belgelerde adı geçen büyük ayı

R00T

Profesyonel
Co Admin
Doğal olarak değerlendiriyorum.

szihoprenic

Bilgili Üye
Bu eşkıya mevzulari hep hareretli oluyor nedense.
Bu konuyu acan her usta x yeri buldum y yeride buldum asıl bölge burası deyip duruyor ama nedense adi gecen gomulerden ortada 1 tane bile yok simdi bu mevzunun derinine inince osmanliyi cokertmek icin dış güç destekli organize bi iş bu eskiya mevzusu bu adamlarin kayitlari papazlara teslim edilmis bu ülkeden ne mallar cikti gitti bu eşkıya mallarida coktan kuş olup ucmustur buda sahsi fikrim saygilar

eski

Editör
Bu şekilde ayı olduğu söylenemez.
Ayıya örnek olur. Açılmış yeri 500 metre aşağısında.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eski

Editör
Açılan yerinin en önemli işaretinide paylaşayım diğerleri önemli değil. ( B - BB )

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkaya34

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 222524
bunları çözemeyen veya göremeyen kişiler çok bilgin olduğunu sananlardır.
yinede saygı duyuyorum herkesin bilgici ve tecrubesi kendine .
rabbım her kardesımızı muvaffak kılsın. MendereS sef_er
Selam arkadaşlar.Bu görüntü doğal değil eger iyi incelerseniz rengi farklı ,Yani bu kaya horasana onarılıp ayı yapılmış ,Ancak zamanla horasan rengi tabiattan ayrılır ve bu rengi alır,Bu bir ayıdır Ama Topal ayı değil.Bulundugu ortamdaki renkle uyum sağlamıyor çünki horasanla restore edilmiş.Saygılar

Bulan usta 2

Member
sef_er
kardeşim haklısın yuz yıldır yerı arayıp bulamayan kardeslerımız ısaretlerı halen heykel tras arıyor ne hıkmetse yerler halen bulunmus degıl tabı bu benım ıcın gecerlı bı neden degıl
ısteyen aklını kullanır ve bulur gecen dedıgım sozun arkasındayım ve emınımkı bu konuyu aydınlıga kavcusturdugum zaman herkes ne kadar yanıldıgını eskıya sozuyle yazısıyla yerlerın bulanamayacagını o zaman herkes anlar.yınede herkesın gorus ve fıkrıne saygım sonsuzdur..
Ah be ustam sizde de güzel bilgiler mevcut bu eşkiyanın parasını hep yanlıyerlerde arıyorlar internete yazan bilgilerin çoğu yalan bazıları doğru meslala tarik yalan 1750 1800 falan hepsi hikaye bu olay en az 450 yıllık bir olay bende bipgiler mevcut