12 bin yıllık tarihi NEDEN yok etmeye çalışıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Get closer!

Member
Burada tarih yatıyor. Buraya dokunmayı bırak etrafını çitle çevirip daha da korumak gerekiyor bence. Yazık...

emirimmuzo

Member
yoksa sen bu konuyu başka yerleremi göturmek için açtın zamnında su havzasına bi yanlışyapılmışsa suçu kime atma niyetin var açıkca söyle olsun bitsin

Ah ustam ah yazık bu güzelim tarih yok oluyor hemde hiç uğruna,
O bölgede baraj yapılabilecek o kadar yer varki ama sadece taşına bilen tarihi eserleri taşımakla yetiniyoruz kalanı kim aldı nasıl aldı nereden aldı BİLEMEYECEĞİZ maalesef,
Bize her seferinde uyarı yapılır sit alanlarına dokunmayın sanırım burasının sit alanı olarak görmüyorlar :)

emirimmuzo

Member
+1
ilave olarak şunları da ekliyeyim.

fırat, dicle üzerine yapılan her barajı destekliyorum.
eğer başımızdakiler biraz strateji, politika bilselerdi ve ümmetçilik-sünnicilik yerine vatandaşın çıkarını düşünselerdi,
fırat ve diclenin suriye-ırak'a akmasına ve Türk düşmanlarının bitlerinin kanlanmasına izin vermezlerdi.
fırat ve diclenin sularını, iç anadolu bölgesine akıtıp, iç anadolu bölgesinde kilosu 0,80 kuruşluk buğday yerine, kilosu 4-5 TL'lik sebze meyve üretirdik. bol su ile yonca, ot, silajlık mısır, tohumluk mısır gibi yem bitkileri üretir, bunlarla çok sayıda hayvan besler ve ülkedeki et miktarını 2-3 kat arttırabilirdik.
üstelik düşmanlarımızı, suya gıdaya muhtaç eder, başlarını kaldırmalarına izin vermezdik.
vizyon önemli. sünnici-ümmetçi gözlük takanlar bunları yapamaz, bizlere silah doğrultanları "din kardeşi" görenler, onların suyunu kesemez...
Ustam o topraklar kadar verimli evet su hayat ama o tarafların en büyük derdi maalesef terör yoksa inanın bana o bölgede buralarda göremeyeceğimiz tatil için giden turistlere otellerde yatacak yer bulamazdık ama maalesef TERÖR derdi bitmiyor.

emirimmuzo

Member
bazi arkadaslar yeralti kaynagi derken gomuden bahsediyorsa.yanlis tahmin olur..cunku baraj yapmak isletmek cok pahali gomuden degerli...petrol dersen var ama cikarip isletemezsin.maden desen maden zaten yok...sulama agirl8kli calisma bence..ve degerli yuzeysel yapilar kokuyle tasindi cogu kurtarildi.izledim bikismini
Ustam yer altı kaynakları zaten mevcut Hasankeyf in hemen karşısında Batman petrol rafinerisinin 6 adet sondaj pompası var ve maalesef faal halde değil hemen sınırımızda bulunan ülkelerde çıkan petrolün daha kalitelisi mevcut ama çıkartılmıyor evet baraj yapmak ve işletmek çok masraflı ama neden tarihi bit şehrin olduğu alan seçilip tahrip edilecek bölge içinde baraj yapımına müsait o kadar yer varken neden diye düşünüyor insan ister istemez.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam yer altı kaynakları zaten mevcut Hasankeyf in hemen karşısında Batman petrol rafinerisinin 6 adet sondaj pompası var ve maalesef faal halde değil hemen sınırımızda bulunan ülkelerde çıkan petrolün daha kalitelisi mevcut ama çıkartılmıyor evet baraj yapmak ve işletmek çok masraflı ama neden tarihi bit şehrin olduğu alan seçilip tahrip edilecek bölge içinde baraj yapımına müsait o kadar yer varken neden diye düşünüyor insan ister istemez.
ustam orayi uygun gormusler demekki..simdi iki gercek var..daha dogrusu kanuni durum.1.sihirli cumle...kamu yararinaa.2.istimlak...ikisininde ortak yonu neticesi sudurr..senin orda 100 donum yerin var.satmak vermek istemiin...once suyuna giderler.sona omadi kamulastirma bedeli veya emsal baskayer teklif ederler.sona olmadi milli emlak sana dava acar sonuc olarak suyasanir..tapulu yerinde olsa 60cm topraginisiyir algit yerintabani devletindir...anayasada var.oyuzdenbiryer devlete lazimsaa herturlu alir.buranin durumuda bu.

Metehan0770

Aktif Üye
Maalesef bizde şöyle bir durum var. Bu ve benzeri bir tesis yapılırken sadece coğrafi özelliklere, o yörenin endemik yapısına vs. değil, sonrasında kimin arsası daha çok değerlenecek, kimlere daha çok rant sağlanacak, iş verilen müteahhit nasıl daha az para harcayacak onlara da bakılır.

Ayrıca bu cübbeli'ye hoca efendi diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da size gerçekten çok gülüyorum.
Yanmaz ahiret terliği, okunmuş seccade satan, ne gerek var uzay araştırmalarına bu kadar para harcamaya diyen, millete iki lokma ekmeğe şükretmeyi öğretirken amerikan malı en lüks cipe binen bir ''şarlatan'' hoca efendi olamaz.
Tarihe bir bakın, Hoca Efendi diye nitelediğimiz, alim dediğimiz bir çok zat, sadece din konusunda değil, bir çok ilmi konuda kendini yetiştirmiştir. Bir çok buluşun sahibi Müslüman alimlerdir. Peki bana cübbelinin, geçtim ilim çalışmasını bir tek akademik çalışmasını gösterebilir misiniz? Neymiş, Allah dostuymuş, Allah dostlarına yakın olmak sevapmış v.s. vs. Peygamber efendimiz bile, en yakınlarına ahirette benden bişey beklemeyin derken, ben sana yakınım diye ahirette kayrılacağım ha.. Geçiniz efendim geçiniz.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ayrıca bu cübbeli'ye hoca efendi diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da size gerçekten çok gülüyorum.
Şunu belirtmek isterim ki, ben kendi şahsım adına konuşurum ve kimseyi şarlatanlıkla itham edemem bu benim haddim değil. Hoca ve efendi kime denir anlatmaya gerek yok herkes zaten biliyor. Bu konuda da tartışmayacağım tekrar ediyorum burada kimsenin adını partisini cemaatini tartışma konusu yapmayın. Konu milli bir yatırım ise bunu devlet gerek görmüş ise bunu eleştiri dışına taşırmak da kimsenin haddine değildir. Ayrıca kimsenin kimseyi kayırdığı ayırdığı falan yok kafanıza göre ayet hadis yorumlamayın fikriniz sizde kalsın. Öyle size gülüyorum arkadaşlar gibi cümlelerle de kimseye üstten ve ya alttan gönderme yapmayın. Hoca efendi cümlesini ben kullandım ben şahsen isim kullanmamak için bunu gerek gördüm. Bir maymun diğer maymunun arkasından bakmış ve gülmüş, aslan niye gülüyorsun demiş baksana demiş götü dışarıda demiş. Anlayan anladı. Lütfen kurallara dikkat ediniz. Hayırlı forumlar

Son düzenleme:

psh

Bilgili Üye
siyasettir siyaset bir sey degil:)

Kumpas

Engellendi
edirne22,
Mubarek, Senin Tarihde yanlisin birhayli var... Tavsiyem, iyici incelemen.
Hz. Musa, Hz isa AS.´dan 600 sene önce gelmemistir. 2,cisi ise, suanda insanligin gecirdigi zaman takriben 8.000 yila tekamül etmekte. senin hesabinda 1000 yil kayip.

Baraj meselesine gelince, hangi yeralti kaynaklarindan söz edilmekte onu merak ediyorum? Ben, Hasan Keyf Köyünün isminin nerden aldigini dahi bilmekteyim. Hicbir Tarih Maddiyat karsiligi tahrip edilemez. Buda Maksat acik ve net. Politik acilimlara yer vermek istemiyorum vesselam. VATAN Millete Hayirli Olsun...

edirne22

Editör
@edirne22,
Mubarek, Senin Tarihde yanlisin birhayli var... Tavsiyem, iyici incelemen.
Hz. Musa, Hz isa AS.´dan 600 sene önce gelmemistir. 2,cisi ise, suanda insanligin gecirdigi zaman takriben 8.000 yila tekamül etmekte. senin hesabinda 1000 yil kayip.

Baraj meselesine gelince, hangi yeralti kaynaklarindan söz edilmekte onu merak ediyorum? Ben, Hasan Keyf Köyünün isminin nerden aldigini dahi bilmekteyim. Hicbir Tarih Maddiyat karsiligi tahrip edilemez. Buda Maksat acik ve net. Politik acilimlara yer vermek istemiyorum vesselam. VATAN Millete Hayirli Olsun...
Kumpas
onlar benim lafım değil.
Cübbelinin bir videosunda anlattıkları.
"hadislerde insanlık tarihi 7000 senedir, nerden çıkarıyorlar böyle milyon milyon seneleri yav." diyen cübbeli.
ben onun söylediklerini yazdım, önce yazılanı Doğru Oku, Doğru Anla !
kuranla, akılla, mantıkla, bilimle çelişen hadis uydurmadır açık ve net.

tabi Cübbeli, bir başka videosunda bu uydurma hadislere inanmayanları da tehdit ediyor.
bir menkıbe anlatıyor.
şöyle:
"bir adam başka bir adama uydurma bir hadis söylüyor, şöyle şöyle buyurmuş peygamberimiz... diyor
o adam da bu uydurma bir hadistir ben buna uymam diye cevap veriyor.
gece evinde uyurken, peygamberimizi rüyasında görüyor
peygamberimiz ona "uydurma bile olsa, benden geldiği söylenen bir hadise / söze nasıl uymazsın" diyor.
adam da ter su içinde uyanıyor."

Cübbelinin bu anlattığı menkıbenin anlattığı ana fikir şu: uydurma hadislere de inanın !

bu işin ucu öyle açık ki, Peygamberde gelmiş denilen, istediğiniz kadar kurana, akla, bilime, mantığa, tarihe aykırı laflar uydurabilirsiniz.
bu menkıbeyi anlatarak da, uydurma hadislere de sahih hadislere uyulduğu gibi uyulması gerektiği düşüncesini insanların beynine enjekte edersiniz...

Metehan0770

Aktif Üye
Şunu belirtmek isterim ki, ben kendi şahsım adına konuşurum ve kimseyi şarlatanlıkla itham edemem bu benim haddim değil. Hoca ve efendi kime denir anlatmaya gerek yok herkes zaten biliyor. Bu konuda da tartışmayacağım tekrar ediyorum burada kimsenin adını partisini cemaatini tartışma konusu yapmayın. Konu milli bir yatırım ise bunu devlet gerek görmüş ise bunu eleştiri dışına taşırmak da kimsenin haddine değildir. Ayrıca kimsenin kimseyi kayırdığı ayırdığı falan yok kafanıza göre ayet hadis yorumlamayın fikriniz sizde kalsın. Öyle size gülüyorum arkadaşlar gibi cümlelerle de kimseye üstten ve ya alttan gönderme yapmayın. Hoca efendi cümlesini ben kullandım ben şahsen isim kullanmamak için bunu gerek gördüm. Bir maymun diğer maymunun arkasından bakmış ve gülmüş, aslan niye gülüyorsun demiş baksana demiş götü dışarıda demiş. Anlayan anladı. Lütfen kurallara dikkat ediniz. Hayırlı forumlar
1. Devlet her zaman doğru olanı yapmaz, ya da yapmasına müsade edilmez, birileri buna engel olabilir.
2. Kimlerin kimi kayırdığını anlayacak kadar, araştırma yetisine, mukayese kabiliyetine sahibiz.
3.Kimseye gönderme yaptığımız yok, isimler, kime güldüğümüz, kimlerin bu kişileri kendilerine rehber edindiği ortada.
4. Kurallar diğer üyeler için geçerli, moderatörler için geçerli değil mi? Ben size gülerken çirkin, sizin maymun benzetmeniz hoş mu?

hepastios

Editör
Hindistanlı film yıldızı Aamir khan demiş 2 tane Allah vardır birincisi insanları yaratan 2 cisi ise insanların yarattığı insanları yaratana bişey diyemem fakat insanların yarattığından çok korkarım çünkü onlar gibi acımasız ve zalimdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...