Boşluk için

Garip_sk

Aktif Üye
Test sahaniz yoksa,
ayni dili konusmamizin imkani yok.
Yazilanlari okuyun ve test sahanizda calisin.

Test sahanuzda calisin, yazilanlari tekrar okuyun.
O zaman meselelerin cogu anlasilmiş olur inşallah.
Farkındayım ustam test sahasız olmaz en azından ilk adımlar, çubukla ilgili tüm yazılarınızı merakla okudum bol sorularla rahatsız edicez ustam Allah'a emanet

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Hoş geldin ustam.
Doğru soruları bana sordurtan ve sorgulatanlardan birisin. Üzerimde hakkın büyük. Az mı çile çektirdim sana :)
Neden susmayi tercih ettiğini belkide en iyi anlayanlardan biriyim.
Yeterli emek verildiğinde, fizik rehber edinildiginde her şey zifiri karanlıkta 1000 mumluk ampül gibi parlıyor ama o idrak için çok taban eskitilmesi gerekiyor.
Çalisan er geç çalıştığının karşılığını alacaktır.
Özletme kendini..
Hoş bulduk ustam. Estağfurullah çile değil bazı şeyleri paylaşırken aynı zamanda kendimide geliştirmiş oluyordum. Taktir edersinki öğrenmenin yaşı yok fakat doğru şeyi doğru şekilde anlamak lazım. Bu sitede destek verdiğim iki kişiden birisin. Lakin ben sana çözümü sunmadım sadece sorunları görmene yardımcı olmaya çalıştım. Çünkü sen hazıra konanlardan değildin kendi çabanala sonuca gittin. Ha bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bize.
Elbeteki işin temeli fiziğe dayanıyor. Bilimsel altyapısı olmayan bütün çalışmalar sadece zaman kaybı olur. Hayelerle yol yürünmez denemiş olan denenmez. Aynı çubukla yüz yer açıp sonuç alamayanlar aynı çubuktan vaz geçirmiyorsa Kişi kendinden bile ders çıkaramıyorsa ne söylenebilinir.
Halının üzerine altını koyup bakın benim çubuklarım altını nasıl algılıyor diye videoyu yayınlayanlara inanalar oldukça ne söylesen ne etsen boş. Altın olan yerde çubuk niye demire gidiyor bunun sebebi ne neden böyle oluyor. Birazda beyni yormak gerekmezmi.
Fizik dedik ya metalik bağ? Kovalent bağ?iyonik bağ?

Ruzgarbeykoz

Member
Hoş bulduk ustam. Estağfurullah çile değil bazı şeyleri paylaşırken aynı zamanda kendimide geliştirmiş oluyordum. Taktir edersinki öğrenmenin yaşı yok fakat doğru şeyi doğru şekilde anlamak lazım. Bu sitede destek verdiğim iki kişiden birisin. Lakin ben sana çözümü sunmadım sadece sorunları görmene yardımcı olmaya çalıştım. Çünkü sen hazıra konanlardan değildin kendi çabanala sonuca gittin. Ha bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bize.
Elbeteki işin temeli fiziğe dayanıyor. Bilimsel altyapısı olmayan bütün çalışmalar sadece zaman kaybı olur. Hayelerle yol yürünmez denemiş olan denenmez. Aynı çubukla yüz yer açıp sonuç alamayanlar aynı çubuktan vaz geçirmiyorsa Kişi kendinden bile ders çıkaramıyorsa ne söylenebilinir.
Halının üzerine altını koyup bakın benim çubuklarım altını nasıl algılıyor diye videoyu yayınlayanlara inanalar oldukça ne söylesen ne etsen boş. Altın olan yerde çubuk niye demire gidiyor bunun sebebi ne neden böyle oluyor. Birazda beyni yormak gerekmezmi.
Ustam hos geldin ozletdin kendini senim tarifinle birseyler yapmaya calisiyoruz ama zaman ve test sahasi yuzunden yol alamadik nasip yinede hakkin buyuk ustam var olasin

manisalı4536

Yeni Üye
Abi hayırlı akşamlar ben bir soru sormak istiyorum sende bu soruya inşaallah net bir cevap verirsen çok sevinirim
Abi şimdi ben liseyi bile bitirememiş bir insanım okulda fizik kimya matematik hiç 1 olmadı hep sıfır :)) :)
Sorum şu fizik ve diğer bilimlere vakıf olmadan bu çubuk işini çözemeyeceğiz mi biz eğer yok diyorsan mantık kullanmamız bu işi çözmeye ne kadar yeter
Şimdiden teşekkürler

Abi hayırlı akşamlar ben bir soru sormak istiyorum sende bu soruya inşaallah net bir cevap verirsen çok sevinirim
Abi şimdi ben liseyi bile bitirememiş bir insanım okulda fizik kimya matematik hiç 1 olmadı hep sıfır :)) :)
Sorum şu fizik ve diğer bilimlere vakıf olmadan bu çubuk işini çözemeyeceğiz mi biz eğer yok diyorsan mantık kullanmamız bu işi çözmeye ne kadar yeter
Şimdiden teşekkürler
@Aliomustamin yüksek müzayedeleriyle bir cevap vereyim.
böyle düşünmeniz bile fizik kurallarına aykırı olmalı.
Şu kadarı varki o bilgilere sahip olursan hedefe 10 adımda varacaksan , sahip değil isen 33 adım da varırsın, yeterki azim ve gayret olsun?

manisalı4536

Yeni Üye
@Aliomustamin yüksek müzayedeleriyle bir cevap vereyim.
böyle düşünmeniz bile fizik kurallarına aykırı olmalı.
Şu kadarı varki o bilgilere sahip olursan hedefe 10 adımda varacaksan , sahip değil isen 33 adım da varırsın, yeterki azim ve gayret olsun?
Elbette Usta ama işi ehline soracaksın oda İnşaallah yön verecek
"Eğer bilmiyorsanız bilenlerden sorunuz"(Enbiya 7)

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Şimdiden teşekkürler
Şimdiden teşekkürler
Ustam herkes her şeyi bilmek zorunda değildir. Fakat günümüzde sahip olduğumuz teknolojik aletlerle her konu hakında arıştırma yapabiliriz. En basitinde elimizdeki akılı telefonlar aracılığıyla merak ettiğimiz her şey hakında bilgi edinebiliriz. Millet olarak okuma ve araştımra alışkanlığımız olmadığı için bu tür cihazları çoğunlukla gerksiz şeylerde kullanıyoruz.
Çubuk yapılırken veya kullanılırken bilimsel bir alt yapısı olsun dediğimizde kimseye fizik profesörü olun demiyoruz. Sadece bu işte bu bilimden nasıl yararlanabiliriz diye araştırma yapın diyoruz.
Adam yaptığı çubuğun haznesine bildiğimiz ağrı kesici ilacı ilave ediyor peki bunun nasıl bir izahatı olabilirki. En azından mantıksal bir açıklamsıda olmalı. Oda yok yaptım oldumla iş yürümez. Bazı definecilerin çubuk işini hurafe olarak görmeleri bu tür şeyler yüzünden oluyor. Aslında çokta haksız değiller.

manisalı4536

Yeni Üye
Ustam herkes her şeyi bilmek zorunda değildir. Fakat günümüzde sahip olduğumuz teknolojik aletlerle her konu hakında arıştırma yapabiliriz. En basitinde elimizdeki akılı telefonlar aracılığıyla merak ettiğimiz her şey hakında bilgi edinebiliriz. Millet olarak okuma ve araştımra alışkanlığımız olmadığı için bu tür cihazları çoğunlukla gerksiz şeylerde kullanıyoruz.
Çubuk yapılırken veya kullanılırken bilimsel bir alt yapısı olsun dediğimizde kimseye fizik profesörü olun demiyoruz. Sadece bu işte bu bilimden nasıl yararlanabiliriz diye araştırma yapın diyoruz.
Adam yaptığı çubuğun haznesine bildiğimiz ağrı kesici ilacı ilave ediyor peki bunun nasıl bir izahatı olabilirki. En azından mantıksal bir açıklamsıda olmalı. Oda yok yaptım oldumla iş yürümez. Bazı definecilerin çubuk işini hurafe olarak görmeleri bu tür şeyler yüzünden oluyor. Aslında çokta haksız değiller.
Abi inan eğer okulda bu kadar okuyup araştırsaydım inanki Fizikçi olurdum herhalde Nötron Proton atom Molekül elektron :):)
inan okumayı çok seviyorum ama bu formüller yokmu beyni mi yakıyor Trakyalı ustanın yazılarını okuyunca kendimi fizik Kimya derslerinde gibi hissediyorum hoşuma gidiyor ama anlamayada çalışıyorum.
cevap için teşekkürler

ebunaz

Yeni Üye
Yalnız altın mineral mis bunuda yeni öğrenmiş olduk altın altındır sen toprak altından nugget altın buluyorsun çubuğun buna mineral diyor birde içinde civa gibi bir yarı akışkan var onu nasıl bulduğunu hiç sormuyorum bile velhasıl kelam senin çubuklar toprağın altındaki saf altına mineral diyor o topraktan çıkıp el ile şekil verilmiş haline değerli diyor ???
Sa