Bugünkü Geziden Kalanlar

Definecikuzu

Bilgili Üye
Merhaba dostlar bugünde bi arazi gezisi yapalım dedik bugün aslında çok vaktim yoktu kafa dinleyim diye gitmiştim gitmisken bir iki resim çekeyim dedim bu çektiğim yer genel arazinin 1/20 i anca eder çok yakında size 2 tane çok güzel kilise ve kozmetik açıdan çok iyi olan bir ermeni yerleşkesi de göstereceğim.Bu yerde en çok ilgimi çeken yer altı tünel girişi ve görselde attığım üçgen yer yer altı tünelini burayı çok iyi bilen bir arkeologa sordum yaptıkları yüzey araştırmaları ve bulgularla tahmini 2 ile 3 km arasında olduğunu dusunuyorlar ama eski zamanda olup o üçgen mimarinin neden yapıldığını bilmek isterdim.

Definecikuzu

Bilgili Üye
Merhaba dostlar bugünde bi arazi gezisi yapalım dedik bugün aslında çok vaktim yoktu kafa dinleyim diye gitmiştim gitmisken bir iki resim çekeyim dedim bu çektiğim yer genel arazinin 1/20 i anca eder çok yakında size 2 tane çok güzel kilise ve kozmetik açıdan çok iyi olan bir ermeni yerleşkesi de göstereceğim.Bu yerde en çok ilgimi çeken yer altı tünel girişi ve görselde attığım üçgen yer yer altı tünelini burayı çok iyi bilen bir arkeologa sordum yaptıkları yüzey araştırmaları ve bulgularla tahmini 2 ile 3 km arasında olduğunu dusunuyorlar ama eski zamanda olup o üçgen mimarinin neden yapıldığını bilmek isterdim.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Medeniyetin izleri , yer altı şehri yaşam alanları , mezarları , ibadethaneleri vs gibi bir çok yaşamsal özelliklerin bir arada oldugu bölge .Bilinçsiz iş yapmak zaman kaybı olur .Tüm giriş çıkışlar ve belki içerde çıkabilecek tehlikeli durumlar iyi analiz edilmeli .
Hayırlı Ramazanlar herkese .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ustam tüneller tprak dolmuş açık olanlar var ama kimi yerde sürünerek kimi yerde emekleyerek gidiyorsun senin çok mesh ettiğin pulse dive pointer veya şaftsız deus iş görür aslında ? ?
Eyide ben omrumce kimseye cihaz marka model ovmedim tavsiyede etmedim baskasidir O hayatta oyle biyazimi bulamazsin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
hocam cahilliğimi mazur görun fakat bu yapının havalandırma ile olan ilgisini anlayamadım yakında burayı içinden de çekicem iç yapısıda dehşet
Yeraltiyasam alanlarinin tum dunyada iscilikli havalandirmasi vardir bu sekilde yada kare yada 6 gen
Nevsehir tokat kayseri kirikkale ornekleri var
Naapacaadi adamlarin oksijen tupu pervanesi yóktu