Sayfa 3/6 İlk 123456 Son
 1. #21
  kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jun 2014
  Mesajlar
  1.744
  Tecrübe Puanı
  30
  Rep Derecesi: **
  annemle birgün muhabbet ederken,oğlum dedi,ağbin daha bebe,bende akşama yemek için birşeyler hazırlıyorum vakitte daraldı,salıncakta abin yatıyor kümbetin üstünde yemek,içinde ekmek,(KÜMBET.odanın ortasında olur,üstündeyemek ,içinde ekmek v.s.pişirilir,hemdeısınma amaçldır.)pişiriyorum.salıncakta da cıyak cıyak ses.hasta yatan babaanenen ordan seslendi.kızımmmmmmmmm şu oğlanın ağzınnnnnnnna bi parmak bal çalıverde susuversin der.çocuk hemen susar..ammmmmma karnı doymazki ...daha sonra tekrar başlar ağlamaya. kıssadan hisse.büyükler doğru bilir.çoooooook bilir.lafıda böyle araya sıkıştırverirler
  Acemikurt10 (26.12.16), goqhany (27.12.16), hades40 (18.05.16) Bunu beğendi

 2. #22
  epy
  epy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  1.862
  Tecrübe Puanı
  43
  Rep Derecesi: **
  Bu görselleri gerçek anlamda çözmeye insanın ne aklı nede ömrü yeter.bol majüskül ve süsleme ile azıcık da matematiksel verilerin ışığında çıkın işin içinden bakalım.önce bize gerçek anlamda bariz işaret ve oymalar ile alakalı yön vermiş,ciddi ciddi kafa yorulmuş ve sağlam veriler ışığında sonucuna ulaşılan çalışmaların örnek görsellerinin olması bu astrolojik çizimlerden bence çok daha hayra geçer.bu görsellerle son foto veya diğerleriyle antik dönemde gömüsü yapılmış bir kaya yüzeyindeki mezar yapısının tesbitini veya bir tümülüs mezar odasının metrajlarını anlamak için ne gibi bir çalışma yapmamız lazım.veya buradaki hangi çizime bakıp bir mezarın yönünü,girişini veya metrajlarını tayin etmek gerekir.astrolojik çizimlerle güneş ay ve diğer gezegenlerin konumlarının belirlenmesi için antik dönemde çalışmalar tabiki yapılmış.[Gökbilimci Batlamyus un dünyanın yuvarlak oluşu ile ilgili ilk fikirleri veya dairesel tarzda dikilen 6500 yıllık megalitlerin [Nabta playa Stonehenge] astronomik gözlem amaçlı kullanıldıkları biliniyor.]bu görsellerin bizim aradıklarımızla alakalı noktası nedir.açıklamalı detaylı önceden örneklemeli çizimler ışığında açıklanmış bazı bulgu ve verileri anlatan sağlam kitaplar nereden bulunur.bunların da gerçeklik payı nedir.sanırım bize gerekli olanlar bunlar.
  Konu epy tarafından (07.11.16 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.
  atillabb (02.08.16), black17 (02.08.16), deniz_efe (18.05.16), eski (18.05.16), kabakburgiba (19.05.16), nik (27.12.16), romAntik (18.05.16), wanted.07 (18.05.16) Bunu beğendi

 3. #23
  karakanat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kıdemli Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Mar 2016
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  101
  Tecrübe Puanı
  7
  Rep Derecesi: **
  'bunları çözdüğünüz zaman' diye bir ifade kullanılmış. Bunların hepsi çözülmüş.
  1 ya da 2 tanesinde farklı bilimlerin, farklı dallarından, farklı yorumlar var.

  Çözülemeyen ve üzerinde en çok tahmin yürütülen human vitruvius.
  Ne haber?
  atillabb (02.08.16), zorluefe (18.05.16) Bunu beğendi

 4. #24
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimiçi

  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Mesajlar
  3.838
  Tecrübe Puanı
  58
  Rep Derecesi: **
  Alıntı SATOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bildiklerimi yazmaktan hiç çekinmedim anlayacak kapasiteniz varsa sorgulamadan evvel bi kulak verin.
  Çözün bunları çözdüğünüz gün alt yapınız hazır demektir üst yapınızın masrafları benden.
  Herkesin herşeyi bilmesine gerek yok bildiğinizi zannedip galeyan yaratma çabanız çaresizlik örneğidir.
  Karaladığınız bilgileri açıklamakla mükellefsiniz buyurun meydan sizin suç sizde değil bizde faydalanın nimetten dedik siz tekmelemeyi seçtiniz.


  Hoş ve güzel, evet tüm işaretler bir geometrik hesap üzerine yapılır. Verdiğin örnekler ve daha niceleri. Lakin bunu bilmek, elindeki işareti önce örnek cözüm anahtarına yerleştirmek gerek mezmi? Kiii bu gibi çözüm kilit anahtarları binlerce. Bu sistemi araştırmam uzun yıllar aldı henüz gittiğim yol arpa boyu. Bu anahtarlar genelde Mosonluk tarihinden sonra çok yayılmış bir çoğu ne alaka desede. Yani kardeş demem oki varsa bildiğin sadece çözüm odaklı söylersen kimse seni tekmele mez. Bu arada ben bilgin yok demiyorum iyi yoldasın en azından.
  kabakburgiba (18.05.16), Kafkaslı (26.12.16) Bunu beğendi

 5. #25
  SATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Member
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jan 2016
  Mesajlar
  92
  Tecrübe Puanı
  7
  Rep Derecesi: **
  Adresimi vereyim gelmek bu ilmi gerçek anlam da öğrenmek isteyen buyursun gelsin başımın tacıdır.
  İfşa niyeti taşıyan mahlukatlardan yeterince gördük samimiyeti ve dürüstlüğüyle kendini kral sananların krallıkları olmadığına da şahit olduk her türlü yalan dolan ve dalavereyle insanların umudunu çalıp çırpıp sömürenler cabası ben gibi sayılı bir kaç arkadaştan öğrendiğini insanlara para karşılığı satanlar geçti ömrümüzden müsterih olun sözlerim samimiyetine dürüstlüğüne inandıklarımıza değil kapımıza dergah yazdık kalıcı da geçicide olsanız bilinki o kapıdan girdiğiniz anda hatrınız yazılmıştır ilim iki ağaç arasını ölçmekle elde edilmez insan denen kitabı okur da yuvam dediği dünyayı dünya gözüyle görmek isterseniz Allah c.c perdeleri kaldırıverir böbürlenmeyi ve kibirlenmeyi hak teala hiç bir anımız da nasip etmesin.

  Yaz ulan yazssana ulan niye yazmıyorsun ulan yalan soyluyorsun ulan demekle bildiklerini yazda görelim demek arasındaki tek fark harflerin yer değiştirmesidir.

  Gönlüne kırgınlık düşmüş sebebi olduğum ustalar hakkınızı helal edin buralar bize göre değil kime neyi anlatacaksın diyen dostlarımın aksine hala burdayım ve paylaşıyorum yılların birikimini iki satıra sığdıracak bir baba yiğit varsa buyursun gecelerce uykusuz kalma günlerce dağ taş gezme hangi usta daha iyidir kapısını çalalım sonu hüsranla bitsede hepsi uzay çağın da bi biz kök salamamışız meğerse şifreli rakamlar şifreli mesajlar şifreli sözler hiç biri ezber bozamadı hepsinin ortak noktası kendine saygı duyulmasından BÜYÜK USTA denilmesinden hoşlanması (ÇALKAYA28 içimizden biridir şahididir iyi bilir) bizi bir adım ileriye götüremediler yıllanmış şarapşar gibi yıllanmış defineci hikayeleri her yerde aynı hiç değişmedi ama artık öyle değil ve artık öyle olmayacak o devir kapandı.

  sanal ortam da herşeyi alenen ve açık yazmak günümüzde malesef pek mümkün değil ancak samimiyetine inandığım arkadaşlar gizli geometri ve yıldızlara çalışın asrolojiye numerolojiye biraz kafa yorun sistem Allah ın yaratmadaki sanatıdır şifreleri gözümüzün önündedir matematiğin içindedir yaşamış her peygambere verilmiş sırlardır gavur bunu nerede kullanacağını iyi biliyor hepsi bu.
  Sokagin taVANı.
  atillabb (02.08.16), beyazzadam16 (19.05.16), ÇALKAYA 28 (20.05.16), cinahmet (06.01.17), deniz_efe (18.05.16), kabakburgiba (09.09.16), karatoprak (05.09.16), KYSR (20.05.16), KönigS (01.06.16), NURUM52 (19.05.16), romAntik (21.05.16), wanted.07 (18.05.16), YAMAN42 (20.05.16) Bunu beğendi

 6. #26
  SATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Member
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jan 2016
  Mesajlar
  92
  Tecrübe Puanı
  7
  Rep Derecesi: **
  Sayın süper moderatör konuyu açan yakın arkadaşım Çalkaya kendisine ufakta olsa bir faydam olsun istedim kendisi yazdığım cümlelerin anlamına hakimken konunun bu kadar uzaması bana laf dokundurmanızdandır kimseye tamahım olmaz kimseye eyvallahım olmaz kimseyede minnet etmem istediğime istediğimi bildiklerim dahilinde kurallar çerçevesinde yazarım yalandır doğrudur konu sahibini bağlar bir paylaşım platformundayız herkes bilgisi dahilinde yazmaktadır bende aynısını yapmaktayım ötesine geçtiğimi düşünmüyorum emri baki şekilde bildiklerini yaz gibi mesajlar atılması şifreli yazıp aksiyon yaratma çabasındaymışım gibi bi ambians oluşturdu çözülmüş diyen arkadaşlar sözünü ettikleri inanç üzerine gömü sisteminin çözülmüş bir kaç örneğini atmalarını rica ediyorum bizim çalıştığımız istem görsellerde gördüklerinizdir hem inanç hemde yaşamın kendisidr.
  Sokagin taVANı.
  ÇALKAYA 28 (20.05.16), deniz_efe (18.05.16), KYSR (20.05.16), NURUM52 (19.05.16), romAntik (21.05.16), themami (19.05.16) Bunu beğendi

 7. #27
  deniz_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DogacıyıZ
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jan 2015
  Mesajlar
  5.540
  Tecrübe Puanı
  70
  Rep Derecesi: **
  Konu nereden nerelere kaymış,
  @epy ustam özellikle taş işçiliği ve sanatsal eserlere dair yorumlarını zevkle okuduğum sayılı kişilerden birisin. @kabakburgiba ustam senin de farklı bir tarzın var ve gerek yorumlarını gerekse de insani yönlerini sevdiğim
  saydığım saygıdeğer bir abimizsin.
  @SATOR kardeşimiz de sizden iyi olmasın reelde olmasa da gıyabında hakkında bilgi sahibi olduğum
  mütevazi ve kendine özel yorumları olan değerli bir ustamızdır.
  Forumda her ne kadar bilgi paylaşımı esas olsa da herkes her bildiğini paylaşmaya zorlanamaz.
  Bu durumun bin bir türlü sebebi de olsa üyelere zorla yorum yaptıramayız değil mi ?

  @ÇALKAYA 28 ustamız bir konu açmış ve güzel de bilgiler paylaşmış.
  Yazdıkları tamamen gerçektir ve üzerinde çalışılmış bilgilere dayanıyor.
  Bahsettiği tarzda belgeli bir yere 5 yıl önce gidebilmiş olsaydım mezarın başındaki siyah taşı
  ve taşa çakılı metal haçı görmüş olacaktım.
  Ve yine kısmet olsaydı ilk etapta müjde tabir ettiğimiz 1. paraya
  devamında da 2. paraya ulaşmış olacaktım ama kısmet değilmiş.
  Gittiğimde mezar tarumar edilmiş, siyah taş da parçalanmış ve parçaları etrafa atılmıştı.
  Taşta çakılı haçı da bizzat gözleriyle gören bir arkadaş ben sormadığım halde bana anlattı.
  İlaveten burayla bağlantılı olduğunu düşündüğüm 3. bir noktada kilise parası bulunduğunu
  çalışmalarının da sabırla devam ettiğini belirteyim.
  Hiç bir şey hikaye değil yani.
  Ne sistem ne de sisteme dair yapılan yorumlar.
  Ha kişilerin konuyu kavrayışı ve yorumlayışı farklı olabilir ve olması da doğaldır
  ama rica ediyorum yapılan yorumlara saygı duyalım ve birbirimizi incitmeyelim.
  SATOR ustamızın diğer konulardaki yorumlarını da takip ediyorum.
  Yaptığı kaç yorumdan geriye dönüş aldı bilen var mı ? Yok.
  Adam daha ne yapsın ?
  Ben onun bildiklerini sakladığına inanmıyorum, sorun bilgiye ulaşırkenki sergilenen tavırda.
  Arkadaşlar her yerde olduğu gibi sitemizde de ard niyetli çakallar var.
  İnceden ortalığı karıştırıp bir kenardan zevkle seyrediyorlar.
  Ben adlarını anmam ama onlar bilir benim lafımın kime gittiğini.
  Bu sebeplerden lütfen biraz daha hoş görülü olalım diyorum.
  Barbelo (14.06.16), beyazzadam16 (19.05.16), ÇALKAYA 28 (20.05.16), Dreamcatcher (08.01.17), I1B79 (30.05.16), kabakburgiba (19.05.16), Kafkaslı (26.12.16), KYSR (20.05.16), nik (27.12.16), NURUM52 (19.05.16), SATOR (19.05.16), sivasli58 (09.01.17), themami (19.05.16) Bunu beğendi

 8. #28
  kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jun 2014
  Mesajlar
  1.744
  Tecrübe Puanı
  30
  Rep Derecesi: **
  deniz ustam teşekkürü bir borç bilirim.ayrıca çalkaya ustam ile ilgili yazdıklarına üzüldüm,neyse onlar hediyeleri sayılır.olsaydı daha basitti ama.büyüğü sana kalmış.inşallah muvaffak olursun.nasip be arkadaşım.üzme kendini.belki rabbim daha büyüğünü layık gördü nerden bilelim.çalkaya ustam ne derse doğru der.yazdıkları verdiği bilgiler bizlere takdire şayandır.sonsuz teşekkür ederiz.yarin cuma.mübarek olsun.
  deniz_efe (19.05.16) Bunu beğendi

 9. #29
  deniz_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DogacıyıZ
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jan 2015
  Mesajlar
  5.540
  Tecrübe Puanı
  70
  Rep Derecesi: **
  Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  deniz ustam teşekkürü bir borç bilirim.ayrıca çalkaya ustam ile ilgili yazdıklarına üzüldüm,neyse onlar hediyeleri sayılır.olsaydı daha basitti ama.büyüğü sana kalmış.inşallah muvaffak olursun.nasip be arkadaşım.üzme kendini.belki rabbim daha büyüğünü layık gördü nerden bilelim.çalkaya ustam ne derse doğru der.yazdıkları verdiği bilgiler bizlere takdire şayandır.sonsuz teşekkür ederiz.yarin cuma.mübarek olsun.
  Saygılar benden olsun abim.
  Her şey nasip kısmet işi, veren de alan da Hak Teala.
  Cümlemizin cuması mübarek olsun ...

 10. #30
  weejas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Aug 2014
  Yer
  Ankara Adı Kara
  Mesajlar
  638
  Tecrübe Puanı
  19
  Rep Derecesi: **
  Abi Cuma derken
  Tilkiden kurnazı yok ama pazar onun postuyla dolu !
  deniz_efe (19.05.16) Bunu beğendi

Sayfa 3/6 İlk 123456 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1