12 bin yıllık tarihi NEDEN yok etmeye çalışıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hepastios

Editör
Yani demem oki bizler alevi Sünni Türk Kürt olarak tek bir ümmetteniz ümmetimiz HZ Muhammed tir bize düşen Allah yolundan ayrılmamaktır çanak kalede ayrım yoktu sadece tek bir millet vardı bizi ne ilgilendirir cübbelisi şuyu buyu her insan kendisine bir yol çizmiş önemli olan doğru yolu çizmektir zaten yoldan çıkarsak şarampole yuvarlanırız şüphesiz en doğru yol Hak yoludur

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
mayhem usta konu çığrından çıkmaya başlamış, birde ben dahil olmak istemiyorum Beğeniriz beğenmeyiz bir hocaya şarlatan diyicek kadar ileri giden hadsizce cümleler sarf edilmiş. ! Eleştirininde bi usulü adab-ı olur. Sayın mayhem ustam konuyu kapatsanız daha hayırlı olucak kanaatindeyim.

Metehan0770

Aktif Üye
@mayhem usta konu çığrından çıkmaya başlamış, birde ben dahil olmak istemiyorum Beğeniriz beğenmeyiz bir hocaya şarlatan diyicek kadar ileri giden hadsizce cümleler sarf edilmiş. ! Eleştirininde bi usulü adab-ı olur. Sayın @mayhem ustam konuyu kapatsanız daha hayırlı olucak kanaatindeyim.
Bak sana bir hoca hikayesi anlatayım.
Dur ama, önce güncel bir konu var, Palu Ailesi. Oradaki olayın baş rolüne de herkes ''Hoca Diyor''.
Gelelim benim mevzuya; yanlış hatırlamıyorsam 2004 senesinin son aylarında, bir kaç yerde araştırma yapmak için Konya'ya yola çıktık. Yolda giderken benim usta telefon görüşmeleri yapıyor, ilk önce Hasan Hoca'yı görmemiz gerekli diyor. O bize bu işte çok yardımcı olacak diyor. Hasan Hoca çok meşgul ama, sürekli telefonlar meşgul, ve ya açıyor şu an bir hastam var diyor, misafirlerim var diyor vs.
Kimmiş ya bu Hasan Hoca diyorum, benim usta diyor ki, bu adam büyük adam, özellikle define işinde çok iyi, her şehirden bu adama gelenler var, define için, sağlık için, üç harfliler için. En az 5-6 bin müridi var diyor. Dedim ne mübarek bir adammış be. Hayalimde de canlandırıyorum, böyle kelli felli, uzun kır sakallı, oturaklı bir adam. Velhasıl akşama doğru Konya'ya girdik, benim usta telefonda adres alıyor nerdesin hocam diye. Bir ara sokağa girdik, bir apartmanın kapısından içeri daldık, zeminin de altında bir yere girdik, kapıdan adımımı attım, bir meyhane. Böyle acayip salaş, kirli, sahnede ne söylediği belirsiz cırtlak sesli bir kadın. Bir masaya yöneldik, benim usta merhaba Hasan Hocam dedi, ben öyle bakakaldım. Bizim hoca kafayı demlemiş, saç baş dağınık, kıyafetler salaş, gözler fıldır fıldır. Neyse biraz oturduk, hesap bize kitlendi kalktık. Neyse arada hikaye çok, bu Hasan Hocayla bir kaç yere işlem için gittik, bu arada samimiyetimiz de oluştu biraz. Son gün Hasan Hoca arabada giderken, eğildi dedi ki, - sen akıllı birine benziyorsun, bırak bu define işlerini, gel seni ben bu konuda yetiştireyim, yapacağın basit, üç harfliyi çıkarıp beş harfliyi sokacaksın bunlara, keyfine bakacaksın. dedi.
Yani demem o ki, bizim Kur'an gibi eşşiz ve kusursuz bir rehberimiz varken, bazı isimlerin ardına düşüp, daha iyi bir müslüman olayım derken, iyiden dinden çıkmayın. Öbür dünyada herkes tek başına hesap verecek, sen diyemeyeceksin ki ben falanca hocanın yolundaydım, benim odunu biraz az atın...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bak sana bir hoca hikayesi anlatayım.
Dur ama, önce güncel bir konu var, Palu Ailesi. Oradaki olayın baş rolüne de herkes ''Hoca Diyor''.
Gelelim benim mevzuya; yanlış hatırlamıyorsam 2004 senesinin son aylarında, bir kaç yerde araştırma yapmak için Konya'ya yola çıktık. Yolda giderken benim usta telefon görüşmeleri yapıyor, ilk önce Hasan Hoca'yı görmemiz gerekli diyor. O bize bu işte çok yardımcı olacak diyor. Hasan Hoca çok meşgul ama, sürekli telefonlar meşgul, ve ya açıyor şu an bir hastam var diyor, misafirlerim var diyor vs.
Kimmiş ya bu Hasan Hoca diyorum, benim usta diyor ki, bu adam büyük adam, özellikle define işinde çok iyi, her şehirden bu adama gelenler var, define için, sağlık için, üç harfliler için. En az 5-6 bin müridi var diyor. Dedim ne mübarek bir adammış be. Hayalimde de canlandırıyorum, böyle kelli felli, uzun kır sakallı, oturaklı bir adam. Velhasıl akşama doğru Konya'ya girdik, benim usta telefonda adres alıyor nerdesin hocam diye. Bir ara sokağa girdik, bir apartmanın kapısından içeri daldık, zeminin de altında bir yere girdik, kapıdan adımımı attım, bir meyhane. Böyle acayip salaş, kirli, sahnede ne söylediği belirsiz cırtlak sesli bir kadın. Bir masaya yöneldik, benim usta merhaba Hasan Hocam dedi, ben öyle bakakaldım. Bizim hoca kafayı demlemiş, saç baş dağınık, kıyafetler salaş, gözler fıldır fıldır. Neyse biraz oturduk, hesap bize kitlendi kalktık. Neyse arada hikaye çok, bu Hasan Hocayla bir kaç yere işlem için gittik, bu arada samimiyetimiz de oluştu biraz. Son gün Hasan Hoca arabada giderken, eğildi dedi ki, - sen akıllı birine benziyorsun, bırak bu define işlerini, gel seni ben bu konuda yetiştireyim, yapacağın basit, üç harfliyi çıkarıp beş harfliyi sokacaksın bunlara, keyfine bakacaksın. dedi.
Yani demem o ki, bizim Kur'an gibi eşşiz ve kusursuz bir rehberimiz varken, bazı isimlerin ardına düşüp, daha iyi bir müslüman olayım derken, iyiden dinden çıkmayın. Öbür dünyada herkes tek başına hesap verecek, sen diyemeyeceksin ki ben falanca hocanın yolundaydım, benim odunu biraz az atın...
Birader ben zaten imamım boş boş hikayeler anlatıp genelleme yapıp gıybet etme.! Hucurat süresini aç ikinci sayfanın başından okumaya başla ve bu gıybet dedikodu işinden kaçın.! Kimin peşinden gideceğimi sizin gibi cahilane birinden öğrenicek değilim, ayrıca cübbeli hocanın ne müridiyim ne cemaatindenim. Bence sen benim tavsiyelerimi dikkate al kendini helaka sürükliycek gıybetten uzak dur. Amacın ne hocaları karalamakmı ? Eğer öyle değilse bu hasan hoca dediğin günahkarı ne diye burda örnek veriyosun ? Yanlış algı yapiyosun bunlar burda tutmaz.! Cevabınıda ziyadesi ile alırsın..

Mushap

Editör
benim degindigim konu bu degildi. diyelim bir muteahit site yapacak tesadufya arsada tarihi yapi cikti hafriyat sirasinda. kimsenin haberi olmazsa dumduz ederler siteyi yaparlar. demek istedigim buydu.
Yanlış anlamışım usta kusuruma bakma hakkını Helal Et

Metehan0770

Aktif Üye
Birader ben zaten imamım boş boş hikayeler anlatıp genelleme yapıp gıybet etme.! Hucurat süresini aç ikinci sayfanın başından okumaya başla ve bu gıybet dedikodu işinden kaçın.! Kimin peşinden gideceğimi sizin gibi cahilane birinden öğrenicek değilim, ayrıca cübbeli hocanın ne müridiyim ne cemaatindenim. Bence sen benim tavsiyelerimi dikkate al kendini helaka sürükliycek gıybetten uzak dur. Amacın ne hocaları karalamakmı ? Eğer öyle değilse bu hasan hoca dediğin günahkarı ne diye burda örnek veriyosun ? Yanlış algı yapiyosun bunlar burda tutmaz.! Cevabınıda ziyadesi ile alırsın..
Birincisi; senin imam olman, bu işi çok iyi bildiğin manasına gelmez. Maalesef günümüzde imamlık daha çok bir meslek adı haline gelmiş. Kimbilir, belki senden çok daha fazla bu konuda eğitimim, araştırmam var? Gıybet işine gelince, kimsenin suratına söyleyemeyeceğim şeyi ardından konuşmam. Mesajlarımda ismi geçen herkesle yüz yüze gelirsem de aynı şeyi söyleyeceğimden emin ol.
Ayrıca yazdıklarımı adam akıllı okursan, niyetimin hocaları karalamak değil, tam tersine, bu işi layıkıyla yapan kişilerle, işi sadece menfaat ve mevki olanları ayırmak. Her imamım, hocayım, Allah dostuyum diyenin ardından körü körüne gidenleri uyarmak.
Bilmediğim hiç bir konuda görüş dile getirmem, kimin helak düşeceğine karar verecek olan kim, sen misin? Kim neyin algısını yapıyor ayrıca, sen nereden biliyorsun benim imanımı, ibadetimi? Bu gün İslam alemine, herkesten çok, ben müslümanım diyen bazı şarlatanlar ve inandığını söylediği kitabı okumayanlar, ve de inandığı Allah'a şirk koşanlar veriyor. Bu şirklerden bir tanesi de, cennet vaadiyle eteğini öptürenlerin peşinden, şuursuzca, sorgulamadan, kitapta yeri var mı yaptığı bazı şeylerin mukayese edilmeden koşulmasıdır.
Unutmayın, kimin imanı daha güçlü karar verecek, sen, imamlar, hoca efendiler değil, Yaradandır.

sef_er

Operatör
Metehan0770, Gönül_Eri, toyalp

Bu konuyu tartismayin, çözüm yok, yani burda sevdigim kardeslerimin birbirine girmesini seyretmek istemiyorum, yeterince inançsızlık var toplumda zaten, tartisarakta bir konunun çözüldüğünü görmedim, konuyu kapatalim lutfen, herkese saygilar selamlar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar 12 bin yıllık tarihi yok etmek konusundan haçı hocalara nasıl bağlantı kurdunuz anlayamadım.... algılarınızla nasıl oynanmış ... cincilik konusunu 'la hacı hoca ..ozellikle hoca bağlantısını nasıl kurabiliyosunuz yine anlamış değilim... yalnız bu tur konular islendigi zaman hoca kelimesi genelde hacı hoca yani cami hocası imam vaiz sakallı cübbeli vb gibi 1 ibsan figuru gelir akillara ... bu da bazi kesimlerde sahtekar 3kaatci dolandirici yalanci .vs vs anlamini icerir dusuncesi olusturur .... algi böyle yuklenmistir ..... butur konuları yani cindir büyüdür tilsjmdir ..vs vs konuları işlerken hacı hoca ile bagdastirip kişiye yerleştirilen algıyı kusmamaya çalışın.... hacılarımız hocalarımız bizim nazarınızda değerlidir ...icindeki çürük elmalar dikkate alacağımız kimseler degillerdir ... konumuzu konu dışına çıkmadan hakaret etmeden devam edelim ...herkes benim sevdiğim kişiyi sevmek uymak zorunda değil diye düşünün... ve hakaret aşağılama olmasın... iyi formlar ..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Konuyu yeni gordum.
2 arkadasumiz uzaklastirilmak durumunda kalinmis.
Uzuldum.
Aslinda yuzyuze konusabilseydik, cokda farkli dusunmedigimizi gorecektik.
Maalesef sosyal agalarin handikapi da bu durum. Bunu aşmak da cok zor gozukuyor.

Sevincim de su:
100 senedir en donanimli ve bilgili oldugumuz zamandayiz.
Kardaslarimizin hepsi kendi capinda derin bilgilere sahip olmuslar.
Bu buyuk bir kazanctir bu devlet ve millet icin.
Bu arada bende Hasankeyfde 2 sene kaldim. Anlatilamaz, gormek lazim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...