Bergama bölgesi, kayalık ve ormanlık alanda yuvarlak oyma

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Güneybatı yönü 10 adım mesafe de cubuklar daire şeklinde döndürdü beni yaklaşık 4m çap kadar dedigim gibi dikenli çalılık ve etrafta zeytinlikler ve zeytin toplayanlar vardı halen işlem yapamadım ayrıca baktıgı yonde 2 3 adımda girişi olan 4mt ye 2mt civarı boşluk verdi ama zemine parelel büyük kütle kaya emin olamadım boşluktan tekrar size sormak istedim hakkınızı helal edin
Metraj tutarlıdır.
Görsel aldınızmı ?

KefeniSevin

Yeni Üye
ilkresmin oldugu kayanin altinda mezar vardir...
sen bergamayi bana sor.
tepedeki garnizonun telorgu boyunca yoldan yuru tank garajini gordunmu arkani don.
karsiya bak daga ormana cikan yolu takip et 5 km sonra yokusassagi iniste köy var.canakkale yoluna cikar .iste bu guzergahta ekmek cikar sanagarnizonun onundeki nekropol ve sagindaki arkasi baraj golu olan zeusun evi tepesinde baakir yer var amma 1.derece sit alani
Vay ustam uzun zamandır takipteyim forumu hemşerimiyiz neyik yoksa?
Çevre yolu aşağıdan geçecekmiş. Nasıl oldu da yukardan vazgeçtiler? Oysa benim gördüğüm kadarıyla mal yukarıdaydı. Mezarlığın altından geçecekmiş. Sevindim doğrusu. Hepsini alıp gideceklerdi valla. Ama başka bir iş var bunda.
Kuzey Ege yolundan ilk girdiğimde kendimden geçtim. Neler neler çıkmış kim bilir. Tabii bizimki sadece kalan yapılardan yorum.

Kuyu tecrübe ettin mi hiç? Nasıl girelim dersin?