır.Yeni tedavi tutarsa ayda bir 1 iğne olarak yaşıyorlar.Fakat kardeşimde olumlu sonuç vermedi daha kötü oldu.O tedaviden vaz geçip eskisine dönüp hastaneden çıkması 45 günü buldu.Şonuç olarak olay budur arkadaşlar.Tek sıkıntısı ölüm korkusu.Çok korkuyor İnanın benim 4 cocğum var 6 kişilik bir aileyiz.Kardeşim ve cocuğunun masrafı bizim en az iki katımız her şeyi atıyor ekmeği birazcık kırılmış görsün veya peynir paketi açılmış olsun bunun gibi bütün yiyecekleri ve pişmiş yemekleri döküyor kendisi ve cocuğuna yedirmiyor.
Saygılar

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çokca SÜPHÂNALLAH söylenmesinin faydasini fazlasiyla gorursunuz.Rabbim yardim etsin.