Bu eskiya belgelerinin tamamı soyulmuş yerlerdir.

gurbetciadam

Member
Usta kendi adina ayri bir konu ac .somut donelerin olsunkii yardim fikir yorum alasin..yenu kendi nickin altinda yeni konu
Beni engellemenizdeki sebebi söylermisiniz?
Madem burda herkes kendi tecrübe fikrini soyleyemiycekse neden burası var?
Neden konuşarak anlasilamiyorsa burası neden var?
Ben kendi hesaplarımı açık ve net söyledim hemen bi kulp takip bi aşağılama bi baskı var neden?
Ben kesinlikle eminim ki ellerde dolaşan belgelerin tamamı sahte çünki belgelerin aslı sahiplerinde onlar bile bu yerleri bilmiyor üstelik düzmece şeyleri piyasaya el altından sürüp hakikat bölgesini bulmaya çalışıyorlar.
Mademki belgeler gerçek neden bulunmuyor ?
Ha doğruya eskiya işine akıl ermez di değilmi peki onada eyvallah.
Bu 6 bölgeye kadar olan hepsi doğru ve eksiksizdir.
Bide kafanızı şuna yorun .
Diyelimki 1700 lü yıllardan anlatmaya başlıyor 1890 da son buluyor acaba ömürleri çokmu uzundu?
Birde Düşününki volçanın gerçeği osmanlıdan evveldi soydu yedi içti sıçtı vesaire bu adam denizciydi.
Sonradan olanların hepsi örgütlenmiş tanipakci eşkıyalarıdır.
Ki hepsi bu malları farklı yerlerden farklı yerlere yer değiştirmekle görevlendirilmiştir.
Ve ben sizden kanıt istiyorum neden bulamadınız?
Ben Buldum dediğimde neden zipliyorsunuz ?
Ve emin olun sizin binin üzerinde aradığınız malların tamamı 3 noktadadır.
1 vezir tepe diye adlandırdıkları kirallarin bulunduğu mevkiki kimsenin ruhu duymaz.
2 kara tepe kapı kaya kartal kaya ceneviz kalesi şahin kaya diye devam eden değirmenler vesairenin bulunduğu yerdir.
3 ise volcan diye dillenen kişinin taş kiliseyi kullandığı yerdir başkada yoktur kesin ve nettir.
O nedenle hep saptirilip bulunmadığının kanıtıdır vesselam.

gurbetciadam

Member
gurbetciadam hala konu acipta akil oyunlari yapiyon..ayip ediyosun artik...bildigin varsa soyle sektorden vatandas sana yardim eder kalkinir ihya olursun.devletin eskiya malina ihtiyaci yok gariban vatandasi sevindir sen.....devletin makinasi cihazi muzecisi kakili var.isterse topragi elekten gecirir ....bu tarz konu acipta milletin kafasini bulandirma dahaaa......
Ve dedemin babası 93 harbinde asker imiş volcan denilen kafir anlatılan değildir asıl olanı denizcidir.
Onun varlığı osmanlının ertuğrul gazinin bileciğe gittiği ilk dönemden başlamıştır.
Avrupada yasayan biri olarak papazı halkı her sekilde üstümüze gülerek türkleri parmagimizda oynatmak ayrı bi zevktir diyip bunlardan o osmanlı evladı çıkıp bu yerleri bulamaz dediklerini bilip şahit olmak benim çok zoruma gidiyor .
Biz bu kadar gayri ihtiyari düşünecek kadar akılsız olamayız ya.
Bunlar her fırsatta yeri öğrenmeye ve kaos çıkarmak için attıkları birer yemdir bu belgeler.
Kesinlikle hiç biri gerçek değildir.
Bu yer de olan hiç bir işaret aşikar değildir.
Her yaptıkları işaret en az 20 kişi tarafından devirdikleri ters çevirdikleri kayalardadır.
Karadeniz den başka bir yerde değildir sahile 150 mt den uzakta değildir.
Bir malla bir malin arası tam 7 saatlik yürüme yoldur ki son noktalarında at bile gitmez
Bir basından bir başına bir günde anca gidişle bilen mesafededir.
Bu yerler ormanlık alandır..
Bu belgelerle ömür tuketmeyin be kardeşlerim.
Kendinize yazık edersiniz..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ben kendi hesaplarımı açık ve net söyledim hemen bi kulp takip bi aşağılama bi baskı var neden?
Ben kesinlikle eminim ki ellerde dolaşan belgelerin tamamı sahte çünki belgelerin aslı sahiplerinde onlar bile bu yerleri bilmiyor üstelik düzmece şeyleri piyasaya el altından sürüp hakikat bölgesini bulmaya çalışıyorlar.
Diyelimki 1700 lü yıllardan anlatmaya başlıyor 1890 da son buluyor acaba ömürleri çokmu uzundu?
Birde Düşününki volçanın gerçeği osmanlıdan evveldi soydu yedi içti sıçtı vesaire bu adam denizciydi.
Ki hepsi bu malları farklı yerlerden farklı yerlere yer değiştirmekle görevlendirilmiştir.
1 vezir tepe diye adlandırdıkları kirallarin bulunduğu mevkiki kimsenin ruhu duymaz.
2 kara tepe kapı kaya kartal kaya ceneviz kalesi şahin kaya diye devam eden değirmenler vesairenin bulunduğu yerdir.
3 ise volcan diye dillenen kişinin taş kiliseyi kullandığı yerdir başkada yoktur kesin ve nettir.
1.seni ben engellemedim yetkim olsada engellemem cunku beyin yaristirmayi severim.
2.eskiya islerinde ekmek ciksaydi emin ol ben bulurdum yada buldururdum herturlu kapasitem var.
3.surekli senin gibi farazi adres isim mevki yazanlarin hicbiri bisey bulamaz.
4.tum internette yazilan eskiya goygoylari asilsizdir asli olsa sana yedirmezler buyuk başlar.
5.sen hoblit balkaya34 vs vs gibi şahislar neden israrla bu işi sistematik olarak pompalayip millete empoze etmeye calisiyorsunuz.
varsa somut net emareniz devlete basvurun cikarin payinizi alin.
.benim gerceklik algilarim bu yazdigim 5 maddeye goredir.ve bu 5 maddeyi tum eskiya konularina yazicam.aksi bir durum varsa @vakko usta arastirmaci olarak reel beyanda bulunur

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....

Fotokopi ve daktilo yazısı hariç elinizde bulunan harita ve belgeriniz itina ile ücretsiz türkçe diline çevirilir.
Belge ile gelin arkadaşlar senelerdir klavye tuşlarına boş boş basmaktan kazanlar dolusu altınları elmasları katırlar dolusu okka paraları yazmaktan parmaklarınız yorulmadımı.

gurbetciadam

Member
1.seni ben engellemedim yetkim olsada engellemem cunku beyin yaristirmayi severim.
2.eskiya islerinde ekmek ciksaydi emin ol ben bulurdum yada buldururdum herturlu kapasitem var.
3.surekli senin gibi farazi adres isim mevki yazanlarin hicbiri bisey bulamaz.
4.tum internette yazilan eskiya goygoylari asilsizdir asli olsa sana yedirmezler buyuk başlar.
5.sen hoblit balkaya34 vs vs gibi şahislar neden israrla bu işi sistematik olarak pompalayip millete empoze etmeye calisiyorsunuz.
varsa somut net emareniz devlete basvurun cikarin payinizi alin.
.benim gerceklik algilarim bu yazdigim 5 maddeye goredir.ve bu 5 maddeyi tum eskiya konularina yazicam.aksi bir durum varsa @vakko usta arastirmaci olarak reel beyanda bulunur

Elinde kalem.kagit varsa bu dediklerimi bi kenara kaydet .
Birgün şaşkın şaşkın sadece o tarih elinde kalacak.
Sistem işidir dedikleri beni güldürdü.
Bu işte tek sistem bu kişiler tapınakçılarin adamları olup bu yerin aslını kimseye sezdirmeden türkiye değil sadece mısır firavun nemrut roma bizans ve diğer bütün kırallık hesaplarını bu yere toplamakla görevlendirilmiş kişilerdir.
Falan filan o bu şu degillerdir.
Tek sistem budur.
Insan hem böyle bir sistemli iş yaptıracak hemde belgelerini piyasaya pirinç pilavı gibi sunup herkesin gidip almasını isteyecek ben buna sadece gülerim
Biz daha aramızda bir tecrübeyi paylaşamıyoruz kaldiki insanın aklının almayacağı şeyleri bölüşelim.
Sizin aklınızda aliyormu?
Ben kimseyi takip etmedim kim ne yaptığını da bilmem.
Benim anladığım tek şey var oda burdaki hiç kimseyle böylesi konuları tartışmamak.
Allah dağına göre kar verir vesselam..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ben sana inanıyorum arkadaşım, hadi en azından bir yeri anlat sana sui zanla bakanlar senden özür dilemek zorunda kalsın.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Elinde kalem.kagit varsa bu dediklerimi bi kenara kaydet .
Birgün şaşkın şaşkın sadece o tarih elinde kalacak.
Sistem işidir dedikleri beni güldürdü.
Bu işte tek sistem bu kişiler tapınakçılarin adamları olup bu yerin aslını kimseye sezdirmeden türkiye değil sadece mısır firavun nemrut roma bizans ve diğer bütün kırallık hesaplarını bu yere toplamakla görevlendirilmiş kişilerdir.
Falan filan o bu şu degillerdir.
Tek sistem budur.
Insan hem böyle bir sistemli iş yaptıracak hemde belgelerini piyasaya pirinç pilavı gibi sunup herkesin gidip almasını isteyecek ben buna sadece gülerim
Biz daha aramızda bir tecrübeyi paylaşamıyoruz kaldiki insanın aklının almayacağı şeyleri bölüşelim.
Sizin aklınızda aliyormu?
Ben kimseyi takip etmedim kim ne yaptığını da bilmem.
Benim anladığım tek şey var oda burdaki hiç kimseyle böylesi konuları tartışmamak.
Allah dağına göre kar verir vesselam..
Halaa cirmaliyon merak etme herseyden malumatimiz vardir.
Son cumlene itafen bunu soyluyom.
Tavsanin dudagi tasa degmis koskoca dagi optum sanirmis.seninkide O hesap.
Amac polemik deil dogruyu ogrenmek

gurbetciadam

Member
Ben sana inanıyorum arkadaşım, hadi en azından bir yeri anlat sana sui zanla bakanlar senden özür dilemek zorunda kalsın.
Mesela kısa öz diyeyim.
Anbar kaya kartal kaya sahin kaya kudret kale halkalı kaya sinekli mağara ali bey değirmeni baş değirmen islikemikli yılanlı mağaraların tamamı aynı alan aynı yerdir.
Okadar dolaylı anlatilmiski herkes mesafe arıyor.
2 binin üzerinde işaret anlatırlar hiç kimse görmedimi?
130 yıldır eskiya biteli hiç kimse izine rastlamadimi?
Dünyayı talan ettiler bu talandan kimse haberdar olmadimi?
Bu yer nasıl bir yerki koskoccaman osmanlı devletinin ruhu bile duymadı?
Yavuz Selim han 'ın altını ni çalacak emin ağa kafiri kimse izini bulamiycak kime yuttururlar bilmem ama ben yutmam cunki uydurma .
Yavuz Selim han'ın celalinden korkmayan bir devlet yokken eskiya at binip cirit atacak öylemi.
Millet nasıl inanıyor böyle şeylere arkadaş..

gurbetciadam

Member
Inanın sadece gülerim.
Anlaşılan şu ki ben burda kimseye ne kelam nede başka birşey dememe dahi gerek yoktur .
Sadece boşa tukettiginiz zamana üzülürüm.
Mallarmi merak etmeyin zaten kimse hayel dahi edemiycek.
Ne zamanki o gün gelir ozaman eyvahlar sun dersiniz.
Ben avrupadayim şu senede virüs ten gelemiycem seneye havayı fisekle kutlama yaparız dert değil..
Herkese selam saygılarımla.
Buraya bir dahi girmem ..

gurbetciadam

Member
Birgün yazdığım defineci kitabımda senin bu dediklerinide kaleme alacağım unutmadan.
Ve her işareti ve her alanı tek tek yazacağım.
Işler bitince okuduğunuzda alanı gezip seyre dalarsınız.
Mesela vezir tepede yer altı şehri.
Bu meşhur kartal kaya ve diğer ismli olan yerdede yer altı şehri.
Ve kaya kilise olan yerde yer altı şehir eski medeniyetlerin bulunduğu yerlerin hepsini bu internette olan olmayan herkes gezip sadece vay canına demesi bile bana yetecek.
Şimdilik bukadarı kafi.
Aklı selim olan müslüman düşünür ki neden bulunmuyor asıl onu çözmeye çalışır işareti falan değil..
Net diyorum kıyıya 150 mt dır vesselam...