Biraz Daha Dikkatli Olacağız

Koray Kor

Admin
Administrator
Merhaba Arkadaşlar,,

Google sonuçlarımızı iyileştirmek için içerik sistemimizde küçük değişiklikler yapıyoruz. Google in en son yayınladığı temel algoritma güncellemesi sonucu yaptığı açıklamada, bundan sonra sıralama ölçüsü olarak editörlerin yazılarına dikkat edeceklerini bildirdi.

Bu şu demektir

Türkçe karakterlerin olmadığı (ornek olarak su sekilde) kelimelerle hazırlanmış içerikler maalesef sıralama ölçüsünde önemli kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan sonra yazı yazarken imla ve yazı hatalarına elimizden geldiği kadar dikkat edeceğiz.

Yapay zeka artık makalelerin, gerçekten kullanıcıya fayda sağlamak için mi, yoksa gelişi güzel sohbet veya reklam içinmi yazıldığını kolayca anlayabiliyor.

Biz Define sohbeti olarak kullanıcıya fayda sağlayacak içerikler hazırlamalıyız. Bunu yaparken; ilgili konu sahibinin ölçütlerini karşılayacak cevaplar vermeliyiz. Ve daha önemlisi; İlgili konu aylar sonra dahi araştırmacılara hizmet vermelidir.

Bunu kesinlikle katı kural olarak kabul etmiyoruz. Her zaman olduğu gibi önemli olan katılımın olması. Bizler Türkçe öğretmeni değiliz. Hatalarımız elbette olacaktır. Fakat Google kullanıcı davranışlarına göre arama sonuçları şekillendirirken; harika içerik oluşturmaya odaklanmış sayfaları zaman içinde diğer sayfalara göre yüksekte tutacağını bizzat bildirdi. Bizede elimizden geldiği kadar uymak düşer.

İyi Dileklerimle

Yönetim.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Evet kesinlikle katılıyorum. Hatta yönetim bölümünde yazıların google robotlarına daha kolay ve yararlı bilgi vermesi için, düzenlemeler yapmamız gerektiğini yazmıştım. Mesela; define işaretleri gibi bazı önemli kelimeleri robotların biraz daha kolay algılaması ve bağlantıda çıkan sonuçları dataya atıp üst sıraları yükselmesi için bağlantı vermemiz gerektiği gibi. Ayrı font farkı da bu konuda çok etkili olmaktadır.
Peki google bizden ne istiyor? Aslında çok basit. Başlıkta olan kelimelerin konu içerisinde kaç kere geçtiğine bakıyor. Bunu yaparken de konunun giriş gelişme ve sonuç bölümlerinde geçmesine dikkat ediyor. Özellikle etiketleri çok önemsiyor ve etiketlerin konu içeriğinden seçilmesine dikkat ediyor. Ayrıca konu içerisinde geçen kelimeleri bağlantı verilip site içerisinde bu konu hakkında detaylı bilgi verilip verilmediğine bakıyor. Bu kelimeleri, robotların rahatlıkla algılaması için yazı tipinde font değişikliğine önem veriyor. Konu içinde gereksiz ve benzer yazılar gördüğü anda direk seni o arama kategorisinden eliyor. Bu nedenle biraz daha konulara hassas ve dikkatli bir şekilde dahil olacağız. Bu yazım da örnek olarak ele alınabilir.

Son düzenleme: